Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Achizitie imprimanta refurbished. Merita ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
Asteptand black friday pt a cumpara un multifunctional laser nou, am dat peste refurbished care ma tenteaza . As avea mare nevoie de duplex automat scan/copy/print
Am gasit aceste 2 modele mai peste tot

http://www.elinfo.ro...yscanprint-1916

https://pc-shop.ro/i...-mfc8520dn-3637

Consumabile destul de ok la pret. Merita refurbished ??

#2
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,033
  • Înscris: 09.08.2005
Teoretic refurbished înseamnă că a trecut prin fabrică, a fost verificat și s-a reparat/înlocuit ce era cazul. Deci ar merita.
Acu' vine partea a doua - ce înțelege magazinul prin refurbished. Ar fi bine să afli, să nu ai surprize ulterioare.

#3
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Eu am numai echipamente din astea sh luate pe preturi de nimic, imprimantele 100-200 de lei si un multifunctional de 400 de lei. Merg de rup, nu au nici o treaba. Cea mai veche imprimanta cred ca are 5 ani si tiparesc 1000 de coli lunar. Ce conteaza pentru mine este ca service-ul sa fie prompt si consumabilele ieftine, restul e can-can.

#4
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
La fostul loc de munca, unde eu decideam in mare parte achizitiile pe IT, luam totul doar second hand, cu licente pentru refurbished, care erau extrem de ieftine, plus monitoare si imprimante, mai ales Lexmark, pentru ca incarcam cartusele la greu. Toata lumea era multumita, aveau calculatoare vechi dar de calitate, HP, Dell, Fujitsu-Siemens. Cumparam cate 5-6 sisteme complete deodata si primeam discounturi serioase. Firma a ramas momentan cam in galeata, insa calculatoarele vechi inca functioneaza, la fel si imprimantele. Firma de la care cumparam era PlusPC, cu riscul de a-mi fi postul sters merita reclama, la un moment dat ne-au scos dintr-un mare c.acat cu un server Dell Poweredge, un c.acat imens cat catedrala mantuirii neamului din care nici un reprezentant Dell nu a vrut sa ne scoata.

#5
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
Multumesc pt raspunsuri
E un lucru rau ca gasesc modelele astea 2 refurbished sau nu neaparat ? Insemnand ca au fost bune, se cer si merita refurbished ?
Si inca ceva...modelele sunt destul de vechi, insa am gasit pe site urile oficiale drivere pt windows 10. Cam cat timp ar trebui sa fabrice producatorul consumabile pt un model ?

In ce comercianti de refurbished as putea avea incredere daca stiti ? Am retinut ce a spus spooky mai sus ;) altele ?! Daca nu sr poate spune aici...pm
Preturile sunt mai mult decat acceptabile pt ce fac

Edited by G_DD, 13 November 2018 - 11:07.


#6
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
Cred ca o sa merg pe asta

https://www.brother....aser/mfc-8520dn

Singurul minus fiind lipsa wifi. In rest single pass copy/print (2 unitati CIS)
Nu gasesc altceva ca ea in jur de 600 lei

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate