Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Model caracterizare pentru instanta

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Gabebr88

Gabebr88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.08.2018
Va salut. 
Puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste modele de caracterizare de la locul de munca pentru tribunal ?

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

Quote

CARACTERIZARE DE LA LOCUL DE MUNCA

O.K. domiciliat ..... in calitate de asociat/administrator al sociatatii ..... va aduc la cunostinta faptul ca care am avut ocazia sa-mi pot forma o parere obiectiva despre angajata societatii noastre E.L. ….. functia de lucrator comercial inca din anul ......., fapt ce consider ca ma indreptateste sa redactez aceasta caracterizare.
Subsemnatul O.K. arat ca o cunosc de peste 30 ani pe doamna E.L. suntem prieteni de familie, aceasta fiind o persoana linistita si amabila, are un caracter educat si civilizat, de cate ori i-am solicitat ajutorul mi l-a oferit, de exemplu : am rugat-o ( cand eram plecat din tara ) sa se ocupe de cei trei copii minori alaturi si de sotia mea in sensul sa le faca cumparaturile, ajutor la curatenie, apeland deseori in caz de urgenta la aceasta etc. Cunosc ca nu este casatorita dar are o relatie de lunga durata cu cineva, nu are copii, este incadrata in munca. Ne intelegem bine, nu am auzit niciodata sa faca scandal. Stiu ca nu consuma bauturi alcoolice decat ocazional, la zile festive si in cantitati reduse ( sau deloc).
Tin sa mentionez, inainte de orice, ca doamna E.L. este in primul rand o buna colega, o fire mereu optimista care reuseste si in cele mai delicate momente sa insufle incredere colectivului in care isi desfasoara activitatea fiind implicata in activitati complexe care depasesc sfera responsabilitatilor prevazute in fisa postului.
Am dorit sa fac aceasta precizare, deoarece, personal, consider ca este una dintre cele mai importante, daca nu cea mai importanta calitate E.L. tinand seama de activitatea acesteia destul de incarcata pe care o desfasoara in firma
Daca ar fi sa mentionez calitatile profesionale doamnei E.L. , in primul rand ar trebui sa subliniez faptul ca, pe langa pregatirea de specialitate (traducator), ea face parte din acea categorie de persoane gata oricand sa invete ceva, sa se puna la curent cu tot ce este nou atat in domeniul strict de specialitate, cat si in alte domenii conexe, care ar putea sa ii foloseasca in activitatea de zi cu.
Dorinta de perfectionare a facut ca doamnei E.L. sa castige atat increderea colegilor, cat si a superiorilor ierarhici, care i-au incredintat unele activitati ce necesitau o responsabilitate crescuta. Este vorba, de exemplu : .....
De asemenea, i s-a incredintat mentinerea legaturii directe cu clientii, datorita abilitatilor de comunicare si a usurintei in stabilirea de contacte Faptul ca a gresit in ceea ce priveste respectarea legii, consider ca a fost un accident nefericit si ca exista posibilitatea certa sa invete din aceasta greseala si sa nu o mai repete.
O.K.
asociat/administrator

Sursa

https://www.avocatne...esul-penal.html

+ sfat :

Ar fi bine sa fie data la notar declaratia. In rest este...OK...Posted Image

#3
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,999
  • Înscris: 09.08.2005
Cel mai bine ar fi să scrii o declarație cu cap și coadă că exemplul ăla e o înșiruire de inconsecvențe - subiectul e pe rînd lucrător comercial, prietenă de familie și traducător. La aceeași firmă.
Iar formulările pe lîngă că aduc foarte tare a epoa de aur - reuseste si in cele mai delicate momente sa insufle incredere colectivului - mai provoacă și un conflict cu ITM-ul - fiind implicata in activitati complexe care depasesc sfera responsabilitatilor prevazute in fisa postului.

#4
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,658
  • Înscris: 30.10.2009
Ca inspirație modelul e foarte bun. Nu e ca și cum ar face un eseu pentru olimpiada la română.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate