Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

CEC bank

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4660 replies to this topic

#37
dionescux

dionescux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 07.11.2004
La nici o banca nu am reusit sa-mi fac card de credit fara sa deschid si cont curent.
Pe de alta parte, am acceptat sa platesc taxele mari pe contul curent, avand ratele fara dobanda la cardul de credit CEC... imi scot parleala de acolo, rapid.

#38
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006

 dionescux, on 30 decembrie 2018 - 16:03, said:

La nici o banca nu am reusit sa-mi fac card de credit fara sa deschid si cont curent.
Pe de alta parte, am acceptat sa platesc taxele mari pe contul curent, avand ratele fara dobanda la cardul de credit CEC... imi scot parleala de acolo, rapid.
Am reusit eu...la CreditEurope .....

Nu e vorba de parleala, ci e vorba de principiu...sper ca v ati dat seama ca nu suma a fost "frustratia"

Edited by cuculea, 30 December 2018 - 18:01.


#39
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018
Azi am aflat si eu de aceste comisioane. Am avut doua incasari, una in 14 ianuarie si una azi.
La cea din 14 ianuarie s-a creditat cu 3 lei in loc sa se debiteze.
Astazi s-a stornat si asa am avut 3 comisioane a cate 3 lei, inclusiv pentru incasarea de astazi.

Eu unul nu am fost informat de noile comisioane asa ca ii voi saluta din mers.
Este a doua banca, dupa BT care face asa ceva si la serviciile careia voi renunta in cel mai scurt timp.
La BT am renuntat tot pentru comisionul de incasare.

Edited by danutz34, 22 January 2019 - 21:35.


#40
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Un depozit in lei, cu dobândă fixă, ajuns la scadență; dacă nu te duci la bancă se prelungește automat cu aceeași dobândă de la semnarea contractului(mai mica) sau cu dobânda fixă a zilei(mai mare acum)?! Mulțumesc
LE
M-am lămurit după ce am citit în contract; când se prelungește intra în funcțiune dobanda zilei de prelungire

Edited by PostacheNegrutzi, 23 April 2019 - 09:15.


#41
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,321
  • Înscris: 05.09.2006
Daca ai optat la deschiderea depozitului pt prelungire automata, depozitul se prelungeste cu dobanda in vigoare la data scadentei. Daca nu ai optat pt prelungire automata, depozitul+dobanda se transfera in contul curent.

#42
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019

 l_dan, on 23 aprilie 2019 - 09:09, said:

Daca ai optat la deschiderea depozitului pt prelungire automata, depozitul se prelungeste cu dobanda in vigoare la data scadentei. Daca nu ai optat pt prelungire automata, depozitul+dobanda se transfera in contul curent.
Am citit contractul și nu vad nicăieri specificată exact această opțiune. Presupun că se prelungește automat. E cu depozit la termen cu rata fixa și "capitalizare in depozit"...
LE
Am impresia că trebuie să scot și niște bani din buzunar sa achit vreo 36 lei comision la contul curent! De ce naiba mai e nevoie și de cont curent nu știu!

Edited by PostacheNegrutzi, 23 April 2019 - 09:35.


#43
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
La CEC că să ai Depozit bancar la termen e musai sa ai și un Cont Curent?! Văd că generează 4.5 lei pe lună costuri contul asta curent. N-aș putea să-l desființez și să păstrez doar depozitul?! Mulțumesc

#44
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 16.10.2007
Pai la toate bancile e nevoie de cont curent sa faci depozit.
Nu poti sa inchizi contul curent pana nu desfintezi si depozitul.

#45
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Sunt plin de nervi...am fost sa prelungesc un depozit ajuns la scadență ASTĂZI și să retrag o sumă mai mică de 5000, plafonul fără comision, în calitate de împuternicit iar funcționara de la bancă n-am vrut pe motiv că titularul nu și-a actualizat datele cu caracter personal! Pe tata n-am de unde să-l iau înainte pe oră închiderii că nu este în localitate. Cu prima ocazie lichidez tot, pun comisionul din banii mei dar scăpăm de CEC! Adică de prelungit pot cu datele fără acord dar alte operațiuni nu! Ha!
LE
"Odată pe an sa vina titularul să-și actualizeze datele."
- Pe bune?! Pai și atunci împuternicirea mea la ce mai folosește?!

Edited by PostacheNegrutzi, 25 April 2019 - 14:09.


#46
Virguros

Virguros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 30.09.2018
La nimic!
Eu am fugit de CEC, cu viteza luminii!

Dar, sa fiu sincer, nici altii nu-s mai buni! De fapt, ca peste tot, alegem pe cine consideram ca ne-o 'trage' mai bland, mai bine, mai rar etc.

#47
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Când intri la CEC ai impresia că intri într-o primărie! Erau numai babe plictisite suficient de tinere încât să nu mai apuce să iasă la pensie de la CEC. La alții îți deschizi cont de pe canapea după ce-ți faci selfie. Prefer un soft sau o mașinărie oricând! Aia nu poate minți că e program până la 16 când pe ușă scrie 16:30! Eu unul nu mai am nevoie de sedii fizice și bancomate, nici macar de casierii!

Edited by PostacheNegrutzi, 25 April 2019 - 21:48.


#48
nmihaic

nmihaic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 30.06.2012
Era ceva stire ca cec bank a micșorat marja fixa cu ircc, Ma tot uit pe spam.spam si nu se simte de loc, este o altă minciună de campanie?

#49
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
De ce ți-ai deschide cont la CEC Bank, intreb și eu? Taica-meu are cont de salariu la CEC și nu este prea mulțumit.

Edited by Vlad_22, 11 May 2019 - 17:10.


#50
nmihaic

nmihaic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 30.06.2012

View PostVlad_22, on 11 mai 2019 - 17:10, said:

De ce ți-ai deschide cont la CEC Bank, intreb și eu? Taica-meu are cont de salariu la CEC și nu este prea mulțumit.

Am avut carnet de economii la ei acu 25 de ani:)

Eram curios, în general conteaza ce mult marja banci iar daca e mai mică de ce nu faci trasfer din alta banca sau din revolut direct in cont si ii vezi doar cand iei creditul si cand ii închizi:)

#51
lex luthor

lex luthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 27.03.2007
Trebuia sa platesc azi la CEC o cautiune pentru o judecatorie. O chestiune de urgenta. Nu s-a putut deoarece sistemul informatic al CEC nu mergea in toata tara Posted Image. Se uitau duduile alea la mine ca la masini straine cand le intrebam la ce ora va fi operational sistemul.

De-abia dupa ora 14,00 s-a rezolvat. Intre timp terminasera programul la Judecatorie, asa ca nu s-a mai putut depune chitanta.Posted Image
Ce banca de r..t este asta care nu are o solutie de back-up pentru sistemul informatic. Si, bineinteles ca nu poti depune altundeva acei bani, decat la CEC.
Ciudat este ca atunci cand s-au intamplat disfunctiuni la ING sau alte banci a vuit mass-media. Azi nu scrie nimeni despre ce s-a intamplat la CEC. Silenzio stmpa.

#52
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,771
  • Înscris: 25.01.2007
Pentru ca pe la cec au conturi doar moșnegi, făcute sa le între pensia.

#53
Virguros

Virguros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 30.09.2018
Sau poate pentru ca actionarul majoritar este statul? Sau nici la CEC nu mai e?

#54
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,641
  • Înscris: 26.03.2008
La naiba... stau la CEC in Pitesti de 30 de minute uitandu-ma la trei foamnfe cum incearca sa schimbe unui om vreo 300 de Euro. Stau si se uita ca vitele la monitor si nu stiu unde sa dea click...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate