Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Mega Image Connect

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Am vazut de cateva saptamani ca montau cititoare de carduri noi la Mega Image si mi s-a zis ca vor aparea carduri de fidelitate.

Aparent s-a lansat produsul Mega Image Connect.

Puteti opta pentru un card fizic sau unul digital (eu urasc sa mai am inca un card in portofel), dar nu vad cum il folosesti pe cel digital la magazinul fizic.


Quote

Pentru cumparaturile in magazinele Mega Image sau Shop&Go, dupa inregistrarea in cont a cardului de loialitate CONNECT vei beneficia de un discount unic de 10% ce va fi aplicat la valoarea totala a cosului de cumparaturi. Acest discount de 10% va fi activ la 24h dupa inregistrarea cardului CONNECT pe site, poate fi folosit o singura data si este valabil doar pentru prima achizitie in magazin la scanarea cardului la casa de marcat. Discountul de 10% nu se aplica produselor din categoria TABAC, cartelelor telefonice și produselor care fac parte din campania Jamie Oliver.

Pentru cumparaturile online, dupa activarea cardului vei beneficia de un voucher de 20 de lei reducere pentru urmatoarea comanda online de minim 150 lei plasata pe Mega-Image.ro. Imediat dupa activarea cardului vei primi un mail de informare cu privire la aceste beneficii.

Daca optezi pt card digital, trebuie sa instalezi aplicatia Mega Image.

#2
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Au schimbat si casele de marcat. Cine stie ce planuri au pentru viitor.

#3
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
la metro, segros, farmacii, etc folosesc cardul bagat in aplicatia virtual cards

@Adm
cardul ala are un cod de bare pe care ti-l scaneaza de pe ecranul telefonului, sau il baga de mana.

Edited by arg, 13 November 2018 - 11:18.


#4
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
PS: pentru carduri exista virtual cards.

#5
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

View PostAdm, on 13 noiembrie 2018 - 11:11, said:

Am vazut de cateva saptamani ca montau cititoare de carduri noi la Mega Image si mi s-a zis ca vor aparea carduri de fidelitate.

Aparent s-a lansat produsul Mega Image Connect.

Puteti opta pentru un card fizic sau unul digital (eu urasc sa mai am inca un card in portofel), dar nu vad cum il folosesti pe cel digital la magazinul fizic.
Mi-am luat ieri cardul vietii si mi-am facut si cont pe site. Mi-am descarcat si app-ul. Azi am vrut sa il folosesc dar vanzatoarea mi-a zis sa nu o fac pentru ca pe prima cumparatura ai 10% si pentru o cola si o punga de alune nu merita sa pierd aceasta reducere. Exista in magazin produse semnalizate pentru reducere cu cardul asta.

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
E interesanta aplicatia, pt ca asa pot vedea rapid preturile la concurenta, la o adica.

Se apropie arbatorile, deci voi lasa pt atunci reducerea de 10%.
ieri am fost la Car4 si era omor la pranz, pt ca umplusera cu insule toate spatiile libere. E bataie de joc.
Am sters 2 comentarii despre preturi Care4, Mega si Metro. Nu e vorba aici despre preturi.

Cardul are cod de bare si se poate scana din aplicatie.

#7
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Ca sa te inregistrezi pentru card, iti cere o parola cu caracter special. Cu cel putin o cifra si cu litera mare. Deja imi incarc memoria prea mult.

[attachment=2155453:Screenshot_20181113-112552.png]

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am crezut ca ai reducere 10% mereu... Altfel ma fidelizezi doar la prima cumparatura?

#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Doar la prima, plus ca daca iei online mai ai 20 de lei la prima cumparatura, daca depasesti 150 lei.

In rest vor fi promotii la raft de care vor beneficia doar posesorii de card.

Il am si eu de cand -sa dat drumul - adica pe 7. Nu l-am  folosit inca - astept o cumparatura mai serioasa ptr aia 10%.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Deci ma fidelizeaza la expiraciuni si la prostii care nu se cumpara...

#11
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

View PostPuferiu_, on 13 noiembrie 2018 - 11:30, said:

Ca sa te inregistrezi pentru card, iti cere o parola cu caracter special. Cu cel putin o cifra si cu litera mare. Deja imi incarc memoria prea mult....
si tu acu, bagi parola generica... (pe care o folosesti peste tot) si gata.

#12
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Nu castigau destul din preturile mari, s-au gandit ca prelucrarea datelor voastre e o sursa excelenta de venituri aditionale! Nu cred ca s-au inselat caci doritori sunt multi.

#13
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,806
  • Înscris: 16.05.2015

View Postalbastru, on 13 noiembrie 2018 - 11:58, said:

Nu castigau destul din preturile mari, s-au gandit ca prelucrarea datelor voastre e o sursa excelenta de venituri aditionale! Nu cred ca s-au inselat caci doritori sunt multi.

Exact. Stiu pe cineva care lucra pentru o retea mare de farmacii din Romania si, intr-o seara, la un un pahar, mi-a povestit ca are acces la toata baza de date a clientilor detinatori de carduri de fidelitate. Deci, la orice ora, tipa respectiva putea verifica istoricul unui client, ce medicamente/produse a cumparat. E aur curat sa ai o asemenea baza de date.

Edited by borhot, 13 November 2018 - 12:24.


#14
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Aha ...
Deci la Mega Image tocmai s-au marit preturile cu 10% si arunca ceva praf in ochi cu niste plasticuri
Bine de stiut
Daca inainte calcam intr-un magazin de-al lor o data pe luna, de acum o sa-i vizitez doar trimestrial Posted Image

#15
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Posteiffel, on 13 noiembrie 2018 - 11:36, said:

Doar la prima, plus ca daca iei online mai ai 20 de lei la prima cumparatura, daca depasesti 150 lei.

In rest vor fi promotii la raft de care vor beneficia doar posesorii de card.

Sa nu fie ca la Emag - produse scumpite si dupa aia reduse...  Eu din Mega Image cumpar numai sucuri si snackuri (surogate de mancare).

View PostNaijax, on 13 noiembrie 2018 - 12:27, said:

Aha ...
Deci la Mega Image tocmai s-au marit preturile cu 10% si arunca ceva praf in ochi cu niste plasticuri

Bravo, esti baiat destept.. dar cum ai reusit sa-ti dai seama?

View Postborhot, on 13 noiembrie 2018 - 12:23, said:

Exact. Stiu pe cineva care lucra pentru o retea mare de farmacii din Romania si, intr-o seara, la un un pahar, mi-a povestit ca are acces la toata baza de date a clientilor detinatori de carduri de fidelitate. Deci, la orice ora, tipa respectiva putea verifica istoricul unui client, ce medicamente/produse a cumparat. E aur curat sa ai o asemenea baza de date.

Pai este, ca poti mari preturile fix, exact la ce cauta si cumpara lumea... Orice magazin isi doreste astfel de informatii.. de asta apar cardurile de fidelitate...

Sa va uitati, de curiozitate, ce produse apar reduse... fix alea pe care nu urmaresti neaparat sa le cumperi.

Edited by rosix, 13 November 2018 - 12:31.


#16
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017

View Postrosix, on 13 noiembrie 2018 - 12:29, said:

Bravo, esti baiat destept.. dar cum ai reusit sa-ti dai seama?

Am vazut filmul
Vrei si tu caseta ?

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAdm, on 13 noiembrie 2018 - 11:28, said:

ieri am fost la Car4 si era omor la pranz, pt ca umplusera cu insule toate spatiile libere. E bataie de joc.
Contează şi cum le umpli. În mall-ul din Salonic, în septembrie, toate intersecţiile de coridoare erau rezervate copiilor, plus 90% din intrarea principală. Lego participa la deschiderea anului şcolar printr-un parteneriat cu ministerul educaţiei din Grecia.
Dar cumpărătorii nu erau afectaţi, se putea circula lejer. Nici copiii nu erau afectaţi.
În una din aceste intersecţii se amenajase un ring, unde se luptau roboţii Lego între ei. Erau mai mulţi adulţi care se uitau, decât copii care se jucau.
Deci, se pare că nici la un lucru atât de simplu nu ne duce capul.

#18
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,043
  • Înscris: 03.07.2008

View Postalbastru, on 13 noiembrie 2018 - 11:58, said:

Nu castigau destul din preturile mari, s-au gandit ca prelucrarea datelor voastre e o sursa excelenta de venituri aditionale! Nu cred ca s-au inselat caci doritori sunt multi.

Imi cere cnpul, seria buletinului  sau adresa?!?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate