Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Famiglia traditionala s-a ospatat din banii referendumului antinimic

* * * * - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#1
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nota de plata?
O nimica toata, 10.000 euro.

[ https://i.imgur.com/IGuUPjT.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sursa: https://tr.prefectur...OMBRIE-2018.xls


Iata ca au existat pana la urma si castigatori la referendumul asta, ca pana acum s-a discutat pe forum doar de pierzatori.
In alte judete cum o fi fost?

Cum mai era cu masa aia de 25 lei/ zi a sportivilor?
Cam cati sportivi au fost acolo de s-au infruptat din cheltuielile de protocol?
Si nu in ultimul rand Curtea de Conturi mai exista sau s-a pus si aceasta capra in intersul partidului unic?
Transparenta 0, nu exista alte informatii, facturi pt acele cheltuieli, cu toate ca daca ne uitam pe lunile trecute, sunt mentionate macar numerele facturilor ( cv factura xxx din xxx)

Quote

Referendumul eșuat pentru familie a lăsat pagube materiale în județul în care mulți copii se duc la culcare flămânzi și în țara în care mor oameni din cauza sistemului sanitar bolnav grav. 40 de milioane de euro pentru o chestionare a populației care, în esență, nu schimba nimic. Nu mai repetăm ce se putea face din această sumă enormă, că am tot scris la vremea referendumului, mai precis luna trecută.

Acum analizăm nota de plată. La Prefectura Teleorman, spre exemplu, conform situației plăților de la secțiunea Informații de interes public, vedem că s-au dat 46.760,00 lei pentru… protocol. Adică, pentru mâncarea și băutura consumată de cei implicați în organizarea referendumului, în cele două zile de scrutin.

Probabil, paznicul, pardon, prefectul Florinel Dumitrescu a știut cât de importantă e alimentarea celor care voiau o familie tradițională în Constituție (nu în realitate), dar factura de 10.000 de euro bate orice tradiție. În sensul că instituția a mai dat bani pe prostii, dar asta întrece orice aroganță publică, singurul lucru care duce cu gândul la ”familie” în tot acest referendum fiind acest ospăț deșanțat din bani publici. Ne-am gândit și la faptul că nota de plată ar putea fi ”umflată” de subprefectul Nelu Oprea, în calitatea sa de fost ospătar, care îi oferă experiența de a ști ce pune pe masă. Acum, noi nu ştim cât costă cafeaua la Prefectura Teleorman și, pe fondul lipsei de transparenţă, n-am reuşit să aflăm cine a livrat-o, dar putem bănui că nu s-a făcut rabat de la zahăr, lapte sau frișcă, poate și elemente de decor cu chipul lui Dragnea, pentru că bani au fost ”la discreție”, iar nota de plată a fost achitată de stat, ca în orice familie tradițională psd.

Sursa:
Referendum cu protocol de lux în Teleorman. ”Masa și dansul” au costat 10.000 euro

Edited by gumball3000, 11 November 2018 - 23:19.


#2
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 gumball3000, on 11 noiembrie 2018 - 23:04, said:

Nota de plata?
O nimica toata, 10.000 euro.

[ https://i.imgur.com/IGuUPjT.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sursa: https://tr.prefectur...OMBRIE-2018.xls



Ce e nene asta ?
o pagina de Excel ce ai scris-o acasa ????


"total buget de stat".......auzi la el masinatiune......

Edited by vio69a, 11 November 2018 - 23:13.


#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Stiu ca pare incredibil, dar nu, n-am scris-o acasa, ci cam aia e hotia sub care e subjugata toata tara.
E pus si link-ul chiar in citatul pe care l-ai dat, e de pe pagina web https://www.prefectura.mai.gov.ro/

Edited by gumball3000, 11 November 2018 - 23:16.


#4
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
omule....nici la Damaroaia nu se lucreaza asa......
E al naibi de penibil sa mai si incerci sa explici chestia asta....

ce sursa bibicule...nu vezi ca ala e un prinscreen al uni calcultor pe care cineva a scis tampenia aia ???
Bai frate si sputnik arata mai bine.....

Edited by vio69a, 11 November 2018 - 23:17.


#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Mananc eu de 50lei la un restaurant modest... dapoi o adunatura de hoti care mananca cine stie ce minuni Posted Image

#6
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
10.000 de euro doar pentru sediul prefecturii? Sau pentru toate sectiile de vot din judet? Cred ca mai degraba ultima varianta.

#7
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,836
  • Înscris: 14.04.2005

 vio69a, on 11 noiembrie 2018 - 23:12, said:

Ce e nene asta ?
o pagina de Excel ce ai scris-o acasa ????
da, după care a "urcat-o" pe site la mai.gov.ro :D Posted Image

#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 epetroiu, on 11 noiembrie 2018 - 23:15, said:

10.000 de euro doar pentru sediul prefecturii? Sau pentru toate sectiile de vot din judet? Cred ca mai degraba ultima varianta.
Pai ma intrebi pe mine? Intreba-i pe aia de lucreaza la legile justitiei ca sa faca toate cheltuielile statului cat mai netransparente.
Oricum, eu zic totusi ca scrie pe cat se poate de clar acolo "Institutia prefectului" si ca sunt doar cheltuieli de protocol, nu si de organizare sau mai stiu eu ce.

Edited by gumball3000, 11 November 2018 - 23:24.


#9
vpiti

vpiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 11.01.2010
Vezi ca mai este inca o plata in valoare de 1380 RON a carei explicatie este tot Protocol Referendum facuta pe 10 octombrie 2018 - la 3 zile dupa referendum. In situaţia plăţilor efectuate in luna octombrie 2018 pentru judetul Prahova de exemplu, nu apare nici un protocol pentru referendum desi asta a fost in toata tara.

Edited by vpiti, 11 November 2018 - 23:40.


#10
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Așa,bun și 30 euro pentru fiecare secție timp de 2 zile ți se pare mult ? 15 euro pe zi ?
Sau e topic doar de aflat în treabă ?

Edited by irulan_corrino, 11 November 2018 - 23:44.


#11
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

 vio69a, on 11 noiembrie 2018 - 23:12, said:

Ce e nene asta ?
o pagina de Excel ce ai scris-o acasa ????


Ai cam nimerit ca orbu Braila, pacat ca decat partial. Documentul chiar a fost scris acasa (Home) de unul pe nume Admin.
Attached File  tel.png   70.25K   80 downloads

Cam sclavie mare la teleormani, nene, daca angajatii au si tema de casa!

Edited by gabyxm, 12 November 2018 - 00:58.


#12
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Ei cum sa nu nimeresc ca si eu manac tot acolo.....

Attached File  document fals.jpg   176.52K   51 downloads

#13
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Ai cazut in plasa pesedistilor Gumball, pe site la pefectura Teleorman , aria buget 2018 nu scrie asa ceva ci asta http://tr.prefectura.../Buget-2018.xls

Edited by Benderbut, 12 November 2018 - 06:31.


#14
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

 Benderbut, on 12 noiembrie 2018 - 06:28, said:

Ai cazut in plasa pesedistilor Gumball, pe site la pefectura Teleorman , aria buget 2018 nu scrie asa ceva ci asta http://tr.prefectura.../Buget-2018.xls

Uite-te mai atent Bendere. Pagina 1, rand 10

#15
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

 irulan_corrino, on 11 noiembrie 2018 - 23:44, said:

Așa,bun și 30 euro pentru fiecare secție timp de 2 zile ți se pare mult ? 15 euro pe zi ?
Sau e topic doar de aflat în treabă ?

Nu e chiar topic de aflat in treaba ... ca sa comparam putin . In Resita s-a facut o statistica/recensamant, nu mai stiu exact. A fost acuma 2 ani si s-a apelat la studentii de la facultate sa faca treaba asta. Au zis ca nu sunt bani ca sa fie platiti insa vor primii puncte la examene. In schimb, a venit un tip de la timisoara sa proceseze acele statistici etc si a costat undeva la 20.000E :) .

#16
cammyxxx

cammyxxx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 554
  • Înscris: 04.01.2017
Cica total buget de stat Posted Image
Nici manipularile nu mai sunt ce au fost ...

#17
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018

 Andreysc7, on 12 noiembrie 2018 - 09:33, said:



Nu e chiar topic de aflat in treaba ... ca sa comparam putin . In Resita s-a facut o statistica/recensamant, nu mai stiu exact. A fost acuma 2 ani si s-a apelat la studentii de la facultate sa faca treaba asta. Au zis ca nu sunt bani ca sa fie platiti insa vor primii puncte la examene. In schimb, a venit un tip de la timisoara sa proceseze acele statistici etc si a costat undeva la 20.000E :) .

Ce e aia să primească puncte la examene ??
Ce legătură au examenele cu acele activități ?
Și mă rog, cine răspundea pt acele rezultate ?
Nu comentez suma plătită celui de la Timișoara însă e normal că profesioniștii sa fie plătiți, nu sa ți faci treaba pe baza de voluntariat. Plătiți cu puncte la examene, auzi...

#18
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,099
  • Înscris: 03.07.2008

 cammyxxx, on 12 noiembrie 2018 - 09:38, said:

Cica total buget de stat Posted Image
Nici manipularile nu mai sunt ce au fost ...

Site-ul guvernului manipuleaza?!?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate