Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

R.I.P. Stan Lee

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
La ce mizerii de desene sunt in ziua de azi...

#20
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/C3jnXxIH_s4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
Imi place Marvel mai mult ca dc . Mai ales decand a aparut seria Iron Man .

#22
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostCornel_P, on 12 noiembrie 2018 - 23:02, said:

Imi place Marvel mai mult ca dc . Mai ales decand a aparut seria Iron Man .

ai vazut ce filme au cei de la DC? nici nu se compara...Marvel au serii bune, X-men, Iron man, the avengers

#23
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004

View Postveanlg, on 12 noiembrie 2018 - 22:08, said:


Se vede ca n-ai pus mana pe o revista de benzi desenate ca sa intelegi profunzimea artistica.
Ce poate sa inteleaga un comunist batran ca tine?
Surprinzator,sunt multi americani de varsta ta care au copilarit cu revistele lui in capitalism si sunt mai deschisi la minte.

Nici nu pot descrie senzatia aceea cand erai un  pusti american   in 1962  si   cumparai cu 12 centi  prima editie din seria The Amazing Spider-Man de la un magazin de ziare si reviste de pe strazile New Yorkului.
Era o placere stiind ca te puteai bucura de copilarie intr-o tara libera.




Eu am avut revista asta abia prin 1999-2000 cand mi-a cumparat-o maica' mea dintr-un talcioc . Copil de gradinita de grupa mare  fiind si desi  nu stiam  inca sa citesc, intelegeam povestea.
Tot de atunci am urmarit toate serialele Marvel  pe Fox Kids pe durata aniilor de scoala primara (anterior urmarisem serialele DC pe Cartoon Network).

[ https://fsmedia.imgix.net/e7/00/cc/94/fe86/41f1/9ab7/56d5e35e8b6f/spider-man-homecoming-2017.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dacă nu l-ai văzut, Spider-Man
https://www.imdb.com/title/tt0112175/, caută cumva să o faci. Peste toate filmele de acum adunate. Păcat că banii au dus la terminarea lui prematură.

#24
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Cine a fost Stan Lee ?
     Pentru noi romanii stanlee nici macar nu a existat.



#25
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,712
  • Înscris: 06.07.2005

View Postveanlg, on 12 noiembrie 2018 - 22:46, said:

Cica au facut destule filmari cat sa apara in filmele ce se vor produce in urmatorii 100 de ani.

Chiar la asta ma gandeam azi, cel mai frumos gest ar fi sa pastreze traditia cu cameo-urile in filmele marvel.

#26
CrocodiluMereuVesel

CrocodiluMereuVesel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 23.07.2018

View Postveanlg, on 12 noiembrie 2018 - 22:08, said:

Se vede ca n-ai pus mana pe o revista de benzi desenate ca sa intelegi profunzimea artistica.
Ce poate sa inteleaga un comunist batran ca tine?
Am 30 de ani ,sunt destul de batran cred. Benzile astea desenate sunt de fapt niste fantezeii care plac celor care
in viata reala n-au realizat mai nimic, au datorii la  banci si sterg sefii cu ei pe jos. Si atunci se retrag in lumea asta imaginara unde  cel care este incapabil se cred erou, haha :lol.

Pai nu-i  nimic de inteles,in afara de faptul ca este un business care vinde deziluzii oamenilor deziluzionati si maniaco-depresivi.

View Postveanlg, on 13 noiembrie 2018 - 01:11, said:

Elon Musk
ala e tot timpul fumat pe banii altora.

Edited by CrocodiluMereuVesel, 13 November 2018 - 01:48.


#27
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
RIP

#28
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,530
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Cu tot respectul eiffel, dar fix de ziua lui CalinKGB ți-ai găsit să faci un topic clonă?   
S-a intamplat ca eu si xeleron sa deschidem topic aproape simultan, pe arii diferite.
Topicurile au fost unite pe aria care trebuie, nu mai e nicio problema.

Quote

Cine a fost Stan Lee ?
Pentru noi romanii stanlee nici macar nu a existat.
Daca o iei strict legat de comics, ai dreptate.
Pe de alta parte a aparut in destule filme si seriale TV ca sa nu poti sa zici ca nu a existat.

Plus ca sunt destule filme facute dupa comics-urile create de el. Si asta inca de prin anii 70 daca nu mai vechi.

P.S. Ptr cei care nu stiau, Stan Lee a fost fiul unor emigranti evrei din Romania..

Edited by eiffel, 13 November 2018 - 11:20.


#29
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Nasol :(

#30
iamback

iamback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 02.01.2018

View PostCrocodiluMereuVesel, on 13 noiembrie 2018 - 01:50, said:

Am 30 de ani ,sunt destul de batran cred. Benzile astea desenate sunt de fapt niste fantezeii care plac celor care
in viata reala n-au realizat mai nimic, au datorii la  banci si sterg sefii cu ei pe jos. Si atunci se retrag in lumea asta imaginara unde  cel care este incapabil se cred erou, haha :lol.

Si astia ca tine care deschid topicuri despre nelson mondialu sunt niste oameni cu miliarde si imperii financiare, nu?

#31
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

View Postiamback, on 13 noiembrie 2018 - 15:48, said:


Si astia ca tine care deschid topicuri despre nelson mondialu sunt niste oameni cu miliarde si imperii financiare, nu?

Evident, și nici nu are depresie sau altceva, după nickname îți dai seama.

#32
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Posteiffel, on 13 noiembrie 2018 - 10:51, said:



Daca o iei strict legat de comics, ai dreptate.
Pe de alta parte a aparut in destule filme si seriale TV ca sa nu poti sa zici ca nu a existat.

Plus ca sunt destule filme facute dupa comics-urile create de el. Si asta inca de prin anii 70 daca nu mai vechi.

P.S. Ptr cei care nu stiau, Stan Lee a fost fiul unor emigranti evrei din Romania..

     Eu ma refeream la moralitate. Cum aud unii ca a murit cineva celebru, dau si ei cu RIP desi nu au habar cine este individul cu pricina.
     Eu unul nu am cumparat benzile lui desenate. Nu-mi aduc aminte de niciun film sau serial legat de individ.
      Am vazut filmul Omu Paianjen dar in afara de ideea de om paianjen filmul nu cred  ca are vreo legatura cu Stan Lee.
      Interesant cu cata mandrie mentioneaza unii ca era fiul unor emigranti romani care au emigrat probabil acum 150 de ani.
      Probabil si presedintele Erdogan al Turciei are in arborele genealogic un fiu de taran de la Vaslui.




#33
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View Posteiffel, on 13 noiembrie 2018 - 10:51, said:

P.S. Ptr cei care nu stiau, Stan Lee a fost fiul unor emigranti evrei din Romania..

OMG, Spider-Man e roman! Si circumcis, pe deasupra :)!

http://www.israelhay...oes-dead-at-95/

#34
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,530
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Eu unul nu am cumparat benzile lui desenate. Nu-mi aduc aminte de niciun film sau serial legat de individ.
  Am vazut filmul Omu Paianjen dar in afara de ideea de om paianjen filmul nu cred  ca are vreo legatura cu Stan Lee.
Benzile lui desenate nu aveai cum sa le cumperi. - le gaseai la americani, noi eram in comunism. Si oricum BD-urile nu au prins la noi.
Omul paianjen ? Primul film l-am vazut in anii 70. Cred ca pana acum au fost vreo 6 sau 7...

Stan Lee e creatorul la multe caractere din Marvel, Spider man e primul. A fost producator si scenarist cam la toate filmele si serialele facute dupa benzile desenate Marvel precum si a jucat in majoritatea in cate un cameo.

Vezi doar aici cate credite are - https://www.imdb.com/name/nm0498278/ 121 de credite doar ca actor....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate