Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mega Image Connect

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Decat un card in plus, nu era mai practic un ciitor de amprenta unde fiecare sa puna un deget?

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Nu castigau destul din preturile mari, s-au gandit ca prelucrarea datelor voastre e o sursa excelenta de venituri aditionale! Nu cred ca s-au inselat caci doritori sunt multi.   
Nu cer decat nume, prenume si o adresa de mail - daca nu vrei sa primesti mailuri nu bifezi casutele ptr oferte - sunt debifate din oficiu.
Ptr aplicatia pe telefon au nevoie si de nr de Telefon.

Quote

Sa nu fie ca la Emag - produse scumpite si dupa aia reduse...  
Daca e ca acolo, nu iau. Oricum stiu preturile la produsele care ma intereseaza. Altceva nu iau poate sa le dea si gratis.
In cel mai rau caz m-am ales cu un palstic numai bun de intins pasta termo la procesor. Posted Image

#21
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018

View Postarg, on 13 noiembrie 2018 - 11:51, said:

si tu acu, bagi parola generica... (pe care o folosesti peste tot) si gata.
Ai incercat sa iti faci cont?

#22
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Posteiffel, on 13 noiembrie 2018 - 12:50, said:

Nu cer decat nume, prenume si o adresa de mail - daca nu vrei sa primesti mailuri nu bifezi casutele ptr oferte - sunt debifate din oficiu.
Ptr aplicatia pe telefon au nevoie si de nr de Telefon.


Daca e ca acolo, nu iau. Oricum stiu preturile la produsele care ma intereseaza. Altceva nu iau poate sa le dea si gratis.
In cel mai rau caz m-am ales cu un palstic numai bun de intins pasta termo la procesor. Posted Image

Hai sa-ti spun:  pe vremuri cumparam din Billa (magazinele au fost preluate ulterior de Carrefour si rebrenduite) si tot asa.. au scos la un moment dat niste carduri de fidelitate.
Initial n-am vrut sa-mi fac, ca nu ma dau in vant dupa "false reduceri"... Apoi am observat ca multe preturi erau majorate apoi sub ele era trecut pretul normal, de fiecare zi, dar care era valabilnumai cu card Billa.  Deci.. daca o bere Timisoreana, la doza, avea pretul peste tot 2.50 lei.. in Billa avea pretul 2.75 lei... iar, ca s-o poti cumpara cu 2.50 lei... trebuia musai sa prezinti la casa cardul ala... altfel platei ca prostul, in plus...

Si am zis.. hai nene sa fac si eu card... Cand am luat formularul sa-l completez.. erau acolo toate datele personale posibile (nu aparuse inca GDPR) ... si am renuntat.. mi-am bagat picioarele.

Edited by rosix, 13 November 2018 - 14:02.


#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu te obliga nimeni sa dai date reale acolo...

#24
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
...dar apoi platesti cu cardul....

#25
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

View PostMembruAnonim, on 13 noiembrie 2018 - 11:40, said:

Deci ma fidelizeaza la expiraciuni si la prostii care nu se cumpara...
Dar ce credeai ca face Mega? Oricum Mega este un magazin pentru cumparaturi rapide,din punctul meu. Cumparaturile mai mari sa zic asa le fac la Auchan sau Careff.

View PostNaijax, on 13 noiembrie 2018 - 12:27, said:

Aha ...
Deci la Mega Image tocmai s-au marit preturile cu 10% si arunca ceva praf in ochi cu niste plasticuri
Bine de stiut
Daca inainte calcam intr-un magazin de-al lor o data pe luna, de acum o sa-i vizitez doar trimestrial Posted Image
O sa mai mareasca din preturi ca sa poata aplica respective reducere la raft.

#26
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostKokoshmare, on 13 noiembrie 2018 - 11:20, said:


Mi-am luat ieri cardul vietii si mi-am facut si cont pe site. Mi-am descarcat si app-ul. Azi am vrut sa il folosesc dar vanzatoarea mi-a zis sa nu o fac pentru ca pe prima cumparatura ai 10% si pentru o cola si o punga de alune nu merita sa pierd aceasta reducere. Exista in magazin produse semnalizate pentru reducere cu cardul asta.
Nu ai citit ca acea reducere este valabila numai 24h de la activarea cardului ?

View Postrosix, on 13 noiembrie 2018 - 12:30, said:


Pai este, ca poti mari preturile fix, exact la ce cauta si cumpara lumea... Orice magazin isi doreste astfel de informatii.. de asta apar cardurile de fidelitate...

Sa va uitati, de curiozitate, ce produse apar reduse... fix alea pe care nu urmaresti neaparat sa le cumperi.
Te inseli. Mega Image a luat mult din cota supermarketurilor. Ptr ca se straduie si ptr ca management bun.

View Postrosix, on 13 noiembrie 2018 - 12:43, said:

Decat un card in plus, nu era mai practic un ciitor de amprenta unde fiecare sa puna un deget?
Cum sa nu. Nu vrei tu sa-ti scaneze pupila, mai bine ? Nu mai pui nici degetul macar, doar te uiti.

Edited by Cr1spy, 13 November 2018 - 19:59.


#27
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Voi tot nu realizati ca tehnologia va depaseste?

#28
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006

View Postrosix, on 13 noiembrie 2018 - 12:30, said:

..............................
Pai este, ca poti mari preturile fix, exact la ce cauta si cumpara lumea... Orice magazin isi doreste astfel de informatii.. de asta apar cardurile de fidelitate...

Sa va uitati, de curiozitate, ce produse apar reduse... fix alea pe care nu urmaresti neaparat sa le cumperi.
Desigur! aia nici nu pot vedea instantaneu stocurile sau vinzarile, trebuie sa lesocoteasca doar pe cele ale detinatorilor de carduri! Se exagereaza foarte mult importanta acestui gen de informatii!

#29
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Vad ca ceilalti nu zic nimic. Vrei sa te ajut eu sa iesi de sub piatra?

#30
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
@Naija,
acelasi lucru fac majoritatea celor care spun ca aplica reduceri , gen booking la calatorii. Cu reducere ajungi la preturile pe care le practica ceilalti.
.   Am card am urmatit reduceri mega dar n-am gasit niciuna desi il am de ceva timp.
.   Baza de date se foloseste in multe feluri , primul uite cati clienti are mega image (clasamente). 2. Bazele de date se cumpara. Etc. Ma duc sa ma sterg din baza desi nu stiu cat de corecti  sunt.

Edited by cincicinci, 09 December 2018 - 08:11.


#31
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Nu ai citit ca acea reducere este valabila numai 24h de la activarea cardului ?
Nu, e valabila doar DUPA 24h de la activarea cardului. Adica de la activarea sa pe net dureaza o zi pana poate fi folosit.
Invatati si voi sa cititi. Am primit reducerea la prima cumparatura - facuta la 10 zile dupa activare.

Quote

Am card am urmatit reduceri mega dar n-am gasit niciuna desi il am de ceva timp.
N-am vazut niciuna la raft, dar de 2 ori mi-a facut reducere la cate un produs cand l-a citit la casa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate