Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7508 replies to this topic

#415
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Nu ne place sa aberam.. sunt niste legi care trebuie respectate daca faci comert in Romania.. primesti produsul fara garantie.. pai asa mai bine iei sh din targ de la vechituri..
Daca si sa iti ceri propriile drepturi (asa putine cum sunt ele) este aberatie... asta denota lipsa acuta de civism..

Edited by -koss-, 15 March 2019 - 12:23.


#416
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View Postrosix, on 19 noiembrie 2018 - 10:57, said:

... maritul preturilor de la o ora la alta.

Măi, ai dreptate.
Am pați acum, de curînd, la un magazin de piese auto.
Reject.
Altul, mai ieftin, la aceleași piese.
Ești jeg, sînt jeg.
Îi ridic pe ăia mici, ăia mici se fac mari, se fac jeguri, ridic alții care apar și sînt mici, si tot așa.
Noi românii facem mișto, unii de alții, nu stiu de ce :habarnam:

#417
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ca sa prinzi un pret bun trebuie sa pandesti zilnic preturile la produsu respectiv si sa iti notezi toate preturile in timpu asta,cand il prinzi la cel mai mic pret ai umflat produsu

Edited by I2O, 16 March 2019 - 04:21.


#418
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
Ce te faci dacă, peste 40 de zile, produsul cumpărat de tine la "cel mai mic preț", este mai ieftin?...

#419
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

View PostI2O, on 16 martie 2019 - 04:20, said:

Ca sa prinzi un pret bun trebuie sa pandesti zilnic preturile la produsu respectiv si sa iti notezi toate preturile in timpu asta,cand il prinzi la cel mai mic pret ai umflat produsu

Ca sa prinzi un pret bun trebuie sa haituiesti situl si bookmarkurile cu produsul respectiv.. Faza este ca nu ai timp disponibil pentru haituirea siturilor si preturilor.. daca e pe la un flash sale.. cu stoc limitat si timp limitat de cumparare.. la pret superbun trebuie sa fii pe faza...

#420
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Faza interesanta.. fac comanda la niste casti sony.. la oferta 190 de lei cu ridicare din showroom.. Ajung marti castile mele in showroom.. azi, miercuri cand dau pe comanda vad ca la emag au pret 150 de lei..
Anulez comanda ajunsa in showroom
Fac alta comanda cu ridicare din showroom la pretul de 150 de lei.. Si instant castile apar ca disponibile in showroom. Posted Image Am scutit 40 de lei. Imi iau zece doze de bere de ei.

Am mai observat ca au renuntat la facturi tiparite in showroom. Iti da la casierie doar un bon cu care ridici comanda si am observat ca sunt dotati cei de la livrare cu aparate de scanare portabile incat nu mai tebuie sa dai tu bonul si iti aduc direct produsul din depozit primind informatia direct pe displayul portabil de la casierie... castiga cateva secunde bune la clienti in acest fel.

Edited by -koss-, 20 March 2019 - 15:05.


#421
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,221
  • Înscris: 02.09.2014

View Post-koss-, on 20 martie 2019 - 15:03, said:

Faza interesanta.. fac comanda la niste casti sony.. la oferta 190 de lei cu ridicare din showroom.. Ajung marti castile mele in showroom.. azi, miercuri cand dau pe comanda vad ca la emag au pret 150 de lei..
Anulez comanda ajunsa in showroom
Fac alta comanda cu ridicare din showroom la pretul de 150 de lei.. Si instant castile apar ca disponibile in showroom. Posted Image Am scutit 40 de lei. Imi iau zece doze de bere de ei.

Am mai observat ca au renuntat la facturi tiparite in showroom. Iti da la casierie doar un bon cu care ridici comanda si am observat ca sunt dotati cei de la livrare cu aparate de scanare portabile incat nu mai tebuie sa dai tu bonul si iti aduc direct produsul din depozit primind informatia direct pe displayul portabil de la casierie... castiga cateva secunde bune la clienti in acest fel.
Sa inteleg ca factura o mai gasesti doar in contul online pe care il ai la ei? Ca trebuie sa il descarci de acolo, la fel ca pe certificatul de garantie?

#422
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Da.. Factura exclusiv in contul online e.. nu se mai da factura in showroom doar un fel de bon cu care ridici comanda.
Si oricum bonul ala nu poti sa-l pastrezi pentru ca in timp se sterge scrisul de pe el.. si e bon.. se pierde.. mic.. ca bonul de benzina..

Edited by -koss-, 20 March 2019 - 15:27.


#423
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012
Orice fac pentru a reduce cozile e de bine.
@Koss, ce casti ai luat? Am vazut ca esti destul de pretentios, in sensul bun al cuvantului.

#424
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,221
  • Înscris: 02.09.2014

View Post-koss-, on 20 martie 2019 - 15:26, said:

Da.. Factura exclusiv in contul online e.. nu se mai da factura in showroom doar un fel de bon cu care ridici comanda.
Si oricum bonul ala nu poti sa-l pastrezi pentru ca in timp se sterge scrisul de pe el.. si e bon.. se pierde.. mic.. ca bonul de benzina..
Multumesc de informatie. Sa vezi distractie: eu mai comand pentru maica-mea ce mai are nevoie prin casa si ea se duce sa le ridice din showroom (eu locuieesc in Italia acum). Sa vezi ce tambalau o sa faca atunci cand nu or sa ii dea aia factura, chiar daca o sa ii spun eu in prealabil cum sta treaba...Posted Image  Are o anumita varsta si e greu sa se obisnuiasca cu multiplele schimbari din ziua de azi...

#425
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

View Postcarlo7, on 20 martie 2019 - 15:28, said:

Orice fac pentru a reduce cozile e de bine.
@Koss, ce casti ai luat? Am vazut ca esti destul de pretentios, in sensul bun al cuvantului.

Am luat niste sony MDR V55
Mai am de la sony casti mai vechi MDR-XB300, MDR-XB400, MDR-XB600, MDR-XB40EX (doape)
Toate inca functioneaza in parametrii.
MDR V55 le-am luat sa le folosesc exclusiv la pc.. iar la pc castile care au microfon pe fir nu merg.. fiindca nu se aude canalul dreapta bine avand minusul legat cu minusul microfonului deci canalul dreapta nu are bass.. Se intampla asta la 90% din castile cu microfon pe fir folosite la pc in jack stereo de 3,5mm.

Chiar si laptopurile cu combo jack 3,5mm cu 4 pini au problema asta cu canalul dreapta, al castilor cu handsfree, care se aude mai prost.

Edited by -koss-, 20 March 2019 - 15:43.


#426
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012

View Post-koss-, on 20 martie 2019 - 15:40, said:

Am luat niste sony MDR V55
Mai am de la sony casti mai vechi MDR-XB300, MDR-XB400, MDR-XB600, MDR-XB40EX (doape)
Toate inca functioneaza in parametrii.
MDR V55 le-am luat sa le folosesc exclusiv la pc.. iar la pc castile care au microfon pe fir nu merg.. fiindca nu se aude canalul dreapta bine avand minusul legat cu minusul microfonului deci canalul dreapta nu are bass.. Se intampla asta la 90% din castile cu microfon pe fir folosite la pc in jack stereo de 3,5mm.

Chiar si laptopurile cu combo jack 3,5mm cu 4 pini au problema asta cu canalul dreapta, al castilor cu handsfree, care se aude mai prost.
Un pic offopic... La cele mai vechi nu s-a deteriorat suprafața din piele ecologică ce ia contact cu urechea? Mai demult Sony făcea și modele cu pânză sintetică...

#427
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Nu s-au deteriorat. Au rezistat foarte bine.

Cele negre XB-400 le-am luat de la emag la blackfriday prin 2014
Cele maro XB-600 tot de la emag la blackfriday cred in 2015

Attached File  IMG_20190320_155949.jpg   411.91K   18 downloads  Attached File  IMG_20190320_155941.jpg   344.93K   18 downloads

Edited by -koss-, 20 March 2019 - 16:07.


#428
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,571
  • Înscris: 10.04.2009
eMAG se extinde în alte 5 țări, după fuziunea cu Extreme Digital

https://economie.hot...ra-commerce.htm

#429
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Na, sa vedem acum cum e cu zvonurile/parerile ca o sa fie cumparati de Amazon.

#430
bmortu

bmortu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 18.11.2017
Sper sa nu aprobe consiliul concurentei

#431
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Consiliul concurentei din Ungaria vrei sa spui... fiindca nu are treaba consiliul concurentei din Romania cu achizitia asta. Posted Image

#432
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013

View Postbmortu, on 22 martie 2019 - 22:52, said:

Sper sa nu aprobe consiliul concurentei
De ce sa nu aprobe? Nu te bucuri că un brand romanesc se extinde în atât de multe țări? Zice ca toată tehnologia va fi a emag, asta înseamnă să crești echipele de la sediul din București considerabil pt a putea gestiona o migrare de sisteme.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate