Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Calitatea desenelor animate

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#91
kamikaze41

kamikaze41

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 05.11.2019
A se observa la T

A se observa si cat de detaliate grafic erau desenele prin anii 40-60 ca Tom si Jerry.  
Si cat de multi au involuat , ajungand la stitlul ala artistic  pocit  din Uimitoarea lume a lui Gumball

Edited by althea, 06 November 2019 - 09:59.


#92
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Aici e o discutie mai lunga. Calitatea "tehnica" a desenelor animate a scazut inca in anii 60-70, cand au inceput sa fie produse masiv pentru televiziune. Daca in anii 40-50 se putea produce un film de 6 minute (T&J, Looney Tunes,. Popeye etc) la 3-4 luni sau mai mult, dupa anii 60 desenele animate au inceput sa fie comandate de televiziuni, asa ca trebuia produs un episod de 22 de minute pe saptamana. Urmarea: calitatea a scazut foarte mult. Uita-te le Flintstones, ti se pare ca animatia seamana cu T&J? Apoi a aparut Scooby-Doo si toata suita de "clone" cui adolescenti care rezolva mistere. Toate animate mediocru. bia prin anii 90, cand s-au dezvoltat tehnicile de animatie computerizata, s-a imbunatatit si calitatea tehnica a animatiilor.

Despre calitatea artistica, poate vorbim alta data. Ca si aici e mult de zis, si nu doar de bine.

#93
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014

 kamikaze41, on 05 noiembrie 2019 - 09:10, said:

Calitatea desenelor de  pe Cartoon a scazut enorm si sunt mizerabile de-a dreptul, iar picii de azi probabil ca prefera sa se joace pe tableta sau pe consola.  
Noua generatie nu va creste cu Tom si Jerry, cu Flinstones, cu Scooby Doo, cu Dexter's Laboratory, cu Johnny Bravo, cu Powerpuff Girls.

Imi pare rau ca a disparut Fox Kids si Jetix, nu inteleg de ce nu mai vor sa reedifuzeze desenele vechi fiindca erau misto, inclusiv anime-urile vechi ca Naruto si Pokemon.  Posted Image
Acum e Disney Channel unde difuzeaza numai seriale proaste pentru adolescenti.
Disney Channel nu difuzeaza seriale de pe Fox Kids si Jetix deoarece nu sunt produse de Disney. Disney Channel difuzeaza doar seriale create de Disney. Serialele Fox si Jetix au fost produse pentru Fox si Jetix. Daca erau produse de Disney, se difuzau si pe Disney Channel.

#94
Codrin55

Codrin55

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 30.01.2018
Ar fi frumos dacă ar avea într-o zi Disney Channel un bloc de programe numit Jetix, cu serialele difuzate de Jetix și Fox Kids până în 19 Septembrie 2009, deși nu cred că sunt șanse prea mari.
Poate o să le avem pe Disney+, care se va lansa în toamnă în România, pentru că desenele de la Jetix și Fox Kids dacă au fost cumpărate de Disney, acum ele se află în portofoliul Disney.

#95
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Ar fi frumos, si mie mi-ar placea. Dar nu prea cred nici eu ca sunt sanse, mai spre deloc. Deci ar fi fost o idee buna. Era frumos din partea lor daca pastrau macar canalul Jetix Play. Ca pe Jetix Play puteau difuza seriale non-Disney. Adica care nu sunt produse de Disney, adica cele de pe Fox Kids si Jetix.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate