Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Combina Frigorifica / Frigider partea a II-a

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1680 replies to this topic

#37
Fatihh

Fatihh

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 08.07.2017
https://altex.ro/com...d/CBFBLF8001OX/

https://altex.ro/com...BFRCNA365E20XP/

Ce parere aveti despre aceste 2 frigidere? Pe care l-ati recomanda sau daca nu atunci unul mai bun pana-n maxim 2000 lei. Intre un Arctic si un Beko pe ce ati merge? Despre Grunding ce parere aveti? Multumesc.

#38
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006
Arctic,  beko,  grunding = Arcelik -  producatorul.  Trebuie sa le vezi. Teoretic cu cele 3 variante acopera plaja de preturi joase,  medii,  sus (mediu-sus). Trebuie sa le vezibpt a iti da seama daca merita diferentele de pret.  Ca daca interiorul e acelasi dar iti ia fata doar cu usa si un display....

#39
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Combina Beko-rcsa365k20w

Cumparat acum 2 saptamani.

Asezat in camera. Am plecat din localitate. A stat 2-3 zile pana l-am conectat la curent prima data.

2 zile s-a auzit continuu un zgomot de apa care curge/bolboroseste. A facut umpic de gheata in frigider.

Mergea bine. Racea alimentele.

Aseara am luat ceva din congelator. Nu era rece. Dar acum zgomotul de apa care curge se aude odata la 10 secunde, pentru vreo 2 secunde.


Am pus termometre in congelator si frigider. 13 grade, cate sunt si in camera in care se afla.

Practic s-a stricat dupa 2-3 zile de functionare. Bravo Arctic. Nici nu vreau sa ma gandesc la garantie. El a fost adus de flanco pe vapor pana in SF. Gheorghe.

Decat sa il car la Tulcea mai bine ma lipsesc..

Edited by tzaq93, 13 April 2019 - 09:03.


#40
Suciuvlad24

Suciuvlad24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 20.10.2018
Buna ziua.Tot rasfoiesc emag-ul pentru a cumpara o combina la casa noua. Inca mai sunt 3 luni pana ne mutam si cautam ceva mare si am dat peste : https://www.emag.ro/..._medium=android . Ce parare aveti ? Desigur bu voi platii 2700 lei cat e la ora actuala si voi astepta o eventuala reducere.

#41
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006

 Suciuvlad24, on 13 aprilie 2019 - 12:03, said:

Buna ziua.Tot rasfoiesc emag-ul pentru a cumpara o combina la casa noua. Inca mai sunt 3 luni pana ne mutam si cautam ceva mare si am dat peste : https://www.emag.ro/..._medium=android . Ce parare aveti ? Desigur bu voi platii 2700 lei cat e la ora actuala si voi astepta o eventuala reducere.
Pai mai mare ca ala nu prea gasesti in piata. E fain care are si ventilator in frigider.  Ajuta la racirea mai rapida.  Poate pana il iei,  il baga si cu 5 ani garantie,  dupa cum am vazut ca tot fac de xeva ani incoace...

Ps: de la ei am o varianta de 60cm/ 2m inaltime de cca 13/15 ani. Abia anul asta mi s-a ars unul din becurile de iluminare din frigider.

#42
Suciuvlad24

Suciuvlad24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 20.10.2018
Multumesc. Asteptam si un asemenea raspuns ca sa stiu cat de fiabila poate fi aceasta marca.
Momentan astept sa intre la o reducere , din ce vad sunt persoane care au reusit sa o achizitioneze la 2100-2250 lei.

#43
imitu

imitu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.03.2019
Buna seara,

Am o combina frigorifica No Frost LG  Model GR - G562JVC la care mi s-a defectat rezistenta defrost pe care nu reusesc sa o gasesc .
Daca ma poate indruma careva, pls!

Multumesc anticipat!
Nelu

#44
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,818
  • Înscris: 20.12.2010
Ce parere aveti de. https://mediagalaxy....CBFBRB260000WW/ ?
Am nevoie de o combina frigorifica incorporabila iar asta mi-a atras atentia fiind full NO FROST.

Gasesc ceva mai bun in banii astia?

#45
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,988
  • Înscris: 28.08.2008
Cam mic volumul, in rest samsung face frigidere bune.

#46
AdRaat

AdRaat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 17.10.2010
https://www.emag.ro/...a/pd/D20T7VBBM/

sau

https://www.emag.ro/...c/pd/ERHNKBBBM/

ma intereseaza acest gen de design, ce sa aleg?

#47
hohaele

hohaele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 07.03.2006
Salut! Am modelu samsung no frost RT38 FDAADSP model 2013 si nu imi functioneaza drenaju,imi curgea apa in frigider.Am desfacut capacul din interior congelator si e gheata peste tot sub racitor,gheata groasa.L am lasat cateva ore sa se dezghete,dar constat ca nu curge apa pe sistemul de drenaj, ramane pe loc.Am o intrebare,exista vreo valva  pe sistemul de drenaj care deschide sa curga apa atunci cand intra el in dezghetare,sau apa curge direct pe teava pina un tavita de plastic? Multumesc anticipat!

Attached Files


Edited by hohaele, 18 May 2019 - 13:41.


#48
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,469
  • Înscris: 17.04.2006
Imi puteti spune, va rog, care este cea mai buna varianta pentru o combina frigorifica incorporabila pana in 3000 lei?
Dimensiunile nu conteaza, mobila urmand sa se faca dupa ce o achizitionez.Ce ma intereseaza este dezghetarea automata (atat pentru frigider, cat si pentru congelator), congelatorul sa fie in partea de jos, usa sa se poata monta pe partea stanga.

Am dat peste aceste 2 variante pana acum: Samsung BRB260030WW si Beko BCNA306E3S.
Gasesc ceva mai performant in acest buget?

Multumesc

#49
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006

 Sef-chenko, on 19 mai 2019 - 18:10, said:

Imi puteti spune, va rog, care este cea mai buna varianta pentru o combina frigorifica incorporabila pana in 3000 lei?
Dimensiunile nu conteaza, mobila urmand sa se faca dupa ce o achizitionez.Ce ma intereseaza este dezghetarea automata (atat pentru frigider, cat si pentru congelator), congelatorul sa fie in partea de jos, usa sa se poata monta pe partea stanga.

Am dat peste aceste 2 variante pana acum: Samsung BRB260030WW si Beko BCNA306E3S.
Gasesc ceva mai performant in acest buget?

Multumesc

prin prisma unei eficiente mai bune (A++) si a unei garantii de 5 ani - poti verifica acest model NEFF.
Daca tot spui ca nu esti limitat in prezent de spatiu, poti sa iei in considerare si varianta de unitati independente ca aparate (frigider si congelator separat) si poti decide fie sa le incorporezi ca un aparat frigorific unitar sau in locuri separate, functie de spatiu.

Edited by plimbaretul, 19 May 2019 - 18:47.


#50
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,469
  • Înscris: 17.04.2006
Din pacate, acel model este de negasit.
M-am uitat si la posibilitatea de a le achizitiona separat insa ca buget este mult mai scumpa aceasta varianta.

#51
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006
E pe emag,  doar ca vad ca sare din bugetul tau cu mai bine de 50%.
https://m.emag.ro/fr...0/pd/DZCTBVBBM/
Probabil pt  ca are congelator nofrost...

Edited by plimbaretul, 19 May 2019 - 22:02.


#52
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,469
  • Înscris: 17.04.2006
Este alt model fata de cel din postarea ta, este cu o singura usa.

#53
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019

 Sef-chenko, on 19 mai 2019 - 18:10, said:


Am dat peste aceste 2 variante pana acum: Samsung BRB260030WW si Beko BCNA306E3S.
Gasesc ceva mai performant in acest buget?

Multumesc
atentie beko nu are primul afisaj prezentat.
Acela e de la alt model, care permite reglarea a 3 camere de temperatura

#54
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,469
  • Înscris: 17.04.2006
Vad ca pe siteul beko apare la fel https://www.beko.ro/...fica-bcna306e3s

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate