Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

C++ Aplicatie grafica

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ramdinca

ramdinca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.11.2018
Seara buna,

Am nevoie de ajutor sa creez o aplicatie Windows in C++

Realizati o aplicație grafică transmitator prin care un proces transmite continutul unui fisier, linie cu line, unui proce fiu. O linie este trimisa din 3 in 3 secunde. Procesul receptor va primii aceste informatii si le va afisa intr-o caseta multiline. La terminare procesul receptor va trimite parintelui (aplicatiei transmitator) numarul de linii citite, numarul de cuvinte si numarul de semne de punctuatie. Pentru comunicare se va folosi memoria clipboard.

Apreciez ajutorul vostru, orice indrumare, sfat ma poate ajuta.

Va multumesc!

Attached Files



#2
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,522
  • Înscris: 08.12.2009
Poti folosi MFC sau Winapi.

#3
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010
e sadomaso în winapi și în mfc doar dacă ești nostalgic după era win9x-xp. serios acum eu as face tema asta în c++ cu .net da din enunț nu zice ca trebuie sa o faci în c++,asa ca un cv mai prietenos ptr Windows e c#

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

View Postiulian0512, on 14 noiembrie 2018 - 23:40, said:

eu as face tema asta în c++ cu .net
MS iti spune sa nu faci asta daca te uiti in MSDN. Strutocamila asta a fost conceputa pentru altceva, tot acolo precizeaza si la ce.

View Postiulian0512, on 14 noiembrie 2018 - 23:40, said:

e sadomaso în winapi și în mfc doar dacă ești nostalgic după era win9x-xp.
Nope. Asa se scriu aplicatiile native Win32. Faptul ca vrei in alta tehnologie, e o alta discutie, dar cine vrea aplicatii Windows dupa definitia din manual, asa se dezvolta (plus alte wrappere).
Pana mai decurand o tot falfaiau cu noul API, cunoscut sub WinRT/UWP, multiplatforma si alte nazdravanii. Amin. S-a dus platforma lor mobila, a ramas Windows 8/10 cu balastul asta si cam atat. Vedem cum au revenit acum la Win32 (asa-i denumirea dar intra si 64-bit) si pe ARM Posted Image

Edited by neagu_laurentiu, 15 November 2018 - 07:08.


#5
ramdinca

ramdinca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.11.2018
Am pus in titlu ca se foloseste C++ pentru cod. Mai departe chiar nu ma pricep cum sa abordez codul ca sa respect cerintele :( apreciez ajutorul vostru. Va multumesc!

#6
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
ce ai incercat pana acum si unde te-ai blocat?

#7
ramdinca

ramdinca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.11.2018
Poate fi facuta ca si aplicatie Windows, API-ul pentru threading cred ca poate ajuta. Am incercat mai multe variante, insa chiar nu am reusit sa leg ceva concret. Sunt dispus sa platesc persoana care ma ajuta cu rezolvarea pentru timpul acordat. Mersi frumos!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate