Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

CEC bank

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4754 replies to this topic

#919
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
Mi se pare mie sau Internet Banking-ul CEC Online se misca cu delay? Am momente cand intru prin vizualizare conturi si sta in freeze. La fel si cand ma autentific uneori.

#920
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,514
  • Înscris: 13.03.2005
Bine ca le-o aparut din nou aplicatia CEC Pay in google play.... ca acum cateva zile nu mai exista...

#921
atomcat

atomcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 28.03.2011
Un mic avertisment celor care se gandesc sa inceapa o relatie comerciala cu CEC -  don't! Posted Image
Am facut greseala (lucrez si cu alte banci). Totul e ca in urma cu 20 de ani/
De la oameni la software - totul este ca in sistemul public.

Edited by atomcat, 13 January 2022 - 17:47.


#922
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,514
  • Înscris: 13.03.2005
Si aplicatiile sunt facute pe jumatate sau pentru maxim jumatate din clientii CEC : Aplicatia CEC Pay e doar pentru utilizatorii de carduri CEC, nu functioneaza cu cele CEC Mastercard...

#923
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

 wertyck, on 13 ianuarie 2022 - 16:39, said:

Bine ca le-o aparut din nou aplicatia CEC Pay in google play.... ca acum cateva zile nu mai exista...
Oricum din aprilie renunta de tot la ea.

#924
WorstSpiderman

WorstSpiderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 18.06.2019

 wertyck, on 13 ianuarie 2022 - 16:39, said:

Bine ca le-o aparut din nou aplicatia CEC Pay in google play.... ca acum cateva zile nu mai exista...
nu mai exista de mult.......de anul trecut
mie  nu`mi apare nici acum

#925
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,514
  • Înscris: 13.03.2005

 WorstSpiderman, on 13 ianuarie 2022 - 18:09, said:

nu mai exista de mult.......de anul trecut
mie  nu`mi apare nici acum
Acum am facut captura la Cec Pay

Attached Files



#926
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,940
  • Înscris: 24.04.2013
Vad ca CEC Pay nu imi apare in Play Store nici la cautari nici in lista aplicatiilor publicate de CEC (‘More by CEC Bank S.A.’). Insa pentru ca o instalasem, desi nu am folosit-o, o am in lista aplicatiilor ‘mele’ si asa pot ajunge la pagina ei. Acum este versiunea 1.0.29 din 18 noiembrie 2021 - deci nu foarte veche.

#927
WorstSpiderman

WorstSpiderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 18.06.2019

 sags, on 13 ianuarie 2022 - 18:59, said:

Vad ca CEC Pay nu imi apare in Play Store nici la cautari nici in lista aplicatiilor publicate de CEC (‘More by CEC Bank S.A.’). Insa pentru ca o instalasem, desi nu am folosit-o, o am in lista aplicatiilor ‘mele’ si asa pot ajunge la pagina ei. Acum este versiunea 1.0.29 din 18 noiembrie 2021 - deci nu foarte veche.


cam de atunci nu mai exista...dupa update


mie nu`mi apare in google play(o am inca instalata, dar nu se poate loga)

#928
Xelo

Xelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 12.05.2005

 Xelo, on 11 ianuarie 2022 - 11:51, said:

Stie cineva daca pachetul BunVenit are durata minima de colaborare cu banca din momentul semnarii contractului? Sau exista ceva penalitati / comisioane la inchidere?
Nu mai am acces la PDF-ul (contractul) semnat atunci si as vrea sa-mi mut activele la alta banca, dar au trecut doar vreo 6-7 luni de la semnare.

 wertyck, on 11 ianuarie 2022 - 12:26, said:

Nu cred sa aiba perioada minima impusa. Eu l-am inchis anul trecut in februarie , la mai putin de 1 an de la deschidere.

Revin cu un raspuns final la nelamurirea asta:
- se poate rezilia online direct de aici, completand olograf cererea atasata:
https://www.cec.ro/c...e-pachet-online
- nu s-au perceput comisioane privind eventuala durata redusa (si nici altele privind conditiile de administrare, dar m-am asigurat suplimentar ca luna aceasta am indeplinit ambele conditii pentru ca taxa sa fie 0)
- inchiderea pachetului se poate realiza in aceeasi zi, daca soldurile conturilor sunt 0; pentru finalizare si confirmare se asteapta totusi 24h pentru a elimina orice alte tranzactii in asteptare

#929
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,664
  • Înscris: 29.08.2013
De mentionat: daca aveti servicii suplimentare deschise din sucursala (e.g. Internet Banking - CEC Online), ele nu se pot inchide online.

#930
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
Xelo: de curiozitate, la ce banca te-ai mutat?

#931
Xelo

Xelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 12.05.2005
Unicredit cu oferta de BF si TBI pentru depozite.

#932
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,664
  • Înscris: 29.08.2013
Zicea cineva pe aici ca cei de la CEC nu inchid IBAN-uri. Aparent, asa este. Posibil sa va treziti cu aceleasi IBAN-uri la recontractarea anumitor produse :lol:

Am avut inainte pachetul Bun Venit, pe care l-am inchis in primavara, si recent am deschis pachetul Smart (voiam sa vad tranzactiile cardului de credit, acum ca se renunta la cec pay ...).
Contul de card actual are acelasi IBAN ca si contul de card vechi, si m-am trezit cu 5.25 lei in cont (cel mai probabil ramasi de atunci).
Lista tranzactiilor e goala, dar imi apar extrasele de cont vechi.

Invierea mortilor este posibila. Posted Image

Edited by sftpdt, 21 January 2022 - 16:29.


#933
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,514
  • Înscris: 13.03.2005
CEC - urmasii lui DRACULA / Nemuritorii... Eu am semnalat aici existenta conturilor IBAN si dupa inchiderea serviciilor CEC.
Cat platesti lunar pentru pachetul acesta Smart?
Eu am ramas doar cu cardul de credit CEC Mastercard si nu am varianta sa vad soldul,  fara sa activez si alte servicii/conturi la CEC.

#934
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,664
  • Înscris: 29.08.2013
E gratuit daca ai incasari in valoare de salariul minim pe economie, altfel 8.9 lei.

https://www.cec.ro/s...ane-pachete.pdf

Quote

Nota: Pentru determinarea rulajului creditor se vor exclude din calcul urmatoarele tipuri de operatiuni creditari: depuneri la ghiseu; transferuri din conturile de card si din conturile curente ale aceluiasi client, detinute la CEC Bank; lichidari de depozite si capitalizari de dobanda; depuneri la MFM; schimburi valutare pe cont.

Deci incasarile din conturi proprii, deschise la alte banci, par a fi in regula.

#935
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,940
  • Înscris: 24.04.2013
  • Smart = 8,90LEI/luna, exceptie daca incasezi la CEC venituri regulate cat salariul minim pe economie sau mai mult;
  • Bun Venit = 5,90LEI/luna, dar pe langa gratuitatea pentru veniturile regulate ai si gratuitate daca ai depozite de cel putin 20.000EUR. Nu ai insa internet banking versiunea web si doar app-ul.
  • Premium = 35,00LEI/luna, gratuit daca ai depozite si/sau Titluri de stat de minim 200.000LEI.

Edited by sags, 21 January 2022 - 16:55.


#936
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,664
  • Înscris: 29.08.2013

 sags, on 21 ianuarie 2022 - 16:54, said:

  • Premium = 35,00LEI/luna, gratuit daca ai depozite si/sau Titluri de stat de minim 200.000LEI.

Nu stiu daca se anuleaza conditia de venituri pentru cardurile premium in baza acelor disponibilitati, dar implicit trebuie sa dovedesti ca ai venituri stabile de macar 1500 euro/luna (pentru a beneficia de cardurile premium - Visa Gold sau MasterCard World).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

9 user(s) are reading this topic

0 members, 9 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate