Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7465 replies to this topic

#3907
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Membrul pe care il inviti poate avea acces la contul tau? Sau fiecare cu contul lui?

#3908
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008

View Postmodoran, on 15 iunie 2022 - 17:58, said:

Normal că nu-i rea, poți să pui 25 lei de căciulă cu inca 3 prieteni decât 100 lei singur

Quote

Acum poți adăuga o persoană în Genius Family
Doar o persoana merge :)

View PostMembruAnonim, on 15 iunie 2022 - 18:00, said:

Membrul pe care il inviti poate avea acces la contul tau? Sau fiecare cu contul lui?
Nu cred ca are acces, e vorba doar de partea de Genius, nimic mai mult.

#3909
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,535
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/47/4e/xk2xu1to_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3910
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 16.05.2007
asta e pentru bogati, cine mai cumpara in ziua de azi de 500 de lei?

#3911
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Ăia care lucrează la multinaționale.. corporatiștii cumpără... Posted Image

#3912
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sa speram ca vede cineva de la Emag aceasta postare si se sesizeaza sa o rezolve.

Nu de putine ori am intalnit urmatoarea problema: setez sortare "cel mai mic pret" insa primele produse listate desigur nu sunt cele cu cel mai mic pret. Intru pe produs, vad pretul de 30 lei sa zicem, apoi ma uit la "alte oferte" si vad produsul la 20 lei. Pai asta inseamna ca eu nu pot sa am incerede in lista sortata dupa cel mai mic pret deoarece exista pret si mai mic insa trebuie sa verific fiecare articol in parte la sectiunea "alte oferte". Aiurea rau de tot.

Exemplu: Saci emnajeri Fino 200buc. Sortare cel mai mic pret, saci vanduri de emag la pretul de 32 lei. Inntru pe articol, merg pe "alte oferte" si pac 21 lei vandut de altcineva. Nu este normal sa listeze primul pe ala cu pretul mai mic?!? De ce mai sortez daca totul este listat ca un cUr?!

Attached File  emag1.png   324.78K   41 downloads


Attached File  emag2.png   368.88K   40 downloads


Attached File  emag3.png   47.66K   33 downloads


Am intalnit si invers, listat primul un seller cu pret de sa zicem 300 lei, apoi la alte oferte apare si Emag cu pret de 270 lei. Pai Emag rezolva in pana mea cacatul asta de problema, pt ca eu nu stiu in fapt care este produsul cel mai ieftin, si pe ghicite chiar nu merg.

Edited by MembruAnonim, 20 June 2022 - 02:34.


#3913
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Este veche problema. Așa vinde eMag. Lasa-le recenzie cu o stea și cumpără din alta parte.

#3914
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,375
  • Înscris: 08.02.2011
Lasă recenzie pe acest motiv, că oricum nu cred că ți-o aproba

#3915
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,846
  • Înscris: 25.01.2007
Probabil s-au gândit ca 2 produse la 32 lei înseamnă 16 lei un produs. E mai puțin 16 ca 21.


#3916
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Asta cu cel mai mic pret.. au primit amenda ca aparea emagul mereu primul in lista si de aia fac asa. Cel mai mic pret trebuie cautat manual.

#3917
gyugyu

gyugyu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.06.2018
Buy button-ul nu functioneaza asa. Exista un algoritm stabilit in functie de calificativul vanzatorului, vanzari, stoc si nu numai. Tu daca achizitionezi un produs de 32 lei vandut de eMAG cu livrare gratuita (de cele mai multe ori), pretul este mai mic decat atunci cand achizitionezi un produs de 20 lei cu livrare 14.99 lei. Da, taxa de livrare este un factor luat in calcul in algoritmul de calculare al buy button-ului. Iar in alte cazuri cand nu se intampla asta, explicatia e simpla: Preferi sa cumperi de la tanti Nuti (vanzator nou sau cu foarte putine comenzi) care vinde si ea acelasi produs si ti-l va livra peste 5-6 zile lucratoare, sau de la eMAG care ti-l livreaza maine?

Nimic nu e perfect si eMAG are multe probleme dpdv concurential si nu numai, insa majoritatea clientilor chiar au IQ-ul egal cu numarul de la pantof, poate chiar mai mic.

#3918
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postgyugyu, on 20 iunie 2022 - 23:07, said:


Fals. Ai filtru aplicat cu Genius, adica toate produsele sunt Genius. Ca sa nu mai zic ca nu are treaba faza cu transport/fara tarnsport. Poate comand x obiecte care cumulat imi ofera gratuitate la transport.

Si cum spunea un coleg mai sus, Emag si-a mai luat pana acum amenzi pt practici aiurea, lista produsele proprii primele.

Edited by MembruAnonim, 20 June 2022 - 23:26.


#3919
gyugyu

gyugyu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.06.2018
Taxa de transport joaca un foarte mare rol, insa problema este alta in exemplul tau, pe care nu am sesizat-o initial. Comparam un bundle cu doua produse a cate ~16 lei fiecare (pret per produs) cu unul singur ~21 lei, asa ca raspunsul se afla aici. Atunci cand se creeaza un bundle (pachet), buy button-ul se stabileste in functie de pretul produsului singular, nu al pachetului. Dupa amenzile enorme date de catre Consiliul Concurentei, se fac regulat training-uri legate de legea concurentei pentru diminuarea practicarii mizeriilor de genul. Este in defavoare sellerul? Nu, sellerul nu vinde 2 bucati la 32 lei, vinde una singura la 21 lei. Daca ar fi vandut 2 bucati la 21 lei, ar fi fost primul in lista. Verifica si alte produse din diferite categorii ca sa-ti dai seama.

Ca sfat, inainte sa comanzi de la selleri, verifica foarte bine politicile de retur si garantia, pentru orice produs. S-ar putea sa te trezesti cu surprize neplacute.

Din nou, nu glorific eMAG, inca exista probleme. Insa, sunt inside-uri pe care clientul nu le stie si nu le poate afla. Nici noi nu stim exact algoritmul pentru calcularea buy button-ului din platforma Posted Image , deoarece se adauga/scot criterii mereu.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

#3920
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Mai de ajutor ca o cârje unui șchiop.. Acum serios.. sunt random ofertele. Dacă ar fi altcumva.. iar și-ar lua emag amendă pentru practici concurențiale incorecte așa că au preferat să listeze random.. ofertele de preț în caz că sunt mai multe la același produs. Câteodată la afișarea random mai pică prima ofertă și aia cu cel mai bun preț... câteodată pică ultima (și de obicei aia care e ultima și cel mai bun preț e al emagului.. ca nu cumva să riște iar amendă... Posted Image.

Edited by -koss-, 21 June 2022 - 07:09.


#3921
gyugyu

gyugyu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.06.2018
Hai lasati-o asa ca e greu cu logica. 🤣

Ceau.

#3922
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020
Are cineva idee de ce tot primesc pe telefon sms de genul : "Salutare! Vino azi 21.06, in noul showroom eMAG din Satu Mare, sa ridici comanda 311170xxxx. Finalizeaza comanda la Priority Pay cu codul de aici: https://www.emag.ro/.../order/b97xxxx" ?

Hackeri precum cei cu bancile unde n-ai cont dar ti se comunica ca ti s-a inchis contul ?

#3923
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
De ce nu suni la eMag si sa vezi ce zic? Poate cineva a trecut nr. gresit...

#3924
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

View Posttigerheart, on 21 iunie 2022 - 13:46, said:

De ce nu suni la eMag si sa vezi ce zic? Poate cineva a trecut nr. gresit...

Probabil. Cand o sa am timp o sa i sun. Desi mi se pare bizar sa fie 2 conturi cu acelasi nr de telefon. Comanda n apare in contul meu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

gompo

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate