Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Wolfenstein und Herr Johannis.

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
20 replies to this topic

#1
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
De curand mi-am instalat pe consola Wolfenstein: The new order
Cand sa incep jocul, surpriza....Klaus Iohannis pe TV, in varianta nervoasa si gata de razboi.
Cumva "the new order" va incepe in Romania ? Posted Image.

P.S. In varianta jocului, "Iohannis" ( el fiind defapt un polonez ) lupta, culmea, impotriva nazistilor. .

Attached Files


Edited by tehnics, 18 November 2018 - 09:56.


#2
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Nu e el nu are ochelarii de soare.

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007
bafta la joc, dar e cel mai tampit wolfenstein de pana acum. ma lupt cu el de o luna si nu l-am terminat.
ma chinui in continuare sa-l mai joc cate un pic, doar de dragul seriei wolfenstein, ca daca era altul, era dezinstalat de mult.

#4
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012

View Postslai, on 18 noiembrie 2018 - 10:17, said:

bafta la joc, dar e cel mai tampit wolfenstein de pana acum. ma lupt cu el de o luna si nu l-am terminat.
ma chinui in continuare sa-l mai joc cate un pic, doar de dragul seriei wolfenstein, ca daca era altul, era dezinstalat de mult.
Eu am dat de un bug pe la sfarsit si am renuntat sa reincep jocul. Trebuia reinstalat si facut update la varianta jocului pe PS4. In principiu are acelasi mod de a merge inainte si a trage in disperare.
Daca in locul ''dujmanilor'' apar bolsevicii psd-isti, jur ca fac toate updateurile la zi, cumpar un bax cu Cola si ma apuc de bubuit.

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View Postslai, on 18 noiembrie 2018 - 10:17, said:

Eu l-am jucat pe PC. L-am terminat de doua ori si nu sunt meserias in domeniu. Probabil ca nu-ti place si nu te-a convins sa te dedici 100% lui.
Mie mi-a plãcut. Toate mi-au placut.
Johannis il vad in film, doar ca robot mutant, mare, tare și...smart.

#6
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Cel mai mult mi-a plaut Return to Castle Wolfeinstein. Dupa acest joc, am impresia ca a fost cumparat de o companie mare si au dat-o in balarii cu seria.

#7
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,494
  • Înscris: 29.10.2017

View Posttehnics, on 18 noiembrie 2018 - 09:54, said:

De curand mi-am instalat pe consola Wolfenstein: The new order
Cand sa incep jocul, surpriza....Klaus Iohannis pe TV, in varianta nervoasa si gata de razboi.
Cumva "the new order" va incepe in Romania ? Posted Image.

P.S. In varianta jocului, "Iohannis" ( el fiind defapt un polonez ) lupta, culmea, impotriva nazistilor. .
Mai, nu intru eu pe jocuri de genul, dar la asta mai ca as intra doar sa vad ce e in stare antinazistul.
Cum le-a venit asa ceva pein cap?

#8
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008

View Postgozmyn, on 18 noiembrie 2018 - 10:45, said:

Cel mai mult mi-a plaut Return to Castle Wolfeinstein. Dupa acest joc, am impresia ca a fost cumparat de o companie mare si au dat-o in balarii cu seria.

Rage este ultimul joc scos de ID software cu echipa veche. Tot ce a aparut dupa, este o echipa noua, tot sub sigla ID.

#9
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Posttehnics, on 18 noiembrie 2018 - 09:54, said:

De curand mi-am instalat pe consola Wolfenstein: The new order
Cand sa incep jocul, surpriza....Klaus Iohannis pe TV, in varianta nervoasa si gata de razboi.
Cumva "the new order" va incepe in Romania ? Posted Image.

P.S. In varianta jocului, "Iohannis" ( el fiind defapt un polonez ) lupta, culmea, impotriva nazistilor. .
Posted Image
Te referi la ala din poza ?
Seamana cu oricine, numai cu Klaus W. Iohannis nu !

#10
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View Postsuper8, on 18 noiembrie 2018 - 11:47, said:

Te referi la ala din poza ?
Seamana cu oricine, numai cu Klaus W. Iohannis nu !
Corect, duce a Udrea.

#11
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View PostYOUR_GOD, on 18 noiembrie 2018 - 10:23, said:

Eu l-am jucat pe PC. L-am terminat de doua ori si nu sunt meserias in domeniu. Probabil ca nu-ti place si nu te-a convins sa te dedici 100% lui.
Mie mi-a plăcut. Toate mi-au placut.
Johannis il vad in film, doar ca robot mutant, mare, tare și...smart.
Varianta pe consola e mai grea pentru ca e mai aiurea cu nimeritul tintei.

View Postgozmyn, on 18 noiembrie 2018 - 10:45, said:

Cel mai mult mi-a plaut Return to Castle Wolfeinstein. Dupa acest joc, am impresia ca a fost cumparat de o companie mare si au dat-o in balarii cu seria.
Return to Castle Wolfenstein nu mi-a placut povestea. Ba o sareau de la una la alta. Parca prea mare varietatea de obstacole. Ba scheleti, ba gagici cu mitraliera, ba mutanti...

View Postsuper8, on 18 noiembrie 2018 - 11:47, said:

Te referi la ala din poza ?
Seamana cu oricine, numai cu Klaus W. Iohannis nu !
Bine. Du-te la oftalmolog.

#12
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009

View Posttehnics, on 18 noiembrie 2018 - 13:11, said:

Return to Castle Wolfenstein nu mi-a placut povestea. Ba o sareau de la una la alta. Parca prea mare varietatea de obstacole. Ba scheleti, ba gagici cu mitraliera, ba mutanti...


Tocmai, urmatoarele au fost prea liniare... faceai fix 2-3-4 misiuni in cadre diferite, lipsa de imaginatie. Iti trebuiau gloante multe ca omorai mii de soldatei. Raman la ideea ca Return to Castle Wolfenstein a fost unul dintre jocurile reusite ale seriei. La urmatoarele mi-a placut doar grafica, ca povestea si diversitatea sunt la pamant, la propriu.

#13
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Posttehnics, on 18 noiembrie 2018 - 13:11, said:

Bine. Du-te la oftalmolog.
Personajul din acel joc nu seamana deloc cu Klaus Iohannis.
Asta e parerea mea  Posted Image

#14
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View Postslai, on 18 noiembrie 2018 - 10:17, said:

bafta la joc, dar e cel mai tampit wolfenstein de pana acum. ma lupt cu el de o luna si nu l-am terminat.
ma chinui in continuare sa-l mai joc cate un pic, doar de dragul seriei wolfenstein, ca daca era altul, era dezinstalat de mult.
Dupa o luna jumate de cand l-am instalat si prin picaturi am jucat cam pe aici (timeline 9500sec)
Nu mi se pare greu. Singura dificultate mi se pare tinta. Aici am cele mai mai probleme de coordonare si in special la drone.
In rest. ce sa zic, imi place jocul. E mai mult decat anticipasem. Si cine zice ca e doar bum-bum...hm, eu nu prea il vad asa.
Eu cel putin imi place sa il joc inteligent, adica nu ma duc inainte si trag ca disperatul. Caut "treasure" si camere secrete. Cei cu "signal" ii iau in modul silent...etc. Posted Image
Culmea, ca atunci cand crezi ca e usor, ca rasufli usurat, fix atunci iti dai seama ca e cel mai greu.

Edited by tehnics, 03 January 2019 - 15:31.


#15
Woltaire87

Woltaire87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.11.2018
Doar seamana la aspect , dar la caracter sunt foarte diferiti.
Blaskowitz e un ditamai razboinic si macelar de germani nazisti (apropo, el e american de origine poloneza, nu neamt)

Iohannis e un sas  molau autist care  a castigat alegerile din norocul de a avea candidati mai slabi, nimic cu care sa iasa in evidenta decat ca se poarta elevat si civilizat si e fotogenic. Dar iata ca nu cu trasaturile astea poti sa conduci o tara ca Romania. Fiind presedinte  slab, multumita lui a ajuns PSD  la guvernare sa toace tara.  

Anul asta  Iohannis  s-ar putea sa nu mai aiba noroc  de un al doilea mandat daca candideaza   Firea sau vreun alt PSD-ist tanar  scos de la naftalina care sa iasa in evidenta.  
Spre norocul sau, ar fi bine sa candideze Tariceanu sau Plesoianu. Indiferent cine castiga, eu o sa ma duc la vot doar sa anulez pentru ca nu ma simt reprezentat de nimeni. Dar tot ma duc sa-mi exercit  dreptul la vot pentru ca in fond, peste 1000 de romani au murit la revolutie ca eu sa pot vota si sa-mi exprim dezgustul fata de clasa politica actuala.  


Mi se pare  groaznic ca in ultimii 30 de ani am fost condusi de corupti ca alde Iliescu, Nastase, Basescu, dar macar aia  aveau o farama de inteligenta mai mare ca cea a lui  Ceausescu de exemplu.  Iar Basescu a fost mai performant in a combate pesedimea.  
Acum e HORROR ca avem un presedinte molau si un premier analfabet   manevrat din spate de un infractor politic mustacios, un taran basit si parvenit.  In asa hal am ajuns ca acum ii regretam pe  Boc si pe Ponta.
Cam asta e , clasa politica nu-i alcatuita din eroi cum vrem noi sa idealizam, ci din marionete. Si asta se observa in lumea intreaga. Altii din spatele lor au puterea reala.

Edited by Woltaire87, 03 January 2019 - 16:01.


#16
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View PostWoltaire87, on 03 ianuarie 2019 - 15:46, said:

Doar seamana la aspect , dar la caracter sunt foarte diferiti.
Blaskowitz e un ditamai razboinic si macelar de germani nazisti (apropo, el e american de origine poloneza, nu neamt)

Iohannis e un sas  molau autist care  a castigat alegerile din norocul de a avea candidati mai slabi, nimic cu care sa iasa in evidenta decat ca se poarta elevat si civilizat si e fotogenic. Dar iata ca nu cu trasaturile astea poti sa conduci o tara ca Romania. Fiind presedinte  slab, multumita lui a ajuns PSD  la guvernare sa toace tara.  

Anul asta  Iohannis  s-ar putea sa nu mai aiba noroc  de un al doilea mandat daca candideaza   Firea sau vreun alt PSD-ist tanar  scos de la naftalina care sa iasa in evidenta.  
Spre norocul sau, ar fi bine sa candideze Tariceanu sau Plesoianu. Indiferent cine castiga, eu o sa ma duc la vot doar sa anulez pentru ca nu ma simt reprezentat de nimeni. Dar tot ma duc sa-mi exercit  dreptul la vot pentru ca in fond, peste 1000 de romani au murit la revolutie ca eu sa pot vota si sa-mi exprim dezgustul fata de clasa politica actuala.  


Mi se pare  groaznic ca in ultimii 30 de ani am fost condusi de corupti ca alde Iliescu, Nastase, Basescu, dar macar aia  aveau o farama de inteligenta mai mare ca cea a lui  Ceausescu de exemplu.  Iar Basescu a fost mai performant in a combate pesedimea.  
Acum e HORROR ca avem un presedinte molau si un premier analfabet   manevrat din spate de un infractor politic mustacios, un taran basit si parvenit.  In asa hal am ajuns ca acum ii regretam pe  Boc si pe Ponta.
Cam asta e , clasa politica nu-i alcatuita din eroi cum vrem noi sa idealizam, ci din marionete. Si asta se observa in lumea intreaga. Altii din spatele lor au puterea reala.

Ce este taiat este offtopic...deci te rog. Suntem pe FUN, nu la Poiana. Nu mai stau in Ro de multi ani asa ca politica nu ma macina atata de tare...
Si da, stiam ca Blaskowitz este doar nume polonez..restul e american cu pica mare pe nazisti.... Oricum infatisarea lui nu are nimic in comun cu americanii.

Edited by tehnics, 03 January 2019 - 17:32.


#17
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,494
  • Înscris: 29.10.2017

View Posttehnics, on 03 ianuarie 2019 - 17:31, said:

Oricum infatisarea lui....
Infatisarea, dar daca pui viteza de reactie a lui, pierzi pe linie totul.
Ghinion.

#18
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View Postrixthina, on 14 ianuarie 2019 - 22:18, said:

Infatisarea, dar daca pui viteza de reactie a lui, pierzi pe linie totul.
Ghinion.
Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate