Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Ajutor pentru îngrijire câini părăsiți

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
fantiesto

fantiesto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 22.08.2006
In centrul Bucurestiului, traiesc 8 caini de care am grija doar eu de aproximativ trei ani. Am inceput cu doi, unul batran si fiica lui, am ajuns la opt fiindca efectiv nu ma lasa inima sa-i parasesc. Din pacate, unul este bolnav, are cam acelasi lucru din topicul acesta https://forum.softpe...ita-spuma-alba/

Le-am facut diverse tratamente, platesc din banii mei. Mancare cumpar singur, am postat pe facebook pe diversele grupuri care ar ajuta astfel de caini, sunt doar oameni care plang situatia, dar care nu fac absolut nimic.

Postez abia acum fiindca dupa cum vedeti, a inceput sa ninga. Trei dintre caini n-au cotete. Mi-a facut cineva patru contracost, dar nu mai am posibilitati. Am mai adus unul din Pantelimon, dar cam atat.

Ce va rog: sunt disperat sa gasesc niste cotete pentru amaratii aia trei. Poate e cineva p-aici care stie sa faca cotete si nu m-ar costa prea mult. D-asemenea, puteti ajuta cu mancare bineinteles.

Rog mult de tot sa nu posteze cei care critica fiindca deja nu pot sa dorm noaptea si din pacate in tara noastra stiu ca-s multi carcotasi. Fac foarte multe pentru cainii astia, caut chiar si un singur om care sa m-ajute. O sa mai postez poze si cu ceilalti daca sunteti interesati, multumesc!

Attached Files


Edited by fantiesto, 19 November 2018 - 02:34.


#2
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,521
  • Înscris: 16.03.2007
Te stresezi prea tare, omule, daca nu poti sa dormi noapte din cauza asta. Stai tu linistit, sa vezi cum s-or inghesui si cate trei intr-un cotet cand o veni gerul... tu da-le mancare si asigura-le apa, ca trebuie schimbata de mai multe ori pe zi, ca iarna ingheata.

Apoi ce e asa greu sa faci un adapost din niste placi osb, de trebuie sa platesti pe altii? or esti muiere?

Ii tii in curtea ta sau pe domeniul public?

Edited by laffin, 19 November 2018 - 02:44.


#3
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015
Sunt castrati?

#4
fantiesto

fantiesto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 22.08.2006
Zona Unirii, spre Tineretului.

#5
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,328
  • Înscris: 29.07.2013
https://www.olx.ro/o...html#2d6337c3cc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate