Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Inca o posibilitate noua de reziliere Digi.Mobil.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#19
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011

View PostKENSINGTON, on 12 noiembrie 2018 - 19:35, said:

Nelimitat am, dar nu am SMS.

S-ar putea sa trimita doar la cei care au vorbit macar 1 secunda cu Italia. Ai vorbit in Italia?

#20
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005

View Postzradu, on 12 noiembrie 2018 - 19:45, said:



S-ar putea sa trimita doar la cei care au vorbit macar 1 secunda cu Italia. Ai vorbit in Italia?


Nu am vorbit, dar e modificare de contract, nu cred că are importanta.

#21
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013

View PostKENSINGTON, on 12 noiembrie 2018 - 18:48, said:

Asta cade la țanc pt mine, dacă e valabil și pt cei care nu au primit acest SMS.
De două săptămâni, semnalul acasă a scăzut, e aproape inutilizabil (a dispărut singurul sector care intra indoor), am deschis două sesizări, niciun răspuns. În condițiile astea, altă soluție nu vad.
Si eu am aceleasi probleme nerezolvate inca din luna martie 2018.Posted Image
Semnal lipsa 4G LTE indoor dupa swap la Ericsson.Posted Image

*La departamentul tehnic Digi Mobil este liniste si pace......nu au nici un stress!
Eu am deja 11 sesizari iar semnalul 4G LTE este in continuare inutilizabil.

Edited by xmanyacs77, 12 November 2018 - 20:19.


#22
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Sper sa te folosesti de aceasta posibilitate de a rezilia contractul de telefonie mobila cu Gigi si sa nu mai poluezi aiurea topicurile aici. Ne-ai disperat cu 4Je-ul tau indoor. Semnalul 3G iti distruge telefonul sau mai rau, un WiFi iti face bateria sa explodeze in buzunar. Posted Image

Ps. Era mia bine inainte cand digi avea doar banda 38. Iti raspundeau sec : "RDS nu garanteaza semnal 4G in interiorul cladirilor" . Pacat ca nu raspund si acum la fel.

#23
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011

View Postbaribalu, on 12 noiembrie 2018 - 19:43, said:

Acum nu ca vreau sa le tin partea celor de la RDS, ca au destule bube, dar cred ca au avut foarte mult de platit de pe urma clentilor, care adorm cu telefonul la ureche, vorbind cu rudele din Italia, de au trebuit sa ia aceasta masura, doar cu Italia...Posted Image Era un user pe aici, care povestea ca avea o ruda care a facut aproape 10000 minute, convorbiri cu Italia... Si ca ar incerca sa vada cat poate vorbi intr-o luna... sa bata recordul...

Stai linistit, dupa acest principiu va urma in curand Spania, Germania, etc.

E mai rentabil acum Neabonamentul de la T...

Edited by zradu, 12 November 2018 - 22:47.


#24
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008

View Postheinz, on 12 noiembrie 2018 - 19:30, said:

trebuie sa ai optim nelimitat ca să primești sms-ul. Doar abonamentul asta are minute internaționale, doar cei cu optim nelimitat sunt afectați de decizia asta.

Și eu de ce nu l-am primit?
Server-ul trimite doar către cei care sună în Italia. Posted Image

#25
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
10000 pe luna cu Italia când limita era 3000 pe luna...

#26
black11master

black11master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 05.11.2013
Am fost azi sa reziliez. Nu am putut deoarece centrele lor nu au primit inca comunicarea de la sediul central.
In legatura cu numarul am intrebat fata de la rezilieri si a spus ca se poate pastra numarul pe cartela reincarcabila chiar daca reziliez acum in perioada contractuala.

Dar o sa revin cu detalii dupa reziliere daca intradevar am putut pastra numarul.

View PostPORTOCAL, on 13 noiembrie 2018 - 09:38, said:

10000 pe luna cu Italia când limita era 3000 pe luna...

Probabil are 4-5 abonamente 😂😂😂

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Povestea aia e mai veche, inainte sa se treaca de la nelimitat la 3000 minute internationale.

Si da, se poate trece numarul de la abonament la prepay (daca sunt sim-uri prepay in casierie), se face modificarea pe loc.

Edited by MembruAnonim, 13 November 2018 - 10:52.


#28
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

View Postheinz, on 12 noiembrie 2018 - 19:30, said:

trebuie sa ai optim nelimitat ca să primești sms-ul. Doar abonamentul asta are minute internaționale, doar cei cu optim nelimitat sunt afectați de decizia asta.
Gresit, toate abonamentele Optim, respectiv Avantaj au minute internationale incluse.

Optim 2 are 200 de minute internationale, Optim 3 are 300 de minute, Optim 5 (cand inca exista acest abonament) avea 500 de minute internationale.

La fel si abonamentele Avantaj 2, Avantaj 3 si Avantaj 5.

Edited by catalinman, 13 November 2018 - 12:36.


#29
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Alea nu sunt către fix?

Edit
Asa e, merg și către mobil. Nu știam asta.

Edited by heinz, 13 November 2018 - 12:35.


#30
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

View PostMembruAnonim, on 13 noiembrie 2018 - 10:51, said:

Povestea aia e mai veche, inainte sa se treaca de la nelimitat la 3000 minute internationale.

Si da, se poate trece numarul de la abonament la prepay (daca sunt sim-uri prepay in casierie), se face modificarea pe loc.

Daca nu sunt simuri in casierie trebuie sa astepti vreo 3 luni dupa un SIM Posted Image

#31
danutz06

danutz06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 27.10.2018
Ai mai multe minute internationale la cartela sau care-i treaba cu ea?
Ca altfel nu vad rostul cartelei. Portare si gata, adio Digi.

#32
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Oamenii se trec pe sim ca sa nu piarda numarul ca poate au un numar frumos constituit din cifre.. ori pur si simplu au notorietate pe numarul respectiv si nu vor sa-l piarda iar apoi simul poti sa-l portezi mai departe.

Daca se iveste portarea fara despagubiri in astfel de momente nu mai stai sa te duci sa iti alegi oferte de la alti operatori.. ca lucru facut in graba nu e bun.. portezi pe sim apoi vezi ce faci mai departe.

Edited by -koss-, 13 November 2018 - 22:11.


#33
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Se poate porta direct la alt operator. Nu este nevoie sa treci numarul de pe abonament Digi Mobil pe cartela prepaid Digi Mobil.

Exemplu: ai abonament Digi Mobil si vrei sa il portezi in Vodafone pe prepaid. Te duci la Vodafone cu factura de la Digi Mobil, faci cerere de portare si in 3 zile lucratoare ai numarul portat din Digi Mobil in reteaua dorita.

#34
danutz06

danutz06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 27.10.2018
Nu are logica ce spui.
E mai riscant sa astepti dupa cartele prin shop-uri si sa faci doua operatiuni cand poti face una si buna.
Nu ai ce oferta sa alegi daca te intereseaza doar numarul. Te duci la orice operator si incarci atat cat sa nu pierzi numarul.
Ce sa mai cauti pe cartela la acelasi operator cand poti porta direct unde si pe ce doresti?

Edited by danutz06, 13 November 2018 - 22:16.


#35
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
De ce sa nu aiba logica..? La orange la abonament cand renunti la abonament respectiva cartela devine prepay.. Deci.. despre ce logica vorbesti dumneata stimabilule danutz 3 lei Posted Image?

Edited by -koss-, 13 November 2018 - 22:18.


#36
danutz06

danutz06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 27.10.2018
Asta ca vrei tu sa devina prepay.
Dar poate foarte bine sa devina o alta cartela sau un alt abonament la oricare operator national.
Dar daca tu vrei sa mai faci popasuri prin retea, n-ai decat. Sedere placuta...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate