Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Combina Frigorifica / Frigider partea a II-a

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1670 replies to this topic

#991
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

View Postvasidaniel, on 04 august 2022 - 09:02, said:

LG am eu, de aproape 3 ani. Am gasit smoala topita si  scursa de pe compresor, din cauza ca s-a supraincalzit.

Ăla este ulei, probabil, nu smoală.
Ce ai rezolvat?

#992
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009
Va salut! Parintii mei cauta un frigider nou cu urmatoarele dimensiuni: adancime: max. 65 cm, latime: max. 80 cm, inaltime: nu conteaza. Buget: max. 3000 lei. Tot ce gasesc cu adancime 60-65, au latime de 90 (side by side), iar cele simple au adancime prea mare. Deci daca ma puteti ajuta cu niste variante, v-as fi recunoscator. Daca se poate si cu dozator de apa, ar fi perfect, dar nu e obligatoriu. Multumesc!

#993
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
La 80 cm latime sunt frigidere tip top mount. Exemplu, LG.

E greu sa gasesti cu adancimea aia.

#994
dezastrologu

dezastrologu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.01.2021
O recomandare de combina frigorifica in jur de 2500 lei? As dori sa fie No Frost, si sa tina cel putin 10+ ani, cat a tinut Arctic-ul pe care il va inlocui (KS32S).

Din ce am citit cateva pagini, cele mai ok variante ar fi un LG daca-i facut in Korea, sau Samsung. Imi plac si cele AEG, insa mi se par in afara bugetului meu.

Din ce am vazut, e si ceva reducere acum la Altex, si mi-a placut LG GBB62DSHMN. Mai scad 150 cu voucher-ul pentru produsul vechi. Nu tin neaparat sa aiba display, si nu ma dau in vant dupa dozator de apa.

Am mai vazut si:
Samsung RB38A6B1DS9/EF
LG GBP32DSLZN

Multumesc!

#995
cry27

cry27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 02.06.2007

View Postdezastrologu, on 17 august 2022 - 00:25, said:

O recomandare de combina frigorifica in jur de 2500 lei? As dori sa fie No Frost, si sa tina cel putin 10+ ani, cat a tinut Arctic-ul pe care il va inlocui (KS32S).

Din ce am citit cateva pagini, cele mai ok variante ar fi un LG daca-i facut in Korea, sau Samsung. Imi plac si cele AEG, insa mi se par in afara bugetului meu.

Din ce am vazut, e si ceva reducere acum la Altex, si mi-a placut LG GBB62DSHMN. Mai scad 150 cu voucher-ul pentru produsul vechi. Nu tin neaparat sa aiba display, si nu ma dau in vant dupa dozator de apa.

Am mai vazut si:
Samsung RB38A6B1DS9/EF
LG GBP32DSLZN

Multumesc!

Asta nu iti poate garanta nimeni. In alta ordine de idei, cele care au serpentina din spate pe afara, spun unii ca ar fi ceva mai bune, ofera o racire mai buna a serpentinei si se pot repara mai usor in cazul unui por/fisuri.

Edited by cry27, 19 August 2022 - 19:26.


#996
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Nu face nimeni recomandări dinastea, cu limită temporală.
Dacă ține doar 9 ani și șase luni, poate te duci peste om să îl mazilești", că a dat sfat greșit  😂

#997
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016

View Postcrisstonne, on 19 august 2022 - 20:31, said:

Nu face nimeni recomandări dinastea, cu limită temporală.
Dacă ține doar 9 ani și șase luni, poate te duci peste om să îl mazilești", că a dat sfat greșit  😂
Da in bobi :)

Sau face contract de garantie pe 10 ani jumate cu ghicitoarea din colt :))))

Edited by MMike, 19 August 2022 - 21:30.


#998
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
🤭😂

#999
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,376
  • Înscris: 30.11.2005
Help!
Combina Zanussi , model aprox acum 10 ani . Chederul de la congelator , a  devenit casant , nu mai etanseaza bine , usa  se  deschide ...din cand in cand Posted Image
Nu  s-ar  incadra la 'rabla electrocasnice' deoarece functioneaza ireprosabil (ca si sistem).
Chederul este  lipit !  
O recomandare de  cheder + adeziv corespunzator aveti dumneavoastra?
Exista cheder universal pentru astfel de sisteme?
Sau daca stiti in Pitesti un service care ar putea  face  operatiunea de schimbare a lui ...

Attached Files



#1000
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Cred ca poti gasi chiar si pe emag garnitura pt usa, daca nu mai cauta pe net. Nu se lipeste cu nimic, cum o scoti pe cea veche asa o schimbi pe cea noua, doar ca invers.

#1001
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 16.03.2011
Acum avem frigiderul inteligent
https://www.allview....t-refrigerator/
Doar 5000 de lei

#1002
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
Macar sa functioneze, ca altfel, tot acel "SF" e degeaba impreuna cu pretu "mic"....

#1003
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Pfff, ce tîmpenie!  :ewwpu:

#1004
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 16.03.2011

View Postcrisstonne, on 03 septembrie 2022 - 23:01, said:

Pfff, ce tîmpenie!  :ewwpu:
Ai grija ca nu e voie sa critici noua tehnologie,evident ca asa e dar si 16gb de ram pe telefon e tot o prostie si daca spui ceva...

#1005
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
E o idee extraordinara. Daca reusesc sa integreze termenul de valabilitate intr-un cod de bare, care sa fie scanat automat ar fie fain. Drept sa zic am ratat niste sticle de lapte si alte produse carora le-a expirat termenul.

#1006
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
Daca Allview s-a pus pe facut si frigidere si sunt la fel de "bune" ca produsele lor electronice....

#1007
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006

View PostMMike, on 05 septembrie 2022 - 12:02, said:

Daca Allview s-a pus pe facut si frigidere si sunt la fel de "bune" ca produsele lor electronice....
eu stau si ma intreb, daca tu , in persoana ta, stii macar cum functioneaza un frigider, ce principiu de functionare are...daca ai desfacut macar odata in viata ta o masina de spalat vase sau rufe si stii ce are in ea....in rest...la bla bla -uri esti genial.

#1008
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,945
  • Înscris: 25.04.2016
Geniali sunt aia de la Allview care dupa "succesul" cu tv-uri si alte electronice, acum vor sa faca si electrocasnice si care, nu costa deloc putin.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate