Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

SD-Disconnect Vodafone Eg

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am o cartela de Egipt si incerc sa o incarc. Nu functioneaza serviciul din contul online, imi spune ca este o problema cu banca cu toate ca am incercat cu 3 carduri diferite.

De primit apeluri pot primi. In cont imi scrie asa: "Your current rate plan: SD_Disconnect". Ce inseamna?
Am incercat sa imi incarc cartela online cu ajutorul diverselor site-uri, insa soldul tot zero este cu toate ca a functionat reincarcarea.



Attached File  vodafone.jpg   101.51K   36 downloads

Edited by MembruAnonim, 16 November 2018 - 18:32.


#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Numărul respectiv e activ? Mesaji spune ca ar fi deconectat (nu inteleg ce înseamnă SD). Ai mai încărcat online cartela si a mers?

Poate e un refuz de plata cu cardul spre Egipt.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai numarul cred ca este activ, pot primi apel. Cartela nu am mai incarcat-o online.

Edited by MembruAnonim, 16 November 2018 - 19:16.


#4
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Daca primesti apeluri, înseamnă ca e activa. Alte site-uri de reîncărcare online pentru Egipt nu stii sau încărcarea prin site-ul Vodafone.eg e singura optiune. Stiu ca au avut ceva probleme cu intenetul pe la faraoni ai sa nu fi facut ceva blocaje la platile internationale.

#5
na-alexandru

na-alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 17.07.2017
Încearcă cu ding.com

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cu aia am incercat. Am platit, am primit mail de confirmare insa banii in cont nu au intrat.

Attached File  eggg.jpg   76.99K   17 downloads



Am primit niste mesaje dar nu inteleg ce scrie. Si parca vad o incarcare de 10EGP. Am incarcat de pe 2 siteuri.

Edited by MembruAnonim, 18 November 2018 - 18:36.


#7
na-alexandru

na-alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 17.07.2017
Poate dureaza câteva minute/ore pana ajung banii in cont. In caz de ceva, da-le un mail celor de la Vodafone Egipt.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
edit

O parte din mesajele primite

Attached File  Screenshot_20181118-183529.jpg   117.37K   20 downloads

 na-alexandru, on 18 noiembrie 2018 - 18:36, said:

Poate dureaza câteva minute/ore pana ajung banii in cont. In caz de ceva, da-le un mail celor de la Vodafone Egipt.

Am facut reincarcarea acum cateva zile.

#9
na-alexandru

na-alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 17.07.2017
Am incercat sa traduc cu Google Translate și mi-a dat asta:
(de sus in jos ordinea)
- in primele 2 mesaje zice: “Ne pare rău că acest serviciu nu este disponibil în sistemul dvs.”
- mesajul 3 și 4: “Contul dvs. a fost expediat. 13 c. “ (probabil ca a fost incarcat, habar n-am)
- mesajul 5: “Costul apelului 10. 00 c. Soldul tău. 13 c.”
- mesajul 6 și 7: “Ne pare rău că acest serviciu nu este disponibil în sistemul dvs.”
- mesajul 8: “Stimate client, Oops, comanda dvs. nu poate fi procesată deoarece nu sunt disponibili termenii și condițiile”

Nu știu cât de exactă e traducerea, dar pentru cât să-ți dai seama despre ce e vorba ii ok și asa.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Multumesc pt traducere.

E tare nasol cu tarile arabe, cu alfabetul lor. Dar si ofertele sunt ciudate. Au o atlfel de gandire fata de tarile europene.

Am umblat in aplicatia de pe mobil si am reusit sa schimb "rate plan". Nu mai scrie SD disconnect, acum scrie 16 IN DAILY 1.5

Attached Files

  • Attached File  eg1.jpg   86.67K   17 downloads


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate