Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Iphone x vs xs/xs max

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
Salut, se apropie black friday si vreau sa imi schimb s8 cu cateva fracturi de sticla si vreau unu din cele mentionate. merita diferenta de bani pt versiunile xs in detrimentul x-ului? Care ar fi punctele negative ale acestor modele? Si ce varianta de stocare ar fi potrivită?  Nu ma joc, o sa am ceva muzica, programe, ceva gps, poze si ce mai filmez din cNd in cand. Multumesc

#2
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,335
  • Înscris: 22.10.2007
astea sunt intrebari la care doar tu iti poti da raspuns, diferenta de la x la xs e destul de mica, dar si diferenta de tehnologie e mica, daca nu e problema costul mergi pe xs.
puncte negative... da si tu un google, s-a discutat pe tot internetul.
vrei sa iti spunem noi de cat spatiu ai tu nevoie? nu suntem la fel, unii au nevoie de mai mult, altii de mai putin.

#3
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
1. Nu prea cred ca o sa gasesti xs sau xs max la BF. Dar daca gasesti.....
2. X are actiune de service de la Apple pentru inlocuirea displayului: https://forum.softpe...r-touch-issues/
3. Daca va fi vreun telefon la BF, sigur va fi doar de 64 de giga.

#4
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Tocmai ce am primi pe email Posted Image

Attached Files



#5
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010
Ce magazin?

#6
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
eMAG

Stai linistit ca dai un refresh si nu mai e pe stock

#7
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006

View Postdaniel21, on 14 noiembrie 2018 - 08:30, said:

Tocmai ce am primi pe email Posted Image
E X, nu XS sau XS max.
Chiar iti doresc din toata inima sa il cumperi :)

#8
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
La stocul ala de 1 telefon, o sa aiba nevoie de ceva noroc :))). Si tot as da mai degraba 4k pe xr decat 3500 pe X.

#9
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017
Daca prinzi X-ul la promo Emag ia-ti gandul de la XS sau XR...diferenta e prea mare ca sa te mai uiti la alea. Dar sansele sa il prinzi...aici e alta discutie...

#10
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
merisor generatie noua si B.F. nu sunt compatibile

#11
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012

View PostDecember, on 14 noiembrie 2018 - 09:28, said:


E X, nu XS sau XS max.
Chiar iti doresc din toata inima sa il cumperi :)
Asta suna ca si cum X nu e chiar asa bun?

#12
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
initiator - eu am avut x pana acum cateva zile. acum am trecut la xsmax si nu vad nicio diferenta (in afara dimensiunii ecranului). E la fel de rapid in utilizare si chiar nu vad vreo alta diferenta.
Am avut x-ul de 64GB, nu am reusit sa umplu mai mult de 35 din ei, dar tine de modul de folosire, aici nu iti putem raspunde noi, vezi pe tel actual cam cat ai ocupat si probabil tot atat vei avea si pe cel nou.
Asta cu ”merita” diferenta de bani...e o intreaga discutie, eu personal consider ca nu exista o diferenta sesizabila incat sa justifice diferenta de pret, dar pe de alta parte eu as cumpara modelul mai nou din considerente subiective (ca vreau sa il am pe cel mai nou de ex). Tine si de bugetul pe care ti-l aloci pentru asta si ce efort faci sa il cumperi.

#13
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012

View Postceanu1980, on 14 noiembrie 2018 - 10:28, said:

merisor generatie noua si B.F. nu sunt compatibile
Poate in UK vor fi. Daca nu, mi-l iau la abonament, vad ca reteaua mea de telefonie deja ma anunta de reduceri de black friday. Acu tot de 64gb am s8-ul, si vad ca mai am 13 gb liber, cu vreo 4 softuri de gps instalate si nuj cate jocuri pe care nu le-am jucat niciodata... ar trebui sa fie de-ajuns unu de 64gb, si din cate am auzit ios ocupa mult mai putin decat android.

View Postnepot, on 14 noiembrie 2018 - 11:59, said:

initiator - eu am avut x pana acum cateva zile. acum am trecut la xsmax si nu vad nicio diferenta (in afara dimensiunii ecranului). E la fel de rapid in utilizare si chiar nu vad vreo alta diferenta.
Am avut x-ul de 64GB, nu am reusit sa umplu mai mult de 35 din ei, dar tine de modul de folosire, aici nu iti putem raspunde noi, vezi pe tel actual cam cat ai ocupat si probabil tot atat vei avea si pe cel nou.
Asta cu ”merita” diferenta de bani...e o intreaga discutie, eu personal consider ca nu exista o diferenta sesizabila incat sa justifice diferenta de pret, dar pe de alta parte eu as cumpara modelul mai nou din considerente subiective (ca vreau sa il am pe cel mai nou de ex). Tine si de bugetul pe care ti-l aloci pentru asta si ce efort faci sa il cumperi.
merci de raspuns, o sa merg sa vad cum arata x si xs max (mi se pare cam mare cel din urma). Ceva probleme la aceste modele? Care e treaba cu rechemare pt schimbarea display la modelul x? Merci

#14
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Sunt niste topicuri pe aici unde se discuta de display, eu n-am avut pb si nu stiu.
Intr-adevar, marimea optima pentru mine este cea de la X / XS. Inca nu am reusit sa ma obisnuiesc sa scriu cu o mana cu asta mai mare.

#15
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006

View Postdebusy, on 14 noiembrie 2018 - 11:53, said:


Asta suna ca si cum X nu e chiar asa bun?
Nu, mă refer la faptul că va fi foarte greu de găsit iPhone x de la emag. Greu de cumparat de BF.

Edited by December, 14 November 2018 - 13:11.


#16
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Probabil imposibil la acest pret.

#17
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
Cel mai probabil cred ca voi lua xs max (dimensiunile sunt cam ca la un 8 plus), la abonament. M-am uitat la reteaua unde am eu acum, si daca scad pretul abonamentului si calculez ratele, ar fi pretul cu care se vinde in magazine.

#18
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
Si mai bine asa!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate