Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7317 replies to this topic

#3727
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,873
  • Înscris: 03.12.2001
stai la porumb?  https://i.imgur.com/q2fPBWQ

#3728
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,707
  • Înscris: 01.12.2018

View Postvali, on 12 aprilie 2022 - 19:08, said:

stai la porumb?  https://i.imgur.com/q2fPBWQ
In porumb stai tu.
Attached File  livrare 57 lei.png   344.11K   103 downloads

Edited by tioopedi, 12 April 2022 - 19:20.


#3729
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Întrebarea este, cât te costă pe tine să cumperi cu mânuța ta acest produs dintr-un magazin fizic?

#3730
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

View Postbv01, on 12 aprilie 2022 - 19:23, said:

Întrebarea este, cât te costă pe tine să cumperi cu mânuța ta acest produs dintr-un magazin fizic?
de costat...nu il costa nimic , problema e , cum ajunge acolo? poate omul sta foarte departe de primul magazin brico si nu are nici masina sa se deplaseze....exsista cazuri de genul. Sau , daca are masina, il costa benzina mai mult decat face, sau poate chiar nu are timp de pierdut pe drum.

Acum...vorba lu domn' academician ..poate ca sta in porumb...treaba lui unde sta, asta nu inseamna ca nu are dreptul sa isi zugraveasca camera.

Edited by cuculea, 12 April 2022 - 19:30.


#3731
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Întrebarea mea era mai simplă. Adică 57 lei arată eMag, dar să meargă el la magazin cât l-ar costa.
Nu am zis nimic de dreptul nimănui de a-și zugravi casa.

#3732
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
La mine este invers, in aplicație nu îmi apar promoțiile.
De BF am pățit sa nu-mi apară deloc bannerul și nici pagina cu promoțiile. Deci pe orice as fi apăsat in aplicație nu-mi apărea oferta de BF. Am sunat la ei și nu au știut ce să-mi spună. S-a mai întâmplat și cu alta ocazie, la stock busters samd.
2 la mână, cum a băgat eMag bani în aplicația asta că eu selectez "livrat de eMag" și apar toate celelalte. Problema asta este de mult timp. https://streamable.com/192cyw
Concluzia: proasta aplicația eMag.

Edited by persona695, 12 April 2022 - 19:39.


#3733
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Cam aiurea cu promotiile doar in aplicatia mobila. Imi este mai comod sa comand de pe pc.

#3734
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,873
  • Înscris: 03.12.2001

View Posttioopedi, on 12 aprilie 2022 - 19:17, said:

In porumb stai tu.
Attachment livrare 57 lei.png
da, bosulică, tot 25 litri aveam și eu selectat. așadar, problema cu ăia 55 lei e la tine, sunt kilometri externi.

#3735
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,707
  • Înscris: 01.12.2018

View Postvali, on 12 aprilie 2022 - 19:43, said:

da, bosulică, tot 25 litri aveam și eu selectat. așadar, problema cu ăia 55 lei e la tine, sunt kilometri externi.
Bossulica ???
Km externi?
Consumi lichid de semnalizare.

Edited by tioopedi, 12 April 2022 - 19:47.


#3736
-ina-

-ina-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 02.02.2006

View Postpersona695, on 12 aprilie 2022 - 19:34, said:

La mine este invers, in aplicație nu îmi apar promoțiile.
De BF am pățit sa nu-mi apară deloc bannerul și nici pagina cu promoțiile. Deci pe orice as fi apăsat in aplicație nu-mi apărea oferta de BF. Am sunat la ei și nu au știut ce să-mi spună. S-a mai întâmplat și cu alta ocazie, la stock busters samd.
2 la mână, cum a băgat eMag bani în aplicația asta că eu selectez "livrat de eMag" și apar toate celelalte. Problema asta este de mult timp. https://streamable.com/192cyw
Concluzia: proasta aplicația eMag.
nici mie nu imi apare bannerul de stock busters in aplicatie

Edited by -ina-, 12 April 2022 - 21:18.


#3737
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,707
  • Înscris: 01.12.2018

View Post-ina-, on 12 aprilie 2022 - 21:18, said:

nici mie nu imi apare bannerul de stock busters in aplicatie
Nu ai neaparata nevoie.
Se sincronizeaza automat  cu telefonul.
Pui produsele in cos, finalizezi comanda pe telefon.

Edited by tioopedi, 12 April 2022 - 21:26.


#3738
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021

View Posttioopedi, on 12 aprilie 2022 - 21:26, said:

Nu ai neaparata nevoie.
Se sincronizeaza automat  cu telefonul.
Pui produsele in cos, finalizezi comanda pe telefon.
daca in aplicație nu apar promoțiile cu ce pret finalizezi comanda pe telefon ?

#3739
CataBl

CataBl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.10.2016

View PostMagicwisewolf, on 10 aprilie 2022 - 17:30, said:

Dar iesi si mai scump. Ca celalalt tu, trebuie sa isi faca Genius. Deci, platesti 99 lei x 2 conturi = 198 lei pt Genius 1 an pe ambele conturi. Si apoi, primesti 2 x card cadou de 20 lei, pe care sa ii cheltuiesti tot la Emag.
Buna afacere ! Pt Emag...

Pai nu asa, aveam un cont emag genius si am vrut sa imi fac prelungirea pe altul, deci am platit doar 99 ron si am primit pe ambele conturi cate 20 ron.

#3740
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 29.01.2016

View Postgeorgica, on 12 aprilie 2022 - 12:10, said:

Cum scoți bani renunțând la un procent important de utilizatori?
De când au început chestia asta cu reducerile doar în aplicația de mobil mă văd tot mai des cumpărând de la altex.
Prefer să caut chestii în browser pe un monitor cu o dimensiune mai mare decât o cutie de chibrituri, ai mult mai multă informație pe un singur ecran.
Înțeleg utilitatea telefonului când ești în metrou, dar dacă ai acces la un desktop mi se pare o aberație să te forțeze să le folosești aplicația mobilă pentru că "au investit bani".
Până la urma orice pas greșit este bun pentru concurență.

Mi se pare corect ce zici, de acord. Plus ca, in browser poti deschide o mie de taburi cu o mie de produse, in aplicatie fac scurta la degete de la atatea du-te vino pe produsele care ma intereseaza.
Daca vreau sa vad pretul la 10 produse, intru pe o categori sau dau search, intru pe produs, dau back, apoi intru pe altceva, dau back, nici macar favoritele nu te ajuta aici. Asa, in browser, am dat pe favorite, dau scroll pana ajung la produsele dorite, click dreapta si open in new page. Si asa pot vedea 20 de produse care ma intereseaza.
Nu mai zic de dimensiunile paginii, care clar e mult mai mica si mai inghesuita pe telefon.
Si mai e o treaba, daca vreau sa comand din browser, lasa-ma sa comand din browser, nu sa ma conditionezi cu pretul sa folosesc ce vrei tu, sa deschid produsele de unde vrei tu si sa imi pui preturi diferite / reduceri, in functie de ce folosesc.

View Posttioopedi, on 12 aprilie 2022 - 19:06, said:

Attachment livrare 57 lei.png
Cost livrare 57 lei??????

Vine cu taxiul ! Cat vrei sa fie...? :D

#3741
-koss-

-koss-

    Technology apprentice

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

View PostMagicwisewolf, on 14 aprilie 2022 - 08:50, said:

Mi se pare corect ce zici, de acord. Plus ca, in browser poti deschide o mie de taburi cu o mie de produse, in aplicatie fac scurta la degete de la atatea du-te vino pe produsele care ma intereseaza.
Daca vreau sa vad pretul la 10 produse, intru pe o categori sau dau search, intru pe produs, dau back, apoi intru pe altceva, dau back, nici macar favoritele nu te ajuta aici. Asa, in browser, am dat pe favorite, dau scroll pana ajung la produsele dorite, click dreapta si open in new page. Si asa pot vedea 20 de produse care ma intereseaza.
Nu mai zic de dimensiunile paginii, care clar e mult mai mica si mai inghesuita pe telefon.
Si mai e o treaba, daca vreau sa comand din browser, lasa-ma sa comand din browser, nu sa ma conditionezi cu pretul sa folosesc ce vrei tu, sa deschid produsele de unde vrei tu si sa imi pui preturi diferite / reduceri, in functie de ce folosesc.



Vine cu taxiul ! Cat vrei sa fie...? Posted Image

Adevarat.. si eu am haos cu zeci de pagini deschise in browser uneori pe pc cand vreau sa comand ceva...  Ma &&& pe ea de aplicatie si fac ceva pe ele de reduceri din aplicatie de mobil. Cred ca o sa o dezinstalez. Mai bine browserul de mobil decat rahatul de aplicatie emag.

Mi se pare de obraz gros sa faca reduceri doar in aplicatia aia inutila ca sa-i faca publicitate.

Edited by -koss-, 14 April 2022 - 21:21.


#3742
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021
Publicitatea agresiva e mama tuturor comerciantilor desi este interzisa in toate formele ei.

#3743
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

View PostRazvan319, on 15 aprilie 2022 - 17:29, said:

Publicitatea agresiva e mama tuturor comerciantilor desi este interzisa in toate formele ei.
Eu am invatat ca , in general, cand se face reclama agresivă , acolo ceva nu merge bine pe vanzari

#3744
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021

View Postcuculea, on 15 aprilie 2022 - 20:31, said:

Eu am invatat ca , in general, cand se face reclama agresivă , acolo ceva nu merge bine pe vanzari
Asta este clar

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate