Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Recompartimentare etaj casa

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Rakdos

Rakdos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 02.05.2016
Salut,
   Am o casa construita prost, foarte prost si as vrea sa fac o baie la etaj. Las mai jos o poza atasata de unde va puteti da seama in mare cam cum e compartimentat etajul. Orice idee este bine-venita Posted Image.

P.S.: Eu m-am gandit sa fac baia in locul bucatariei, sa sparg si sa fac o usa dinspre hol spre terasa, terasa sa o inchid si sa o transform in dining, iar in locul diningului sa fac bucataria.

Attached Files



#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Gata șefu

Attached File  gata.jpg   187.29K   78 downloads

Chiar că e prost construită. E un fel de confort III. Posted Image

Terasa aia ca s-o faci dining tre să nu fie gen 2x2. Ca să ai loc cu masă și scaune și loc și etc. Altfel n-are rost. Lasă terasa așa și modifică doar cum am zis. Chestia cu baia la etaj se cam face peste baia de la parter parcă, nu ? Cum tragi țevi altfel ?

#3
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Iesi din baie dupa ce ai facut ceva si zbng intri in bucatarie cu miros cu tot.
Poate un perete cu usa care sa inchida zona I roman si tot din I roman intrarea in bucatarie.

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   32.11K   53 downloads

Edited by xplozia, 15 November 2018 - 15:39.


#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cred că trebuie să pui și niște dimensiuni. Așa ca idee. La parter unde e baia ?

#5
Rakdos

Rakdos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 02.05.2016

View Postwaterman, on 15 noiembrie 2018 - 15:40, said:

Cred că trebuie să pui și niște dimensiuni. Așa ca idee. La parter unde e baia ?
Sub bucatarie I

#6
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Depinde de dimensiune dar poate merge asa:
Attached File  IMG_20181115_150642.jpg   221.5K   47 downloads

#7
Rakdos

Rakdos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 02.05.2016
Mai atasez o poza imediat, sper ca intelegeti mai bn. Dimensiunile camerelor nu sunt exacte, e doar o aproximare. Baia de jos e sub bucatarie. Anul trecut au renovat dormitorul si camera de langa el( dormitor/ birou... e o camera unde va dormi copilul pana va mai creste si apoi va fi un spatiu de lucru) si nu ar fi tocmai convenabil de modificat din nou, ma rog..
Bucataria este foarte mica, pe langa mobila mai incap 2 persoane slabe Posted Image)))  , iar diningul e ok, momentan este o masa mare in mijloc, un tv si centrala ( alta idee proasta. dintr un colt al casei tr sa duca caldura peste tot).
Posibilitati nu prea sunt de a face o baie.. de asta v-am intrebat si pe voi. Ce sa faci daca casa a fost facuta de 2 batrani imbecili? Asta e.

Attached Files


Edited by Rakdos, 15 November 2018 - 17:35.


#8
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
in primul rand, daca vrei sfaturi de care sa te poti folosi, pune mana pe ruleta si da dimensiunile exacte pt toate camerele.

#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dar câți sunt în casă de mai e nevoie de o baie ?

Eu aș face-o exact peste aia de la parter. Scad costurile cu țevărăi și nebunii.

Închizi terasa si faci intrare in baie din hol si gata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate