Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7316 replies to this topic

#3781
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 05.11.2005
Din păcate prima problemă la easybox,colet cu urme vizibile de "verificare" a conținutului.
Noroc ca era ceva de valoare mica, dar dacă ar fi fost ceva valoros?
Livrat de sameday, vândut de emag.

Attached Files


Edited by valyvis10, 05 May 2022 - 16:42.


#3782
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007
din toti clientii pe tine te-au gasit sa te verifice. ala e colet izbit. daca a ajuns continutul intreg e bine, daca nu, retur.

#3783
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Mie mi se pare că se vede destul de clar că ăla e colet distrus prin depozit/mașină și nicidecum deschis de cineva. Am incredere că lucrând toată ziua cu colete, curierii au soluții să se uite înăuntru fără să te prinzi vreodată.

#3784
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 05.11.2005
Eu ziceam de verificarea conținutului.
Până acum nu am mai pățit asa ceva cu emag, în schimb cu posta română da.
Acolo un colet cu tricouri din Belgia se cunoștea că a fost tăiat cu un cutter, iar după aplicată banda adezivă.
Bine că nu au tăiat tricourile ( noroc cu belgienii care le-au băgat colet în colet, știau ei ceva).

#3785
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007
coletele straine oricand te poti astepta sa fie verificate de vama, e si normal.

#3786
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 05.11.2005
Sa înțeleg ca putea fi spart, scurs conținutul, etc. și curierul tot îl introducea în sertarul easybox?


#3787
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008

View Postvalyvis10, on 05 mai 2022 - 17:07, said:

Până acum nu am mai pățit asa ceva cu emag, în schimb cu posta română da.
Acolo un colet cu tricouri din Belgia se cunoștea că a fost tăiat cu un cutter, iar după aplicată banda adezivă.
Stai linistit ca se intampla si la case mai mari, am primit prin UPS un colet "bandajat" complet, probabil "verificat" pe traseu pentru ca era cutie de la Amazon.

View Postvalyvis10, on 05 mai 2022 - 17:19, said:

Sa înțeleg ca putea fi spart, scurs conținutul, etc. și curierul tot îl introducea în sertarul easybox?
Teoretic, nu il introducea. In mod normal ar putea sa te sune. Nu stiu cum e la Sameday, dar eu am patit-o cu Fan, a venit un colet de la emag cu un produs din care s-a scurs o parte din lichid, m-a sunat Fan cand a ajuns in depozitul din oras si m-a intrebat daca il mai vreau asa. Ar putea face asa si Sameday. Dar daca e vorba de un colet putin rupt si din care nu s-a pierdut un produs, nu prea ar avea de ce sa nu il puna la easybox.
Am mai primit si eu colete rupte putin, uneori le arunca aiurea in masina sau alte colete cad peste.

#3788
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007

View Postvalyvis10, on 05 mai 2022 - 17:19, said:

Sa înțeleg ca putea fi spart, scurs conținutul, etc. și curierul tot îl introducea în sertarul easybox?
in principiu se face un proces verbal. io am primit o comanda altex cu niste sucuri. aia ambaleaza fiecare produs in colet separat. o doza dintr-un set de 6 era sparta, a ajuns curierul cu toate coletele si un proces verbal tip,  in care era precizat colet deteriorat, lichide curse. aveam varianta sa refuz total comanda, sau sa o iau asa. am luat comanda, am trimis mail la altex cu procesul verbal, cum acolo nu scria ca era sparta o doza din 6, au trimis aia inapoi 6 doze.
carrefour mi-a trimis 4 seturi de pahare. ambalate prost, s-au spart. curierul m-a sunat ca are un colet care are suna ca si cum are continut spart. a scos din aparatul ala al lui de printeaza chitante un proces verbal in care scria ca e continutul spart. sun la carrefour, ce fac. ca sa fac retur. trimit aia curier, ajunge ala, refuza coletul cand vede ca zornaia, ca daca-l pun aia sa-l plateasca el de nou. sun la carrefour, le zic, fac aia comanda iar de curier. ajunge din nou acelasi baiat, aceeasi poveste. nu a luat coletul nici acum, pana la urma carrefour mi-a returnat si banii, am ramas si cu paharele. doua seturi erau intregi, unul avea un pahar spart din 6, unul doua pahare sparte.

#3789
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
Azi mi-a venit si mie o statie de calcat luata de la emag (ca era mai ieftin).
Inca mai astept si eu sa primesc un produs nou, nedesfacut de la ei. Vad ca numai resigilate la pret de nou primesc.
La exterior lipit cu scoci, Pe interior stickerele vizibil relipite, urme de sters cu laveta.
Ce sa mai... ultimile 3 produse luate de la ei au fost la fel.
Nu ma deranjeaza asa de tare cat timp functioneaza, insa parca as vrea si eu sa primesc ceva nou, sigilat de producator. Senzatia aia de unboxing pe care o ai cand iei ceva de pe aliexpress de exemplu.

#3790
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 05.11.2005
Am inteles.
Totusi in colet a fost o substanta de curatare relativ coroziva si ma intreb ce s-ar fi intamplat cu produsul introdus ulterior in acelasi sertar in care a fost produsul meu.
Oricum nimeni nu intretine easyboxul, trebuie sa ai grija cum manevrezi coletul primit deoarece ambalajul este plin de praf/nisip depus in interior.

#3791
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020
Emag are program rabla electrocasnice mari cu transport inclus + preluare la usa ?

Edited by Malineanu, 10 May 2022 - 10:44.


#3792
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
https://www.emag.ro/lps/rabla-emag

#3793
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

View Posttigerheart, on 10 mai 2022 - 11:48, said:

Da, este ok ca si transport - m-am uitat - insa Cardul Cadou 150 lei este pentru ce nu se vinde altfel, poate fi folosit doar pentru a achiziționa orice produs din categoriile de Fashion și Casă, Grădină & Bricolaj, vândut de eMAG, inclusiv de către partenerii din Marketplace.

Poate am sanse la 400 lei cu rabla 2022, mai caut.

Daca nu gasesc altceva e-mag e bun ca ma scuteste de transporturi.

#3794
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 05.11.2005
Situația expusă de mine s-a finalizat cu un card cadou de aceeasi valoare cu produsul.
Nu asta urmaream dar după reply-urile voastre ma resemnez.

#3795
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Salut. Are idee cineva, concret, dacă se poate comanda cu ridicare în Showroom eMag, iar plata să fie efectuată cu card tichete de masă, tip Sodexo, Edenred etc.? Din câte am găsit eu, în 2019 se putea, acum nu știu.

Edited by Vlad_22, 21 May 2022 - 14:48.


#3796
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
salut

se poate (cel putin cu bonuri cadou Sodexo), dar sa le completezi inainte cu nume + cnp

inainte nu era asa, dar cand am fost sa ridic un colet - prin ianuarie - m-au uitat sfintii pe acolo... i-am cerut un pix tipei de la caserie si m-am apucat de completat 30 de bonuri :|

#3797
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View Postbeavis03, on 21 mai 2022 - 17:37, said:

salut

se poate (cel putin cu bonuri cadou Sodexo), dar sa le completezi inainte cu nume + cnp

inainte nu era asa, dar cand am fost sa ridic un colet - prin ianuarie - m-au uitat sfintii pe acolo... i-am cerut un pix tipei de la caserie si m-am apucat de completat 30 de bonuri :|
Da, mersi, my bad, într-adevăr era vorba despre card cadou tichete, nu de masă.

#3798
catalyn83

catalyn83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 16.11.2008
Salutare

S-a întâmplat la cineva ca suma disponibilă in Wallet să ajungă de la 1500 lei ( de exemplu) direct la 0 ?

Edited by catalyn83, 25 May 2022 - 20:36.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate