Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Alegere set boxe

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ChrisFree

ChrisFree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.06.2013
Seara buna!
Am o dilema: am comandat un set de boxe 5,1, Taga Harmony TAV-606 v3 cu care as vrea sa inlocuiesc Technics SB-CD120. Nu le-am platit si as putea anula comanda.
Dilema mea este daca merita acest trade, exceptand faptul ca sistemul Taga este 5.1.
Multumesc frumos pentru orice ajutor.

#2
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Depinde si de amplificatorul pe care il ai. Oricum o sa it trebuiasca un receiver 5.1 in caz ca nu ai.
Si parerea mea este ca merita.

#3
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 ChrisFree, on 16 noiembrie 2018 - 23:35, said:

am comandat un set de boxe 5,1, Taga Harmony TAV-606 v3
Sint 5.0, nu au subwoofer.

#4
ChrisFree

ChrisFree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.06.2013

 IpsilanteCucuruz, on 17 noiembrie 2018 - 00:40, said:

Depinde si de amplificatorul pe care il ai. Oricum o sa it trebuiasca un receiver 5.1 in caz ca nu ai.
Si parerea mea este ca merita.
Salutare. Am un Denon 540BT in momentul asta, care scoate 5.1 si poate duce doua subwoofere.


 Ion_de_la_Raion, on 17 noiembrie 2018 - 01:29, said:

Sint 5.0, nu au subwoofer.
Stiu. Au bass reflex, cum au si astea pe care le am acum. Nici in configuratia actuala nu am SW.

Ma interesa sa stiu de la cineva care intelege mai mult decat mine, daca merita schimbarea. Adica daca cele doua boxe mari sunt peste Technics. Pentru ca, propbabil, o sa vand Technics-urile.

Edited by ChrisFree, 17 November 2018 - 10:40.


#5
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
Taga v3 sunt niste boxe cinstite pentru gama de pret din care fac parte. Sunt capabile si de bass daca nu ai pretentii sa-ti bubuie in piept, insa daca vrei bass adanc/vibrant nu scapi fara subwoofer, oricum treaba se aplica in majoritatea setup-urilor 5.0
Inteleg ca pina acum ai folosit receiverul in 2.0 ? Daca da, un sistem 5.0/5.1 iti va aduce o cu totul alta experienta audio, in domeniul filmelor cu siguranta.

#6
ChrisFree

ChrisFree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.06.2013

 maddogg, on 17 noiembrie 2018 - 11:48, said:

Taga v3 sunt niste boxe cinstite pentru gama de pret din care fac parte. Sunt capabile si de bass daca nu ai pretentii sa-ti bubuie in piept, insa daca vrei bass adanc/vibrant nu scapi fara subwoofer, oricum treaba se aplica in majoritatea setup-urilor 5.0
Inteleg ca pina acum ai folosit receiverul in 2.0 ? Daca da, un sistem 5.0/5.1 iti va aduce o cu totul alta experienta audio, in domeniul filmelor cu siguranta.
Mersi. Ideea e ca ma uit la Technics si la Taga si, cel putin aspectul fizic e mult superior. Insa nu stiu daca, din punct de vedere al performantelor, bode de 20 de ani se pot compara cu astea noi. Nu vorbesc la putere, ma gandesc la claritate.

 Ion_de_la_Raion, on 17 noiembrie 2018 - 01:29, said:

Sint 5.0, nu au subwoofer.
Corect! :) Am gresit. 5.0

#7
ChrisFree

ChrisFree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.06.2013
Cu subwooferul am rezolvat. M-am ales cu un Onkyo sh, SKW-501E. Pare decent pentru 150 de lei.

#8
ChrisFree

ChrisFree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.06.2013
Am luat TAGA-urile, sistem 5.0. am dat 1000 de lei, de vinerea neagra, anul trecut. Sunt ceva deosebit, pentru banii astia!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate