Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ce vor oamenii?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Pare o intrebare simpla, dar mie mi se pare ca e mult mai complexa...pentru a stii ce vrei, in primul rand trebuie sa fii onest cu tine. Mie mi s-a parut mereu greu acest lucru. De multe ori, nici nu stim daca ne mintim, daca asta ne dorim cu adevarat

Adevarul meu, ca na, trebuie sa inceapa cineva :)...am  pierdut pe cineva si a trecut ceva timp de atunci, incat a ajuns o scuza pentru mine :)...e o scuza destul de buna sa fiu cinstit ;)...dar, ce vreau eu? e ceva ce nu e real. Vreau ca acea persoana sa fie mandra de mine, sa-i arat ce am realizat, sa-i spun visele mele,   sa ma laud in fata ei, dar sa ma si plang de problemele pe care le am, vreau sa stie tot :). Acum, aceasta persoana nu mai e....Dar, de ce imi tot doresc aceste lucruri? oare e real ce cred? sau nu?

Voi ce va doriti? stiti ce vreti?

#2
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

View Postjimi91, on 11 noiembrie 2018 - 16:54, said:

Pare o intrebare simpla, dar mie mi se pare ca e mult mai complexa...pentru a stii ce vrei, in primul rand trebuie sa fii onest cu tine. Mie mi s-a parut mereu greu acest lucru. De multe ori, nici nu stim daca ne mintim, daca asta ne dorim cu adevarat

Adevarul meu, ca na, trebuie sa inceapa cineva Posted Image...am  pierdut pe cineva si a trecut ceva timp de atunci, incat a ajuns o scuza pentru mine Posted Image...e o scuza destul de buna sa fiu cinstit Posted Image...dar, ce vreau eu? e ceva ce nu e real. Vreau ca acea persoana sa fie mandra de mine, sa-i arat ce am realizat, sa-i spun visele mele,   sa ma laud in fata ei, dar sa ma si plang de problemele pe care le am, vreau sa stie tot Posted Image. Acum, aceasta persoana nu mai e....Dar, de ce imi tot doresc aceste lucruri? oare e real ce cred? sau nu?

Voi ce va doriti? stiti ce vreti?
Dap, io stiu tot inclusiv cum o sa arate florile de pe al meu mormant

#3
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
Ma Jimi,  traiesti pe banii tai la 26? sau depinzi de parinti?  Pleaca de aici, ca sincer nu esti nici cu perfectii anonimi de pe Sp.  Ai antecedente!

#4
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostMikeSpike, on 11 noiembrie 2018 - 17:06, said:

Ma Jimi,  traiesti pe banii tai la 26? sau depinzi de parinti?  Pleaca de aici, ca sincer nu esti nici cu perfectii anonimi de pe Sp.  Ai antecedente!

m-am mutat la ei, vine iarna...e mai scumpa intretinerea iarna :|

#5
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

View Postjimi91, on 11 noiembrie 2018 - 16:54, said:

Ce vor oamenii?
Bunastare psihica, iar bunastarea psihica este generata de urmatoarele chestii: sanatate, hrana, adapost, apreciere din partea celorlalti oameni.

#6
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
Posted ImagePinnocchio! Posted Image

#7
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postjimi91, on 11 noiembrie 2018 - 16:54, said:

Ce vor oamenii?
Pare o intrebare simpla, dar mie mi se pare ca e mult mai complexa...
Spoiler
Voi ce va doriti? stiti ce vreti?
Sincer ? eu imi doresc din tot sufletul sa explorez lumi noi si stranii, sa caut noi forme de viata si noi civilizatii, sa merg cu indrazneala acolo unde nimeni nu a mai fost vreodata !
Si toate astea la bordul unei nave stelare asemanatoare NCC-1701-D si E din clasa Galaxy.

#8
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Oamenii vor Money ca sa mearga la Miami :) Posted Image

#9
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,850
  • Înscris: 27.01.2016
Trezeste-te la realitate!!!!

#10
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007
Oamenii nu stiu ce vor, dar lasa multa mizerie in urma lor. Asta e concluzia mea.  Suntem prea multi deja, si ne ingropam planeta in gunoi.

Puii mei, au pus astia un clopot verde pentru RECICLAT STICLE SI BORCANE. Ce au adus "cetatenii"? Saltele de pat . Pai da-o'n pitulicea mea,  cum sa incapa o saltea de pat pe o gaurica mica in recipie tul ala. Nici Chuck Norris nu ar incerca asa ceva. Ce " vrea"  oamenii aia?

Attached Files



#11
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Posttfmercedez, on 11 noiembrie 2018 - 18:12, said:




Aici nu e vina oamenilor, daca nu ai unde sa le arunci, nu exista un sistem bine pus la punct, care sa incurajeze reciclarea....unde sa arunce oamenii lucrurile vechi? Stii cat costa sa scapi de o saltea veche? 80 de lei :)

#12
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Eh, curiosii mor repede. Fii multumit sa afli ce vrei tu, lasa oamenii sa-si vada de ce "vrea muschii lor".

View Postjimi91, on 11 noiembrie 2018 - 18:23, said:



Aici nu e vina oamenilor, daca nu ai unde sa le arunci, nu exista un sistem bine pus la punct, care sa incurajeze reciclarea....unde sa arunce oamenii lucrurile vechi? Stii cat costa sa scapi de o saltea veche? 80 de lei Posted Image
Exista in fiecare oras cateva centre de colectare a gunoaielor. In Timisoara, ai dreptul sa duci gratuit 6 saci de gunoaie de persoana, lunar. Dar.... aceste centres unt amplasate in general la mama-dreaq-in praznic si-atunci, strada , intunericul, indolenta, lipsa civilizatiei isi spun cuvantul.

View Postsuper8, on 11 noiembrie 2018 - 17:28, said:

Sincer ? eu imi doresc din tot sufletul sa explorez lumi noi si stranii, sa caut noi forme de viata si noi civilizatii, sa merg cu indrazneala acolo unde nimeni nu a mai fost vreodata !
Si toate astea la bordul unei nave stelare asemanatoare NCC-1701-D si E din clasa Galaxy.
Dar asta nu te opreste ca pana atunci sa arunci gunoiul in locurile mai intunecoase din zona, nu?

#13
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postmyshyk, on 11 noiembrie 2018 - 18:29, said:




Exista in fiecare oras cateva centre de colectare a gunoaielor. In Timisoara, ai dreptul sa duci gratuit 6 saci de gunoaie de persoana, lunar. Dar.... aceste centres unt amplasate in general la mama-dreaq-in praznic si-atunci, strada , intunericul, indolenta, lipsa civilizatiei isi spun cuvantul.

M-am izbit recent de o astfel de problema cu doua saltele vechi....bine ca eram la bunici si am unde sa le pun :)...ma costa 160 de lei sa scap de ele :)...Cat despre civilizatie, putini sunt cei care pastreaza hartia de la guma de mestecat pana cand gasesc un cos de gunoi sa o arunce ;)

#14
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007

View Postjimi91, on 11 noiembrie 2018 - 18:23, said:




Aici nu e vina oamenilor, daca nu ai unde sa le arunci, nu exista un sistem bine pus la punct, care sa incurajeze reciclarea....unde sa arunce oamenii lucrurile vechi? Stii cat costa sa scapi de o saltea veche? 80 de lei :)
si amenda daca te prinde ca arunci salteaua la coltul strazii e de 500-1500 de lei. Merita!

#15
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
oamenii vor ce le indica altii... nu ce vor ei de la sine putere... Posted Image

Edited by zyppster, 11 November 2018 - 19:46.


#16
cristian68n

cristian68n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 01.06.2012
Nu stiu de ce dar oamenii in general nu pricep ca totul este vremelnic........incepind de la toate visurile despre bani,glorie, putere,avantaje materiale.....etc

#17
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
cat timp liber au unii

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate