Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Origin ( 2018 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 12.05.2005
Este vorba de un SF, nu ma deranjeaza idea de baza, ca exista un parazit extraterestru care poate controla 100% un om, are acces la memorie, etc, chiar daca este o idee absurda.
In schimb ma deranjeaza detaliile lipsite de logica de ex. nava spatiala se rotea ca sa simuleze gravitatia in inele, in zona centrala unde era liftul, trebuia sa fie gravitatie zero, sau ai tehnologie care detecteaza extraterestrii dar nu-l folosesti pe nava, "deparazitarea" se face pe nivele, in loc sa se dezinfecteze toata nava deodata sau si mai bine sa faca dezinfectie numai in locurile unde exista extraterestrii .. sau comportamentul absurd al personajelor, etc, etc.

#38
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
M-am lămurit, e praf serialul. Dacă și Youtube se apucă să facă Seriale... ha ha ha. Dacă tot vreți să vedeți ceva calumea, uitați-vă la Upgrade 2018, aceeași idee ca în Origin, nu are rost să vă pierdeți timpul cu Episoade când puteți să scurtați timpul într-o oră jumate. Mi să părut foarte bun Filmul Upgrade pe lângă Serialul ăsta Origin care mai vrea și bani pentru el, să-mi fac eu abonament Premium ca să văd toate mizeriile. Înafară ca joacă Actorul din Supernatural sau Doctor Who, nu mai știu unde l-am văzut pe Tom Felton, într-un Episod dintr-un Serial, nu are nimic să mă atragă.

#39
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Ma chinui eu cu primul episod de cateva zile --- greu de digerat, te face sa-l dai dracului dupa 5-10 minute de vizionare, abia am ajuns pe la jumate. Actorii sunt foarte slabi, majoritatea parca sunt din aia de telenovela. Personajele sunt vai mama lor, poate se mai stabilizeaza pe parcurs. Ce dracu ma.. Youtube, la banii de care dispune, nu putea face un serial decent?! Acum seamana cu pocnitorile alea de pe SyFy.

#40
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Pai si de ce te chinui? Nu ai ceva mai bun de facut cu timpul tau? :)

#41
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
am vazut si eu serialul, dupa primele 9 am zis ca se poate si mai rau, nu mult mai rau ....dar mai rau.
Dupa episodul 10 mi-am schimbat parerea si vreau sa aiba o continuare.

P.S. daca cineva ghicea dinainte cine e gazda alienului are un premiu onorific de la mine. :)

#42
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005
Per total a fost bun. Si eu astept continuarea.

View Posthwplanet, on 24 noiembrie 2018 - 03:55, said:

M-am lămurit, e praf serialul. Dacă și Youtube se apucă să facă Seriale... ha ha ha. Dacă tot vreți să vedeți ceva calumea, uitați-vă la Upgrade 2018, aceeași idee ca în Origin, nu are rost să vă pierdeți timpul cu Episoade când puteți să scurtați timpul într-o oră jumate.

Dar de ce crezi ca lumea vrea neaparat sa scurteze timpul? Posted Image Upgrade da, a fost bun, dar si serialele au farmecul lor.

Edited by Phobos, 21 December 2018 - 01:12.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate