Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Despre Aspiratoare partea a II-a

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
201 replies to this topic

#19
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Multumesc dar ai pierdut partea cu " utilizatorul final" Posted Image .   Dar mi-ai dat o idee . Dau o fuga pe la magazinele alea si fac poze.

#20
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006
https://www.bosch-ho...eaners/?cid=SOM

View Posttfmercedez, on 15 noiembrie 2018 - 22:37, said:

Pe langa rezervorul de mizerie mai scuturi si un filtru "HEPA", si un buretel, si te umplii de praf la tomberon
Bateria aia, dupa 3-4 ani e wax. Aspiratorul in perfecta stare, si vei constata ca nu se gasesc baterii de inlocuit. Si uite asa, ajunge la reciclat un obiect functional, traiasca piata de consum.

Nu e aria de criticat , sau opinii si produse: acum cativa ani se lansasera niste mituri urbane despre " brandul" gorenje. Ca ce scule de calitate, ca premium.. praf in ochi. Marketing. Am un aspirator mars III  , il urasc! Imi doresc sa se strice, dar functioneaza. Garniturile de etansare de la imbinari sunt franjuri, cand il trag dupa mine e ca un magar capos care se agata de orice si prefera sa se rastoarne mai degraba. Se umple repede, si la golire este un calvar mizeria ce rezulta.
Am avut si cu apa, filtrare in apa. Rezulta un noroi imputit si scarbos. Daca nu era curatat imediat incepea sa duhneasca ca un cadavru dupa cateva zile.

Eu astept robotul care se va duce singur la pubela si se va goli de mizerie.

greseala cu scuturatul s fost facuta o singura data. filtrul HEPA sau ce o fi el il bag la masina de spalat la cateva luni (1 singura data spalat pana acum), iar buretele fie il spal direct sau daca am de aspirat si filtrul de scame de la uscator, bag aspiratorul mare si fac mentenanta la ambele...
referitor baterie - prefer sa fiu optimist - am un blender de mana cu acumulator integrat de mai bine de 6 ani si isi face treaba. Intre timp dau in aspirator cat pot in cei doi ani de garantie - daca trece de astia sunt toate sansele sa tina a la long (e baterie Li Mh).  Mai noi am vazut si modele cu baterie externa insa in clasele mai joase dpdv autonomie functionare ex acest 2in1.
Interesant mi se pare si varianta Unlimited - unde motorul este la nivelul mainii (gen Dyson, insa am mai vazut si la Rowenta intr-un Altex)

Edited by plimbaretul, 16 November 2018 - 22:15.


#21
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Pana la urma am luat Rowenta Aero 360 Rh 9051 .  Pana am facut turul magazinelor la eMag deja se scumpisera la peste 1000 de lei  asa ca l-am comandat online la MediaGalaxy. Sper sa vina pana de Mos Nicolae.

#22
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007

View Postplimbaretul, on 16 noiembrie 2018 - 22:13, said:

https://www.bosch-ho...eaners/?cid=SOM

greseala cu scuturatul s fost facuta o singura data. filtrul HEPA sau ce o fi el il bag la masina de spalat la cateva luni (1 singura data spalat pana acum), iar buretele fie il spal direct sau daca am de aspirat si filtrul de scame de la uscator, bag aspiratorul mare si fac mentenanta la ambele...
referitor baterie - prefer sa fiu optimist - am un blender de mana cu acumulator integrat de mai bine de 6 ani si isi face treaba. Intre timp dau in aspirator cat pot in cei doi ani de garantie - daca trece de astia sunt toate sansele sa tina a la long (e baterie Li Mh).  Mai noi am vazut si modele cu baterie externa insa in clasele mai joase dpdv autonomie functionare ex acest 2in1.
Interesant mi se pare si varianta Unlimited - unde motorul este la nivelul mainii (gen Dyson, insa am mai vazut si la Rowenta intr-un Altex)
nu poti compara un blender cu un aspirator. Un blender isi face treaba in 10 secunde de functionare

Altfel am vazut la kaufland aspirator robo,  cu 499 de lei de la vileda. Au luat si astia un model din China si l-au branduit, bazandu-se pe notorietatea bureteilor de spalat vase..

Attached Files



#23
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
Asta de la Vileda este mare aruncare de bani.

#24
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006
Spalator de carduri...

Pasiuna asta cu robotii nu prea o inteleg... La cat praf si par scot la mine,  nu pot intelege ce face o piticanie din aia cu el... Se plimba 1 zi pt ca apoi sa scoti o palma de praf si scame.? Iar la cum se prinde parul de periilor rotative,  am mari dubii ca dupa 5 minute hai 10 min de functionare mai are putere...

#25
george_c_ro

george_c_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 06.04.2012
:( un mare minus la marca Samsung . Am achizitionat un aspirator cu Cyclone Filter in 03.2018 .In timpul functionarii s-a fisurat si ulterior rupt de la acel rezervor suplimentar ( Cyclone Filter ) teava la care conectezi tubul telescopic.Aspiratorul poate fi utilizat in continuare  dar rezervorul ( sacul ) principal se va umple mai repede. Era chiar bine cand goleam acel rezervor mai mic.

Attached Files



#26
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 09.04.2008

View Postplimbaretul, on 23 noiembrie 2018 - 16:31, said:

Spalator de carduri...

Pasiuna asta cu robotii nu prea o inteleg... La cat praf si par scot la mine,  nu pot intelege ce face o piticanie din aia cu el... Se plimba 1 zi pt ca apoi sa scoti o palma de praf si scame.? Iar la cum se prinde parul de periilor rotative,  am mari dubii ca dupa 5 minute hai 10 min de functionare mai are putere...
Are putere. Soția mea pierde păr cât alții 10. Și se descurcă excelent. Avem un Neato Botvac Connected luat de un an și jumătate. Îl folosim cam odată la 2 zile. Avantajul e că dai când ești plecat de acasă. Avem copil mic, mai bine așa decât cu ea în casă.

#27
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009

View Postggelu, on 19 noiembrie 2018 - 17:02, said:

Pana la urma am luat Rowenta Aero 360 Rh 9051 .  Pana am facut turul magazinelor la eMag deja se scumpisera la peste 1000 de lei  asa ca l-am comandat online la MediaGalaxy. Sper sa vina pana de Mos Nicolae.
A sosit de cateva zile .  La prima impresie : foarte util !  E muuult mai usor de manuit decat cel clasic astfel incat in 5 minute termini de aspirat o camera .  Autonomia inca nu am testat-o .

#28
Moonknight

Moonknight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.07.2013
Salutare , doresc sa cumpar un aspirator care sa poata aspira eficient parul de animale ( de caine mai exact ) , in special de pe covoare . Am un buget in jurul sumei de 1000 de lei . Imi poate recomanda cineva un model pe care l-a folosit si a fost multumit de puterea de aspirare , zgomot mai redus etc. ? Multumesc frumos !

Edited by Moonknight, 28 December 2018 - 12:56.


#29
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006
Arunca-ti o privire la seria Zoo de la Bosch.  Aveau 3 variante concepute pt posesorii de animale: cu sac, fara sac si o varianta verticala fara fir.  Eu am pe ultima.  Pt 3 printese si 1 pisică e super fain.

#30
Moonknight

Moonknight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.07.2013
Multumesc frumos pentru sugestie . Ma voi uita sa vad ce si cum .

View Postplimbaretul, on 30 decembrie 2018 - 15:53, said:

Arunca-ti o privire la seria Zoo de la Bosch.  Aveau 3 variante concepute pt posesorii de animale: cu sac, fara sac si o varianta verticala fara fir.  Eu am pe ultima.  Pt 3 printese si 1 pisică e super fain.

Multumesc frumos pentru sugestie . Ma voi uita sa vad ce si cum .

Edited by Moonknight, 30 December 2018 - 16:19.


#31
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006
Aici pe site producator gasesti mai multe info https://www.bosch-ho...o-animal-cu-sac

#32
lepetir

lepetir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 12.07.2007
Cam scump Boch-ul....poate aruncati o privire si la Miele Cat&Dog, dupa parerea mea este superior Boch_ului. Sacul la Boch mi se pare mic, n-am gasit detalii privind capacitatea, la Miele are 5 kg capacitate, real, .....cam scumpi sacii, dar merita. Miele are un filtru suplimentar gen Hepa cu carbune activ, cu indicator de umplere/imbacsire.

#33
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
dirt devil cavalier dd698-1 Are careva aspiratorul asta? Ce părere aveți despre el? L-am folosit doar 5 minute până acum și m-a impresionat cu puterea de aspirare dar.... Citesc uluit și ori nu înțeleg eu bine ori e un aspirator de praf ce nu este recomandat pentru praf?! L-am desfăcut să-i curăț filtrele și mi s-a părut destul de murdar dincolo de ele... LE. Melcul ăla e murdar rau. O fi normal?! Nu se va colmata motorul?!  Văd că filtrul ăla de la ieșire e curat... Nu mă gândesc că poate fi un înlocuitor pt aspiratorul normal dar totuși... Ce naibii, e doar pentru firimituri?!
LE
Ma uit pe YouTube și văd că mai sunt viteji care îl bagă pe covoare și mochete...

Edited by Fuserisk, 04 January 2019 - 18:43.


#34
mariussoft

mariussoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 23.01.2010
Ce spuneti, intre Air Force 360 RH9079WO vs Air Force 360 RH9051 care este mai bun. Pretul este asemanator

'9051 este mai usor, vad ca. Intrebarea daca e si un compromis acolo la putere, sau e asemanator si e o generatie mai noua?

Edited by mariussoft, 30 January 2019 - 20:17.


#35
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Sunt aceiasi generatie , n-am idee ce are cel cu 9079 diferit fata de 9051.  Eu il am pe cel din urma ( 9051) , puterea e suficienta. Daca e ceva sa ii reprosez e capacitatea mica a recipientului de praf ( 0,4 l) . Mie mi se pare ca se  umple foarte repede - poate si  spatiul din jurul filtrului da impresia asta  .

#36
bren

bren

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 20
  • Înscris: 06.02.2019
vreo parere despre avantaje/dezavantje pentru Aspirator vertical Air Force Extreme Silence RH8977WO?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate