Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Interfata noua VCDS versiune 2018

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Dan-Oltean

Dan-Oltean

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.04.2017
Buna ziua.
Sunt interesat sa achizitionez o interfata VCDS pentru diagnoza auto si am gasit o gramada de modele si versiuni pe diferite site-uri. Cel mai des o sa fie folosita pe un VW Golf IV din 2003.
Mi-au atras atentia urmatoarele:
https://www.carmedic...ltima-versiune/
https://www.autodiag...YsaAijKEALw_wcB
Pe care din cele 2 ma sfatuiti sa o aleg? Eventual alte sugestii cam in aceeasi marja de pret, 250-350 de lei maxim.
Pe langa asta am nevoie si de un laptop. Ce imi recomandati pentru asa ceva in ~1000 de lei?
Multumesc anticipat!

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ambele sunt clone chinezesti ieftine, le gasesti pe siteurile chinezesti, la maxim 20-30$. Ca laptop, daca doar pt asta vrei, orice vechitura cu XP e mai mult decat ok. Daca iei unul sh, ia si un alimenrator sau invertor auto, sa-l poti alimenta de la bateria masinii, ca precis bateria lui va fi pe duca.

#3
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Asta îi mai mult decât suficient.

#4
Dan-Oltean

Dan-Oltean

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.04.2017
Multumesc de raspunsuri!
Oricare din cele 2 modele din link-urile mele isi fac treaba? Sunt ok pentru citirea erorilor si activarea diferitelor functii? Nu m-as prea incumeta sa comand de pe aliexpress sau alte site-uri de genu..dureaza mult pana ajung etc. Imi convine sa comand din Romania chiar daca sunt mai scumpe daca imi spuneti ca sunt si functioneaza ok.

#5
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Alea mai noi, nu merg si pe Android ?

#6
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
chiar si din Romania poti gasi la jumate de pret, si orice interfata cu firmware 1.96 va merge fix la fel, desi costa jumate.
Banii tai, decizia ta

#7
Dan-Oltean

Dan-Oltean

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.04.2017
Deci sa inteleg ca o sa pit folosi oricare din interfetele din cele 2 link-uri puse de mine pentru citirea erorilor si activarea/dezactivarea functiilor, eventual adaptarea sistemelor

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Vcds e limitat, pt unele functii, schimb de module, catalizator, baterii mai noi, smechere etc, uneori ai nevoie de vas-pc. O clona costa in jur de 100$ pe aliexpress. Avand in vedere sarbarorile, blackfriday, ai sanse sa ajunga prin aprilie, daca nu gasesti un vanzaror care are in depozit in EU.

#9
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Oricare ar fi , este nevoie de crack si exclus conexiune de internet cat timp faci diagnoza ca se blocheaza . Deasemenea , permisiune antivirus , altfel iti sterge crackul . DE la 17. in sus sunt OK. Pentru masina din 2003 merge orice ....poti sa-ti iei si o versiune de 50 de lei de la 11.-12. in sus . Face fix acelasi lucru. VCDS-ul este un instrument util dar studiul pe coduri de eroare de la ross-tech face banii , nu interfata si CD-ul .

#10
bc74abs

bc74abs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 08.01.2011
Salut. Eu am asta 15.7
https://www.diagnoze...ga-chip-7275960
de vreo 2 ani si e ok. E instalata pe un laptop cu windows 7. Atentie sa dezactivezi antivirusul si sa inchizi netul cand o folosesti sa nu-si faca update. O folosesc pe Audi a3 8p si golf 4.
Bafta

Edited by bc74abs, 17 November 2018 - 06:11.


#11
Dan-Oltean

Dan-Oltean

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.04.2017
Multumesc pentru raspunsurile neasteptat de rapide!
https://www.diagnoze...2018-05-7275814
Ce parere aveti de asta?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate