Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Despre Aspiratoare partea a II-a

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
201 replies to this topic

#127
andrei81marius

andrei81marius

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 18.09.2016
Salut
Are cineva recomandari pt un aspirator antiacarieni/alergeni pt pat saltele etc ?
Jimmy ? Hoover ?
Mersi frumos

#128
faxelektro

faxelektro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 16.03.2014
Un aspirator ZEPTER CLEANSY PWC-TYP AS 810 nu aspira deloc viteza se poate schimba motorul functioneza filtrul am curatat . La expirare sufla foarte bine aerul numi-dau seama care este problema.Daca cineva poate sa ma ajute multumesc.
https://prnt.sc/iSRI69SBZ10J
[ https://prnt.sc/iSRI69SBZ10J - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#129
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Un aspirator bun pana in 1000 Lei are cineva de recomandat ?

#130
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006

 ct10dre, on 09 iulie 2022 - 07:10, said:

Un aspirator bun pana in 1000 Lei are cineva de recomandat ?
Un model anume nu as putea, insa exista marci bune care produc in tarile de origine: Bosch si Miele in Germania, Rowenta in Franta.
Personal am folosit/folosesc Bosch si Siemens de care sunt f multumit.
In rest depinde ce anume cauti: cu sac, fara sac, accesorii speciale (gen pt animale), etc

#131
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
As opta pentru bagless , sa aiba si ceva  accesorii pentru par de animale.  DIn cate am vazut cam majoritatea sunt limitate la 900W , dar au diverse tehnologii care le ajuta ,chipurile. M`as fi orientat catre un WD3  dar e prea mare/greu  si nu are unele functii care mi-ar placea, strangere cablu , perie rotativa ,ajustare putere suctiune .

#132
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006
900w este consumul motorului, nu puterea. Aia e influentata de multi factori: diametru furtun/tevi, lungime furtun, capacitate sac, filtre/tipuri, perie electrica rotativa sau nu, etc..
Am vazut peste 900W au aspiratoarele cu spalare alea pt ca au si spalare /filtrare prin apa, aspirare bagless uscata sau cu sac...dar sunt greute...
Personal pentru animale, eu am ales un aspirator vertical Athlete, 25V, 65 min autonomie parca, perie electrica si accesorizare completa - https://altex.ro/p/c...79-d609f73dc5b7
Pana acum, multumit. E peste un Siemens cu sac ce are 2200W la motor insa aici zic e de la prezenta periei electrice la cel vertical.

#133
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 28.04.2003
are cineva Deerma DX700?
as vrea sa ii iau soacra-mi unul vertical, cat mai usor, de preferat la priza nu la baterie, si cu posibilitatea sa gasesc accesorii/consumabile la el. Ca unele sunt... le cumperi si sunt de unica folosinta. Importatorul nu asigura si consumabile. la Miaomi cred ca gasesti si la chinezi pe ali/ebay.

#134
Megadrujbist

Megadrujbist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 01.11.2019
Am găsit la târg saci textili refolosibili ieftini...să experimentez cu ei?

#135
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
Daca se potrivesc la aspiratoru tau si sunt ieftini, ii faci de unica folosinta sau pana se umple. Cat costa unu ?

#136
Megadrujbist

Megadrujbist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 01.11.2019
7 Ron...și nu prea se potrivesc la aspiratorul meu...parcă mă bate gândul să.mi iau unul tot vechi dar compatibil cu asta...problema e va astea vechi consuma 2000w...



#137
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
Orienteaza-te la Philips daca vrei unul nou cu sac. Sunt economice, aspira bine si se gasesc peste tot in magazine saci de unica folosinta de 3 si 4 litri.

Un sac Philips (textil sintetic) de 3 sau 4 litri te poate tine cateva aspirari pana se umple. Se gasesc la pachet si nu sunt foarte scumpi.

#138
Megadrujbist

Megadrujbist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 01.11.2019
Nu mă interesează da fie nou și cu sac de unica folosință,am deja,vreau vechi cu sac textil reutilizabil. Sac am deja,mai trebuie aspirator de maxim 2000w.

#139
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
Am avut eu unu de 2000 w cu viteze cu comanda pe maner, dar deja l-am vandut pe olx :)
Acum am Philips.
Un Philips model mai nou, de 750 w, aspira ca unu de 2000 w de pe vremuri. Am facut comparatia cu cel vechi.

Deci poti lua si sh de putere mai mica, dar sa fie mai recent, de exemplu Philips.

#140
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Are cineva recomandari pt un aspirator antiacarieni/alergeni pt pat saltele etc ?
Eu am un Thomas, are si perie de saltele si isi face treaba bine. Cred ca orice aspirator mai puternic cu o perie de saltea isi face treaba.

Quote

are cineva Deerma DX700?
o sa raspund tot eu, e destul de puternic, l-am luat, merge ok, era buna si o perie de covoare, in rest e decent.

#141
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
La un astfel de aspirator (vertical), peria (de covoare) face toti banii.

#142
Megadrujbist

Megadrujbist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 01.11.2019
Salutare. Am cumpărat o tija de aspirator marca rexair rainbow scrie in germană una alta,are fire de curent de.a lungul ei...incerc sa o montez la un aspirator Rowenta...știe cineva la ce folosesc firele de curent?

#143
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
Pentru diverse dispozitive care se pot atasa, pentru curatenie, gen cap de aspirare cu perie electrica.

Edited by MMike, 17 October 2022 - 16:28.


#144
Megadrujbist

Megadrujbist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 01.11.2019
Da,că scrie pe capul de aspirare 140w...deci are motoraș separat de aspirator...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate