Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 

Restart Energy - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
11047 replies to this topic

#19
Li_ana

Li_ana

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.08.2020
Stie cineva daca oferta de la Restart Energy are abonament zilnic extra care nu e inclus in pret?

#20
-ina-

-ina-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 02.02.2006
e fara abonament

#21
21bogdan

21bogdan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.08.2020
Ce mi se pare interesant la Restart Energy e ca se lauda ca poti intrerupe contractul oricand, daca te saturi macar poti sa-i lasi si gata!

#22
MoniK123

MoniK123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2020
Da, nu te baga la penalizari, te poti schimba la altul dupa ce le-ai dat preaviz.

Edited by Dany_Darke, 19 August 2020 - 16:47.


#23
AiramM

AiramM

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.08.2020
La Restart au si telefon pe deranjamente non-stop?
Din cate inteleg tu suni si ei iau legatura cu cine e nevoie sa vada ce se intampla. Asa nu mai trebuie sa cauti tu pe unde sa suni la distribuitorul din zona ta

#24
Li_ana

Li_ana

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.08.2020
Interesanta ideea cu prietenii..sa-ti dea energie gratuita pe factura pt fiecare prieten..daca tot se muta lumea la noi furnizori, macar sa profitam de reduceri la maxim pana sunt!

#25
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007
Doar ca oferă 50 kWh, ceea e foarte puțin.

#26
21bogdan

21bogdan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.08.2020

View PostAiramM, on 19 august 2020 - 17:23, said:

La Restart au si telefon pe deranjamente non-stop?
Din cate inteleg tu suni si ei iau legatura cu cine e nevoie sa vada ce se intampla. Asa nu mai trebuie sa cauti tu pe unde sa suni la distribuitorul din zona ta
Da,asa scrie pe site, e bine sa stii ca ai pe ce sa pui mana macar..in unele zone sunt intreruperi cu carul.

#27
MoniK123

MoniK123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2020

View Postcrazykiller, on 19 august 2020 - 20:51, said:

Doar ca oferă 50 kWh, ceea e foarte puțin.

Hmmm... da, da mai bine decat nimic...

View Postenrique24, on 21 iulie 2020 - 11:58, said:

Am vazut ca ofera un pret destul de mic acum pentru gaz cei de la Restart Energy.
A trecut cineva la ei, poate oferi vreo parere ?, a intampinat ceva probleme ?
Multumesc.

Sunt la ei de doi ani, si sunt foarte atenti la toate detaliile. Nu am avut niciun fel de problema. Ca si preturi sunt cam in topul celor 3-4 cei mai ieftini, dar din cate am vazut asta variaza de la o luna la alta, nu te prea poti lua dupa rankingul asta... Mai e si chestia cu zona in care locuiesti... Aici e cel mai sigur daca calculezi: https://restartenerg...or-energie-gaz/

View Post21bogdan, on 20 august 2020 - 10:06, said:

Da,asa scrie pe site, e bine sa stii ca ai pe ce sa pui mana macar..in unele zone sunt intreruperi cu carul.

Da, suni la ei si ei iau legatura mai departe cu cine e nevoie ca sa rezolve incidenta si te informeaza. Asa-i, pentru unele zone din tara e un mare ajutor sa sti ca poti suna la cineva care se pricepe si te ajuta.

Edited by althea, 24 August 2020 - 14:50.


#28
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
Pentru cei interesati de AIK.

Mă uitam ieri prin aplicatiile bancare si am vazut ca nu apar la plata facturi la nici una din băncile cu care lucrez si m-am gandit sa trimit un mesaj catre aik de la ei de pe site din formularul de contact sa ii intreb despre metodele de plata.

Azi am primit mail pe la 12 că au inregistrat solicitarea cu nr xxxxxx si la 19 am primit urmatorul mesaj

"Salutari de la compania Aik Energy Romania!

Plata se va putea face prin virament bancar ( OTP Bank pentru moment), la terminalele QIWi si on line folosind aplicatia cont de client.

Va multumim."

Din punctul meu de vedere raspunsul a venit rapid. Privind metodele lor de plata oarecum ii inteleg ca sunt la inceput si nu au inca colaborari cu multe bănci, etc. Dar atat timp cat pot face prin virament bancar sau, mai ales, din contul de client online, pentru mine e bine.

Am luat legatura si cu cei de la Pago si ei au zis sa le trimit poza cu o factură de la aik si apoi in cateva zile voi avea posibilitatea sa fac plati din Pago

#29
-ina-

-ina-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 02.02.2006


Ar trebui sa le scriu si eu la Restart...M au sunat sa mi spuna ca de la 1 sept sunt
clientul lor si daca am intrebari pot sa i sun oricand

Edited by -ina-, 24 August 2020 - 19:43.


#30
AiramM

AiramM

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.08.2020
Eu vreau sa fiu sigur ca imi si radpund la timp.Preturile la Restart par ok..intre primele cele mai ieftine din cate m-am uitat

#31
21bogdan

21bogdan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.08.2020
Preturile difera de la o zona la alta, depinde si de cat consumi, se gasesc toate detaliile online aici:
https://restartenerg...or-energie-gaz/

#32
Li_ana

Li_ana

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.08.2020
Mi se pare ca atunci cand sunt multe optiuni ..parca senzatia de ceva mai multa siguranta o am cu cei de la Restart Energy cand e sa platesti factura, sa mai aduci prieteni iti usureaza munca..vad oricum ca tot mai multi merg pe optiunea asta..

#33
AiramM

AiramM

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.08.2020
S-a mutat cineva de mai mult timp la Restart, sane zica o parere din experienta? Asa par a fi ok, dintre cei fara monopol, adica vad ca au deztule garantii pe site. De raspuns am vazut ca majoritateazic ca sunt rapizi,te cauta ei pe tine, nu trebuie sa te mai stresezi..

#34
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007
Azi mi-a fost activat contractul la Restart. Mi-a fost activat si contul online pe site si in aplicatie. Aplicatia arata ok, pare o copie dupa contul de pe web, cam multe grafice si informatii pe prima pagina, pare cam incarcata, dar vedem cum se descurca si la transmiterea indecsilor si mai ales la plata facturilor.

#35
-ina-

-ina-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 02.02.2006
Mie maine îmi activează contul online. M am chinuit sa trimit indexul la eon, evident am plătit mai mult decât arata...

#36
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007

View Post-ina-, on 01 septembrie 2020 - 12:55, said:

Mie maine îmi activează contul online. M am chinuit sa trimit indexul la eon, evident am plătit mai mult decât arata...
Inca nu mi-au facturat cei de la Eon, sunt curios ce estimari vor face.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate