Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Problema HDD Extern

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
AciDUtzZz

AciDUtzZz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 23.11.2006
Salutare !
Am un hdd extern :) il conectez,se aude sunetul,il vede ca hard.. insa nu-mi afiseaza partitia nimic
Intru in control pannel :) imi arata hdd-ul insa nu pot vedea capacitatea...
Aveti vreo solutie careva ? Sa-l pot formata sau sa-mi vad fisierele...

#2
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 29.09.2010
Salut.
Cand zici ca este vizibil in "Control Panel"  te referi la modulul de administrare al sistemului de operare implicit Disk Management nu?
Daca dimensiunea nu iti este afisata corect utilizand sistemul de operare ori un program de partitionare, posibil ca acest lucru sa indice o problema hardware.
In cazul in care este "vazut" in managerul de administrare, avand dimensiunea corecta nu zero ori alta minunatie doar trebuie sa ii aloci o litera si nimic mai mult.
In situatia data, doar daca este  usor de scos din carcasa, il poti monta pe direct ca sa zic asa in desktop/laptop etc... observand daca problema persista.
Daca datele sunt de o reala importanta apelezi direct catre un service specializat si nu iti mai bati capul cu leacuri babesti.

View Postviceroy56, on 15 noiembrie 2018 - 20:25, said:

Daca dai mai multe detalii, poate avem mai multe raspunsuri.
Eu banuiec o defectiune a controlerului USB din HDD-ul extern, dar se poate la fel de bine ca HDD-ul in sine sa fie defect.
Spune model, anul achizitiei, numar aproximativ de ore de functionare, daca a suferit sau nu socuri mecanice si/sau electrice.
Conteaza foarte mult daca a fost utilizat de mai multe persoane, pentru ca nu se va sti niciodata de la cine sau de la ce "i se trage" HDD-ului.

Corect si cele zise de tine.
Initial la o defectiune la interfata de conectare ma gandeam si eu dar sa vedem ce detalii mai primim pe parcurs.

Edited by Morphinus, 15 November 2018 - 20:28.


#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,967
  • Înscris: 01.12.2001

View PostAciDUtzZz, on 15 noiembrie 2018 - 20:00, said:

il vede ca hard.. insa nu-mi afiseaza partitia nimic
Pai e sau nu e?
In Disk management ce ai?

#4
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,936
  • Înscris: 28.10.2006
Daca dai mai multe detalii, poate avem mai multe raspunsuri.
Eu banuiec o defectiune a controlerului USB din HDD-ul extern, dar se poate la fel de bine ca HDD-ul in sine sa fie defect.
Spune model, anul achizitiei, numar aproximativ de ore de functionare, daca a suferit sau nu socuri mecanice si/sau electrice.
Conteaza foarte mult daca a fost utilizat de mai multe persoane, pentru ca nu se va sti niciodata de la cine sau de la ce "i se trage" HDD-ului.

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Topic mutat: Windows 10 > Hardware...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate