Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Carti MENSA

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,241
  • Înscris: 05.06.2002

View Posteiffel, on 15 noiembrie 2018 - 14:32, said:

Rezultatul maxim ?!?! Pai mie mi-a dat 128 la ala acu vreun an Posted Image
n-are cum sa fie rezultat maxim ca pe la 134 parca e rezultatul minim de admis in mensa. daca 128 e rezultatul maxim nu-si indeplineste scopul propus, adica sa-ti spuna daca ai vreo treaba cu mensa sau sa-ti vezi de treaba. oricum, admiterea nu se face in urma testului de pe site ci organizeaza un soi de examene.

#20
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostSabinatu, on 15 noiembrie 2018 - 13:50, said:

Așa...rapid, că sunt obosit:Ciudoși-lor!
:lol:

#21
GabiMatei44

GabiMatei44

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.11.2018
Vreau sa va marturisesc ca mi-a sosit Cartea rosie ( Teste de inteligenta Mensa) iar testele sunt foarte faine care iti pun mintea la contributie , atat pentru adulti cat si pentru copii .
Dar ma asteptam sa fie si niste intrebari de logica, nu numai sub forma numerica , de model etc

In concluzie merita cartea, iar unele teste sunt mai grele, altele mai usurele Posted Image Posted Image

Edited by GabiMatei44, 17 November 2018 - 22:24.


#22
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
Dacă vrei, poți să încerci să faci și rebusuri, sudoku, sau să cauți joculețe logice (adică să te și distrezi, nu să faci doar teste).
Testele astea de IQ parcă sunt monotone și cumva previzibile, chiar dacă sunt și întrebări grele.

Cu ani în urmă îmi plăcea să fac rebusuri. Cumpăram revista Rebus, care avea unele careuri care mă terminau.
Acum mai caut pe Google Play ,,logic games” și scot câte un joculeț care mi se pare amuzant.

Ce vreau să spun e că sunt multe moduri de a-ți antrena mintea, unele chiar amuzante. Acum am pe telefon, de exemplu, un joculeț care mi se pare amuzant, „Tricky Test”.
Poți găsi și teste de cultură generală. Ce poate fi mai frumos decât să dai răspunsul corect la „Burkina Faso are capitala......?”. Sau, mai ușor, „Care e capitala Hondurasului?”Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate