Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Restart Energy - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
11047 replies to this topic

#55
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Stie cineva, care-s modalitatile de plata la ei ? Numai pe site, electronic ?

#56
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
Modalităţi de plată
Art.6. - (1) Contravaloarea energiei electrice contractată/furnizată se determină în conformitate cu prevederile din contract.
(2) Modalitatile de efectuare a platilor sunt:
- prin ordin de plata, direct debit sau transfer in contul Furnizorului nr. RO78BTRLRONCRT0329369901, deschis la Banca Transilvania ;
- prin ordin de plata, direct debit sau transfer in contul Furnizorului nr. RO87BRDE360SV04300923600, deschis la B.R.D. ;
- prin ordin de plata, direct debit sau transfer in contul Furnizorului nr. RO81RNCB0249152861980001, deschis la BCR ;
- prin intermediul echipamentelor acceptatoare de numerar din agentiile bancii Transilvania;
- prin intermediul ghiseelor Posta Româna, precum si la domiciliu, in mediul rural prin factorii postali;
- prin punctele de incasare PayPoint,PayZone,ZebraPay,UnDoi;
- prin alte mijloace puse la dispozitie de catre Furnizor

#57
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Merci frumos.

#58
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 Cr1spy, on 09 ianuarie 2021 - 01:54, said:

Stie cineva, care-s modalitatile de plata la ei ? Numai pe site, electronic ?
Transfer bancar, exista si in Pago, si in Un Doi plateste, si in paypoint , la Bcr au si direct debit

Problema e ca eu nu am primit nimic de la ei....deja se face o saptamana de cand le am trimis actele necesare, si nu s au intors cu contractele.

Edited by cuculea, 09 January 2021 - 08:32.


#59
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cred ca multi s-au trezit ca trebuie sa schimbe contractele si au aflux mare de cereri.

#60
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca in 3 zile lucratoare nu raspund nici macar cu un email ...
Adica trag de ei sa devin client? In ce tara traim? Aaaa... au multe cereri? Asa, si?!!! Asta e de bine, angajeaza oameni! Daca vor sa aibe de 100 ori clienti in plus dar cu aceasi numar de angajati... nu o sa reuseasca! Mi-au lasat un gust amar si astia... Posted Image

#61
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

 cosmote, on 09 ianuarie 2021 - 11:04, said:

Daca in 3 zile lucratoare nu raspund nici macar cu un email ...
Adica trag de ei sa devin client? In ce tara traim? Aaaa... au multe cereri? Asa, si?!!! Asta e de bine, angajeaza oameni! Daca vor sa aibe de 100 ori clienti in plus dar cu aceasi numar de angajati... nu o sa reuseasca! Mi-au lasat un gust amar si astia... Posted Image
In aceasta perioada timpul acesta de asteptare il vei gasi la toți furnizorii

#62
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014
dupa cum am spus... pe siteul mf apar cu 53 de angajati
e usor sa zici:angajeaza personal! doar ca nu de femei de serviciu au nevoie, nu?
unde gasesti personal calificat pe criza asta?!? le faci training si pe urma ce faci?? ii dai afara, nu?
ca sa maresti capacitatea de raspuns/prelucrare iti trebuie si echipamente, nu doar personal, eventual un soft AI care sa se ocupe
fii si tu intreprinzator, antreprenor in tara asta!! sa vezi cum e!
totul merge flawles in tara... doar la astia sunt probleme Posted Image

#63
geos

geos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,495
  • Înscris: 04.12.2003
@cuculea
Trebuie rabdare in zilele acestea
Poti sa-i contactezi pe Fb.
Uite aici discutia mea cu ei si raspunsul lor.
Ps.Scuze de offtopic

Edited by geos, 09 January 2021 - 11:38.


#64
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 geos, on 09 ianuarie 2021 - 11:36, said:

@cuculea
Trebuie rabdare in zilele acestea
Poti sa-i contactezi pe Fb.
Uite aici discutia mea cu ei si raspunsul lor.
Ps.Scuze de offtopic
I am contactat deja, am primit un raspuns asemanator...mi au zis ceva de genul...daca ati trimis deja documentele pe emailul celor de la comtracte, sigur vor analiza documetele si se vor intoarce in cel mai scurt timp cu un co tract

Na...asteptam

 cosmote, on 09 ianuarie 2021 - 11:04, said:

Daca in 3 zile lucratoare nu raspund nici macar cu un email ...
Adica trag de ei sa devin client? In ce tara traim? Aaaa... au multe cereri? Asa, si?!!! Asta e de bine, angajeaza oameni! Daca vor sa aibe de 100 ori clienti in plus dar cu aceasi numar de angajati... nu o sa reuseasca! Mi-au lasat un gust amar si astia... Posted Image
Cred ca nu ai trait o zi din vitata ta, in afara tarii...sa fi vazut si prin alte tari timpi de asteptare si comportament mult mai grosolan al angajatilor companiilor , decat cele din Romania...hai lasati fizele astea ca nu numai in Ro se intampla de astea.

Edited by cuculea, 09 January 2021 - 14:13.


#65
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 cuculea, on 09 ianuarie 2021 - 14:12, said:

Cred ca nu ai trait o zi din vitata ta, in afara tarii...sa fi vazut si prin alte tari timpi de asteptare si comportament mult mai grosolan al angajatilor companiilor , decat cele din Romania...hai lasati fizele astea ca nu numai in Ro se intampla de astea.

Spune-mi o tara in care ai trait si ai fost tratat de companii mai rau ca in Romania. E plin netul de ei, sper ca nu esti unul din aia care au vazut toata lumea dar de fapt ei nu au iesit niciodata din catunul lor...

Edited by cosmote, 09 January 2021 - 17:28.


#66
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 cosmote, on 09 ianuarie 2021 - 17:17, said:



Spune-mi o tara in care ai trait si ai fost tratat de companii mai rau ca in Romania. E plin netul de ei, sper ca nu esti unul din aia care au vazut toata lumea dar de fapt ei nu au iesit niciodata din catunul lor...
Mare Britanie...traiesc acolo de 7 ani , si da, am intalnit companii care ofera servicii si am fost tratat mai rau decat in Romania, de catre aceste companii...exemplu...Vodafone Uk, service auto renumite , companii de transport renumite

Edited by cuculea, 09 January 2021 - 19:46.


#67
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ok, ramane de vazut in cate saptamani ne raspund cei de la Restart. Sper sa merite asteptarea !

#68
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
Bună ziua, vă rog, îmi puteți spune cât costă efectiv 1 mc de gaz și 1 kw energie electrică? Vă mulțumesc.

#69
ovys1979

ovys1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 30.05.2009
Salutări. Mă interesează dacă se poate plăti facura de energie prin ING. Știu că în contract nu e trecută această bancă, dar am văzut în aplicația ING Homebank Restart la furnizori energie.

#70
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007

 nicusan75, on 10 ianuarie 2021 - 10:36, said:

Bună ziua, vă rog, Ă®mi puteți spune cât costă efectiv 1 mc de gaz și 1 kw energie electrică? Vă mulțumesc.
Mc se calculează în funcție de puterea calorica, dar difera de la o zi la alta.
De aceea vei vedea ambele facturi în KW, dar nu îți poate spune nimeni cât costă, deoarece în fiecare zona a țării este alt preț, în funcție de distribuitor.

#71
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
Sunt în Râmnicu Sărat, la Engie gazul este 1.55/mc iar la Electrica 0.68/kw. Vroiam o comparație, eu fiind la acești distribuitori de la început.

#72
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 crazykiller, on 10 ianuarie 2021 - 11:52, said:


Mc se calculează Ă®n funcție de puterea calorica, dar difera de la o zi la alta.
De aceea vei vedea ambele facturi Ă®n KW, dar nu Ă®ți poate spune nimeni cât costă, deoarece Ă®n fiecare zona a țării este alt preț, Ă®n funcție de distribuitor.
Cred ca e inves....tu , pe contor, citesti  metrii cubi, citirea de gaz o dai in metrii cubi. Kwh se determina mc x acel factor caloric.

Ceea ce masori ( ma refer la ce citestimpe gazometru , contor) nu ai cum sa determini printr o forula de calcul , e o cantitate pe care o masori si atat.

Edited by cuculea, 10 January 2021 - 15:04.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate