Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Pareri aliexpress.com (2018+)

* * * * * 20 votes
  • This topic is locked This topic is locked
8378 replies to this topic

#19
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

 clausio, on 18 noiembrie 2018 - 22:09, said:

N-as cumpara de pe site-uri chinezesti decat nimicuri mai ieftine de 200 lei sau daca nu as gasi acel produs decat acolo.
eu n-as cumpara decat nimicuri pana in 50 lei.
pentru ca de ex. sunt produse care le gasesti la noi in supermarketuri la pret egal cu cel din aliexpress. deci decat sa dau 80 lei pe un curatator sonic  prefer sa-l iau de la kaufland cu 99 lei, garantie si sa-l folosesc in aceeasi zi in care l-am cumparat :) si exemple sunt multe, ca sa nu mai mentionam ca la lidl produsele sunt mai calitative decat din china(preturi asemanatoare)

#20
iullius

iullius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 03.08.2003

 TruculMagic, on 19 noiembrie 2018 - 19:01, said:

N-am prins nimic, pana se actualizeaza pagina deja sunt disparute... Posted Image
la fel, am intrat la si 57 58, 59 nici macar nu apare pt 1 secunda ca ar fi activ...
De 2$ si 10$ am prins la exchange coin dar am ramas chel, poate mai strang de inca unul de 2$....

#21
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,715
  • Înscris: 05.09.2005
Azi a ajuns la posta de cartier un colet primit prin Singapore post - comanda data pe 30 octombrie, BSI pe 14 noiembrie, posta de cartier astazi(valoare relativ mica - $24, dar totusi peste cei 10 euro).

#22
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
In loc sa fi fericit si sa taci, vi si te lauzi aici pe forum, precizand si suma, ce mare e prostia la unii..

#23
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
@TruculMagic...

Se poate sa schimbi link-ul din ultima postare a fostului topic? Nu face trimitere către acesta.

Merci

#24
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Adminul a editat postarea, nu eu. Aici se continua discutiile.

PS: Mi-au venit azi 3 pachete din 9 octombrie.

#25
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 TruculMagic, on 20 noiembrie 2018 - 15:48, said:

PS: Mi-au venit azi 3 pachete din 9 octombrie.

La vama sau acasa ?  Am inteles ca i-a apucat excesul de zel pe vamesi, tocmai in perioada asta supra-aglomerata,  din cauza unor tampiti care au cumparat din China nu stiu ce ,, substante psihoactive '' !!Posted Image Posted Image

#26
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Ce rapid...

-Arrival at Destination (Country: RO)
2018-11-20 15:20:00 [GMT+8]
-Despatched to OverSeas Postal Admin (From SG/SIN to RO/BUH)
2018-11-18 11:12:12 [GMT+8]
Despatched  to overseas
2018-11-18 11:12:00 [RO,ROBUH]
Hand over to airline.
2018-11-14 23:30:00 [CN,HK]

#27
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008
Și eu am primit la posta de cartier 3 colete acum 2 zile, din care 2 simple (așa s-a exprimat doamna de la ghișeu). 2 de pe AliExpress și unul de pe Geekbuying despre care nu mai știam nimic și nu mai credeam că mai ajunge. Unul din colete a venit prin Yanwen, fara tracking, ii pierdusem urma la ieșirea din China.
Din cate vad, lucrurile totuși se mișcă.

#28
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Coletele din China (AliExpress) şi SUA vor sosi cu întârziere în perioada de iarnă
https://www.posta-ro...a-de-iarna.html
Se estimează întârzieri în procesul de prelucrare şi distribuire al trimiterilor poştale internaţionale, până în jurul datei de 27 ianuarie 2019.

Au luat "masuri" din timp...

#29
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013

Quote

am comandat 2 folii de sticla, amandoua au venit sparte. cum sa procedez ? deschid disputa sau sa vorbesc cu chinezul ?
modalitatea in care le-a livrat, 2 bucati de polistiren, lasa de dorit, era oarecum de asteptat ca asta se va intampla.
//later edit: i-am dat un mesaj alaturi de o poza cu cele 2 folii, astept sa vad ce spune.

Quote

// update 1: nu am dat ca am primit coletul, am deschis direct disputa, am selectat ca produsele au sosit deteriorate si am primit ca si solutionare: refund la suma de bani achitata initial, fara sa fiu nevoit sa returnez produsele. deci se pare ca, nu intotdeaua logica se pune si in practica.
legat de ambalaj: si aceste 2 bucati de polistiren aveau pana si o adancitura unde erau foliile, de asta si eu am fost surprins ca erau sparte (amandoua chiar ?!), mai ales ca am mai comandat si am primit in folie cu bule si cutie de carton simpla, folia de sticla ajungand intacta la destinatie.

// update 2: am primit banii in fix 3 zile, deci baietii astia chiar se misca repede, nimic de reprosat Posted Image
PS: suma mi-au intrat pe card tot in lei, banca: BT.

Edited by Vladuut, 21 November 2018 - 13:56.


#30
-koss-

-koss-

    Technology apprentice

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Mesaj de la Aliexpress : Due to the busy holiday season, packages to your country might have been delayed. Please be patience waiting for the package.
Mesaj de la Posta Romana: Stimați clienți, în perioada nov. 2018 - ian. 2019 traficul poştal internaţional pe relația cu China și SUA va fi afectat de o serie de factori specifici perioadei de iarnă şi de sărbători.

Am avut noroc: Un colet mi-a ajuns si a fost scanat la BSI azi. Coletul cel mai important e "pe drum". As vrea sa il primesc inainte de Craciun :|

#31
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Am reusit sa prind ambele cupoane 2/10 , 10/69 Posted Image  Dar s-au cam dus monezile...

#32
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
e limita 1 per cont..

#33
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Inseamna ca au luat toti :)) Dar acuma nu stiu daca le folosesc sau nu...

Vedeti ca in sectiunea black friday , mai este un cupon de 5$ la 35$ parca.


Eu de ala cu 10$ la 69$ , cred ca iau inca un sony z3... o sa fie 82$ cred... daca scad aia 10$ si inca 5$ pe care trebuie sa mi dea chinezu ajung la 67$ = 274lei = 326lei cu tot cu tva. Face toti banii. E refurbished, insa vine in cutie, incarcator fastcharge, casti sony parca, manuale... folie de plastic aplicata + separat folie de sticla fata/spate + husa pe spate.

#34
-koss-

-koss-

    Technology apprentice

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Da' si mie link cu magazinu' de unde iei z3 ala refurbished

Edited by -koss-, 21 November 2018 - 18:13.


#35
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
E plin de ele... https://www.aliexpre...8b-6f82fa6e4535

Nu am stat sa caut, dar sunt peste 6-7 vanzatori care vand astfel de telefoane, cele mai bune preturi le au sony si lg-urile (atentie la lg-uri ca alea americane dupa un timp se blocheaza pe reteaua lor si pa pa telefon).

#36
MihaiV1

MihaiV1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.01.2016
4 colete comandate pe 8.11,au ajuns azi acasa. Toate neinformatizate, valoare maxim 2$.

Pot da un e-mail pe undeva sa intreb de colet?? Ma gandesc si sper sa zaca pe undeva.. Sa nu fie pierdut..

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate