Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Unchi si nepot arsi de vii nevinovati

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
CoDaCi

CoDaCi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 04.06.2018
Se intampla in Puebla (Mexic)
O stire fake pe whatsapp circula ca at fii rapiti copii pentru trafic de organe si lumea intra in panica.
Doi oameni, unchiul si nepotul sau parcheaza duba in fata unei scoli iar oamenii incep a se revolta crezand ca vor sa rapeasca copii. Incep sa-i hartuiasca si vine politia care ii retine pe cei doi si ii duce la sectie. In nici doua ore, multimea reuseste sa intre cu forta in sectia de politie si ii scoate pe cei doi afara, unde incep sa-i loveasca. Barbatul mai in varsta pierde cunostinta si cade la pamant insa nepotul sau nu a avut norocul lui. Oamenii incep sa toarne benzina pe ei si le dau foc, in timp ce filmau cu telefoanele si aplaudau bucurosi.

Politia a dat verdictul ca cei doi erau nevinovati dar din pacate oamenii au luat justitia in mana lor. Si asta doar pentru ca cineva s-a plictisit si s-a gandit sa distribuie o stire fake...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/g4MwfG5pzDc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Darkestnight

Darkestnight

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,798
  • Înscris: 26.10.2017
Primitivism. Noi  nu am evoluat deloc ca specie si din pacate o dovedim mereu. Acel sau aceea plictisit/a ar trebui sa faca inchisoare pe viata dar,nu se ia nici o masura.

#3
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
in mexic aia fac crime cum cumpara batranii franzele dimineata la noi. cand am ajuns acolo nu ne-au lasat sa iesim pe strada fara om de-al locului.

Edited by Michele-, 14 November 2018 - 22:46.


#4
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005
Din exemple de genul asta se vede ce inseamna o justitie slabita sau corupta (nu-i vorbesc de cazul acesta, ci in general).

Oamenii incep sa ia fraiele in propriile maini, si inevitabil apar astfel de mizerii.

Dreptatea trebuie facuta de catre justitie, altfel se ajunge la astfel de chestii.

Oamenii le-au dat foc pentru ca intr-o tara unde justitia e slaba, prostimea e disperata in situatii limita si nu mai are incredere in judecatori.

Credeti ca pe alesii nostri ii intereseaza acest risc? Posted Image
Spoiler

Edited by Phobos, 14 November 2018 - 22:58.


#5
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 24.06.2008
Politia e ca la romani...de forma!La noi fug pe geamul masinii de politie,la aia le dau foc!
Bine,nu e nici o deosebire intre "marocanii" nostri si mexicani!

#6
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
La noi nu aparuse stirea cu salvarea care facea acelasi lucru ?

#7
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
cand o sa dai de clipul cu un baiat jupuit de viu, sa postezi aici Posted Image....astea sunt nimicuri in comparatie cu acel clip

Edited by jimi91, 14 November 2018 - 23:02.


#8
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

View PostJurasikMan, on 14 noiembrie 2018 - 23:01, said:

La noi nu aparuse stirea cu salvarea care facea acelasi lucru ?

Pai nici la noi n-a lipsit mult sa-i mototoleasca.

Am vazut un film, nu mai retin titlul, din el reiesea ca in Mexic traficul de organe chiar se-ntampla, nu gluma.

Intri la spital, si te trezesti dimineata fara un rinichi. Sau te culci viu si te trezesti mort. Chestii nasoale de genul asta. Posted Image

Probabil de-acolo si disperarea oamenilor.

Edited by Phobos, 14 November 2018 - 23:12.


#9
CoDaCi

CoDaCi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 04.06.2018
jimi91 stiu multe cazuri de genul dar ce am postat mai sus este o stire recenta.
Nu cred ca e cazul sa postez filmari cum sunt taiati ci drujba pe camp sau jupuiti de vii oameni. Cine vrea sa vada cauta pe google.
Era vorba despre o stire fake ca multe altele care le vad zi de zi pe Fb scrise de retarzi plictisiti, care de data asta s-a terminat cu victime nevinovate.

#10
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Americanii făceau chestii din astea.
În mulţimi din astea trebuie tras indiscriminatoriu cu mitraliera.

Edited by djl, 14 November 2018 - 23:16.


#11
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

View Postdjl, on 14 noiembrie 2018 - 23:15, said:

Americanii făceau chestii din astea.
În mulţimi din astea trebuie tras indiscriminatoriu cu mitraliera.

Chestia este ca politistii ar fi trebuit sa-i apere cu arma, nu sa se ajunga aici.

Dar in tara in care justitia e zero, ce normalitate mai astepti? Nici politaiul nu e tampit, ca stie ca in cateva zile il rastignea si pe el cineva daca se punea cu aia.

#12
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostCoDaCi, on 14 noiembrie 2018 - 23:13, said:

jimi91 stiu multe cazuri de genul dar ce am postat mai sus este o stire recenta.
Nu cred ca e cazul sa postez filmari cum sunt taiati ci drujba pe camp sau jupuiti de vii oameni. Cine vrea sa vada cauta pe google.
Era vorba despre o stire fake ca multe altele care le vad zi de zi pe Fb scrise de retarzi plictisiti, care de data asta s-a terminat cu victime nevinovate.

de unde stim noi ca sunt fake? poate stirea postata de tine e fake....sunt o gramada de oameni acolo, ma indoiesc ca au actionat asa fara a se baza pe ceva. Dar asta nu neaga ce au facut....salbatici

#13
lmacsen

lmacsen

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 08.08.2016
Nasol..

The story is more tragic that this shows. Everything was broadcasted on Facebook Live and the mother of the younger man was watching the stream of her son getting killed. There are posts of her begging them to stop.


Pe larg pe bbc:
https://www.bbc.com/...merica-46145986


Oricum, prostia e universal distribuita peste tot in lumea asta, stati linistiti.
mai tineti minte cum la noi era sa fie arsa pe rug o scriitoare care isi intitulase duba "ambulanta pentru literatura”?

https://adevarul.ro/...76d1/index.html

Edited by lmacsen, 14 November 2018 - 23:56.


#14
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Cazul asta-mi aduce aminte de dumele cu "ambulanta neagra" de la noi... La fel de multa prostie si credulitate, dar mai multa actiune la primul impuls...

#15
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View Postjimi91, on 14 noiembrie 2018 - 23:41, said:

ma indoiesc ca au actionat asa fara a se baza pe ceva.  
De ce te indoiesti? Oamenii sunt foarte prosti, cred enorm de multe lucruri fara dovezi. Pentru prostime zvonurile sunt "dovezi certe" cand vine vorba de pretinse fapte rele impotriva copiilor sau femeilor - daca comentezi ceva, trebuie sa dovedesti tu ca-s false zvonurile.

#16
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostCoDaCi, on 14 noiembrie 2018 - 22:35, said:

Se intampla in Puebla (Mexic)
O stire fake pe whatsapp circula ca at fii rapiti copii pentru trafic de organe si lumea intra in panica.
Doi oameni, unchiul si nepotul sau parcheaza duba in fata unei scoli iar oamenii incep a se revolta crezand ca vor sa rapeasca copii. Incep sa-i hartuiasca si vine politia care ii retine pe cei doi si ii duce la sectie. In nici doua ore, multimea reuseste sa intre cu forta in sectia de politie si ii scoate pe cei doi afara, unde incep sa-i loveasca. Barbatul mai in varsta pierde cunostinta si cade la pamant insa nepotul sau nu a avut norocul lui. Oamenii incep sa toarne benzina pe ei si le dau foc, in timp ce filmau cu telefoanele si aplaudau bucurosi.
Politia a dat verdictul ca cei doi erau nevinovati dar din pacate oamenii au luat justitia in mana lor. Si asta doar pentru ca cineva s-a plictisit si s-a gandit sa distribuie o stire fake...
://youtu.be/g4MwfG5pzDc[/media]
In Romania se intampla la fel, sa ne amintim cazul scriitoarei Doina Popescu

Edited by stlk, 15 November 2018 - 01:06.


#17
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View Poststlk, on 15 noiembrie 2018 - 01:06, said:

In Romania se intampla la fel, sa ne amintim cazul scriitoarei Doina Popescu
Ce se intampla la fel, cati oameni au fost omorati?

#18
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Poststlk, on 15 noiembrie 2018 - 01:06, said:

In Romania se intampla la fel, sa ne amintim cazul scriitoarei Doina Popescu

in acel clip femeile alea au chemat politia :)....unde vezi tu ca e la fel?

View PostTruthHurts, on 15 noiembrie 2018 - 00:52, said:

De ce te indoiesti? Oamenii sunt foarte prosti, cred enorm de multe lucruri fara dovezi. Pentru prostime zvonurile sunt "dovezi certe" cand vine vorba de pretinse fapte rele impotriva copiilor sau femeilor - daca comentezi ceva, trebuie sa dovedesti tu ca-s false zvonurile.

pentru ca lumea vrea sa creada povestea asta. d-aia ma indoiesc de veridicitatea acestor stiri.....din ce am vazut pe net, la ei e  ceva normal sa linsezi in public oameni.... cu siguranta multi nu sunt de acord cu aceasta practica si sunt ferm convins ca nimeni nu ar fi de acord cu linsarea oamenilor nevinovati in public ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate