Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Alegere subwoofer SVS: PB-1000 vs SB-1000 vs SB12-NSD vs SB-2000

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#37
obssesion2007

obssesion2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.03.2007
eu am o camera nu f mare  de aproximativ 16mp. SB1000 il folosesc in special  pentru muzica. De la jumatate in sus butonu de volum al subwoofer-ului deja basul e prea puternic(cel putin pentru preferintele mele)

#38
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 05.10.2005
A încercat cineva PB1000 si SB2000, ce păreri aveti de ele? Ar putea un sub cu bass reflex ca PB1000 sa se ridice cu ceva peste un SB2000?

#39
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,792
  • Înscris: 04.10.2014
Degeaba îți coboară în frecvență, dacă o face lălăit. Mie nu îmi place cum sună sub-urile cu port. Am avut unele și după ce le-am comparat cu unele sealed le-am vândut urgent.

Edited by Jean-Luc_Picard, 12 November 2020 - 14:41.


#40
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Depinde de ce cauta, sunt doritori de bass care sa faca cutremur la propriu iar altii care doresc un bass mai putin deranjant.

Edited by Mr. Incredible, 12 November 2020 - 15:27.


#41
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 05.10.2005
Chestia ii că nu am auzit un subwoofer sealed niciodată si ma gandeam ca daca aleg unul sealed poate pierd ceva de tot citesc cum ca cele sealed s-ar preta mai bine la muzică si mai puțin la filme, eu probabil l-as folosii circa 70% filme. Cert este ca nici cutremure nu vreau, poate daca as sta la casă nu m-ar deranja dar cu vecini sus si jos nu vreau probleme si scandaluri plus ma gandeam si la marime, unul sealed e mult mai space friendly.
Eram curios daca cineva le-a testat pe ambele!

#42
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Eu am testat SB1000 si SB2000, ultimul e in living la mine, la bloc, il tin in paralel cu un subwoofer Dali care este deschis si suna mult mai bine, mai placut, mai potrivit pentru apartament la bloc, Dali-ul este mai galagios daca vreau, l-am setat mai cuminte pentru ca misca prea repede lucrurile prin casa si deranjeaza.

La bloc mi se pare mult mai usor de integrat un subwoofer cu incinta inchisa, il folosesc pentru filme/documentare/seriale.

#43
frantic

frantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 31.07.2006
Anul trecut cand am luat primul sub SVS, eram in cumpana daca sa merg pe PB sau SB. Am ales in final SB1000, tocmai pentru ca are dimensiuni mult mai rezonabile pentru o camera de bloc. Recent l-am achizitionat si pe al doilea. Le folosesc si pentru muzica, dar in principal la filme, si, pentru gusturile mele, sunetul livrat e exact ceea ce trebuie. Partea de final din Bohemian Rhapsody, cea cu concertul de pe Wembley, cu Dolby Atmos, a fost un deliciu.

#44
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,792
  • Înscris: 04.10.2014

View Postfrantic, on 12 noiembrie 2020 - 17:45, said:

Partea de final din Bohemian Rhapsody, cea cu concertul de pe Wembley, cu Dolby Atmos, a fost un deliciu.
Posted Image Aia e excelentă de demo pentru un sistem cu bași corecți.

#45
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View PostSrachi, on 12 noiembrie 2020 - 15:36, said:

Chestia ii că nu am auzit un subwoofer sealed niciodată si ma gandeam ca daca aleg unul sealed poate pierd ceva de tot citesc cum ca cele sealed s-ar preta mai bine la muzică si mai puțin la filme, eu probabil l-as folosii circa 70% filme. Cert este ca nici cutremure nu vreau, poate daca as sta la casă nu m-ar deranja dar cu vecini sus si jos nu vreau probleme si scandaluri plus ma gandeam si la marime, unul sealed e mult mai space friendly.
Eram curios daca cineva le-a testat pe ambele!

Pentru SVS ai masuratori postate chiar de catre producator si vezi exact ce pierzi.

#46
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 05.10.2005
@razor01 nu ma pricep eu la numerele alea!

#47
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Nu-ti mai bate capul, ia direct SB 2000 si gata. La 2600 de lei este ideal pentru cerintele tale.

#48
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Daca alegi un SVS sa plusezi cu niste bani si pentru astea: https://www.avstore....-system-4-pack/

Sunt foarte utile cand tii sub-ul pe podea tare.

Edited by Mr. Incredible, 13 November 2020 - 13:13.


#49
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 25.01.2007
Chiar voiam sa intreb daca nu ar merge f bine suportii din cauciuc pt masini de spalat
Ceva de genul https://altex.ro/pic...pd/ACCE4WHPA01/

Si inca ceva: suportul de cauciuc se foloseste IMPREUNA cu tepii sau fara tepi?

#50
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 05.10.2005
@godaro, cineva de pe AVStore care a lăsat o recenzie zicea ca a adaptat picioare de astea din link: https://www.partysou...ne-hf-160/23192
Da doar scroll in jos ca pozele cu produsul is in josul paginii, au mai multe marimi si variante pe site!

Stie cineva cât tin prețurile de BF la AVStore?

#51
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005

View Postgodaro, on 13 noiembrie 2020 - 14:35, said:

Chiar voiam sa intreb daca nu ar merge f bine suportii din cauciuc pt masini de spalat Ceva de genul https://altex.ro/pic...pd/ACCE4WHPA01/

Si inca ceva: suportul de cauciuc se foloseste IMPREUNA cu tepii sau fara tepi?

E posibil sa ajute cu ceva si acei suport de la masinile de spalat, nu au cum sa fie la fel de eficienti si vor aduna multa mizerie tinand cont de forma si culoarea lor.

Piciorusele de cauciuc svs se folosesc in locul picioruselor initiale.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/U_5yZX_nRYs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mr. Incredible, 13 November 2020 - 17:36.


#52
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 05.10.2005
Ohh la la, boom boom, is in familie! Mă mănâncă ca is in renovare si nu-l pot auzii! De arătat f mișto arată, bine lucrat, mic si greu in draci!

Attached Files


Edited by Srachi, 17 November 2020 - 18:12.


#53
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Felicitari! Sa te bucuri de el! Te pui din ce in ce mai bine la punct cu sistemul audio si  video.

#54
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 05.10.2005
Mulțumesc mult, încet încet sper sa ajung sa fac ceva OK.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate