Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

#metoo in Romania

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postprogrammer08, on 10 noiembrie 2018 - 18:17, said:


Daca te-ai nascut intr-o familie bogata si ai fost la scoala si liceu de elita fara cocalari, manelisti si golani si ai fost mai ferita si pazita de parinti, respectiv de iubit....
Ca unul nascut in mediu mai sarac si rau famat  vezi foarte multe.

Am crescut în București, în Dristor. Printre golani. Dar nu am văzut ce zici tu pe acolo. Golanii respectau fetele cuminți, gen. Nu știu, ăla e comportament de psihopat, nu neapărat de golan.

#20
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

View Posttavitu, on 10 noiembrie 2018 - 18:15, said:

Ce descrii tu aici nu sunt în nici un caz fapte mărunte.
Pipaitul in cea mai dura legislatie europea e pedepsit cu maxim 1 an de inchisoare deci ar putea intra la marunt. Da' restul chiar e grav

#21
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,726
  • Înscris: 06.07.2005

View Postprogrammer08, on 10 noiembrie 2018 - 17:59, said:

In Romania esti considerat cocalar smecher daca faci astea , sa pipai femeile, sa le constrangi sa faca sex cu tine, sa le scoti in oras si sa oferi cadouri ca sa primesti sex
Nu am auzit in viata mea astfel de specimene laudate.

#22
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostFjell, on 10 noiembrie 2018 - 18:17, said:

Ce ai facut timp de 20 de ani, dupa ce ai fost violata ? Ai asteptat doua decade ca sa iti permiti un proces sau o mizerie planetara cu ''#'' ? Cum ar fi ca dupa 20 de ani, sa ma duc la profesoara de chimie, o nenorocita de femeie, si sa ii trantesc un proces pentru ''terorizarea adolescentului in anii de liceu''. Dupa 20 de ani sau jde ani trecuti de la o nefericita situatie, iti pot inventa adevarate romane despre abuzuri petrecute in anii de liceu sau in copilarie. Cred ca ma pot nominaliza la ''Romanul anului'' ! Interesant este ca toate ''abuzurile petrecute cu jde ani in urma'', sunt doar pentru persoane cu statut financiar puternic. Cred ca daca ai bani in ziua de azi, ai sanse foarte mari sa ajungi ''nominalizat'' intr-un proces de care nu ai habar, dar un destept sau o desteapta, stie sa mulga prostalaul de bani sau sa-l haituiasca. Vinovatii trebuie sa plateasca,dar sa faci din asta o afacere sau o telenovela, mi se pare prea mult.
aici sunt cateva chestii. CIne plateste procesul respectiv si avocatul? Cine plateste datoriile si ce mai e de platit in casa?  asa incat femeia respectiva se obisnuieste cu respectivul si aia e

#23
programmer08

programmer08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.10.2018

View Postkarax, on 10 noiembrie 2018 - 18:18, said:

exista si cazul in care respectivul detine o functie mare sau ceva si nu forteaza brutal sau ceva  ci ameninta asa voalat ca se poate pierde locul de munca sau face sa nu mai gaseasca loc de munca avand in vedere influenta lui. Asta se numeste hartuire sexuala. cazurile de care zici tu sunt altceva.
Da, am uitat si de asta.


Cate mizerii din astea se practicau prin firmele private in anii 1990-2000!
Erau multe fete constranse si de parinti si de mentalitate ca la interviu sa-si demonstreze mai mult aptitudinile sexuale decat competentele profesionale.

View Postvimann, on 10 noiembrie 2018 - 18:19, said:

Nu am auzit in viata mea astfel de specimene laudate.
Pai specimenul ala  e respectat de multi daca are ceva tata ofiter si are pile la judecatorie.  
Existau multi din astia inainte care isi permiteau sa faca ce vor.

#24
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

View Postvimann, on 10 noiembrie 2018 - 18:19, said:

Nu am auzit in viata mea astfel de specimene laudate.
La sfarsitul  anilor 90 erau toate grupurile alea de hip-hop BUG Mafia La Familia care cantau despre violuri din perspetiva golanilor care se lauda cu ele. Desigur azi ca trupele astea s-au dat pe  o muzica cu mesaj social pot invoca ca de fapt impersonau niste personaje negative. Daca un artist poate aduce acest argument, am dubii ca majoritatea fanilor de atunci le-au receptat ca pe o critica.

#25
programmer08

programmer08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.10.2018

View Posttavitu, on 10 noiembrie 2018 - 18:15, said:

Ce descrii tu aici nu sunt în nici un caz fapte mărunte.
"Marunte" in sensul ca unele nu implica vatamare fizica, ci doar  constrangere psihologica sau de natura materiala.

Unele romance s-au lasat abuzate de barbati care aveau functii, influenta si avere.
Altele au fost constranse de CADOURI si iesiri in oras.  



Depinde acum, tu ce crezi despre cazul lui  Ronaldo?
Faptul ca si-a folosit celebritatea de mare fotbalist ca sa-si permita sa abuzeze o femeie?

Ca femeia respectiva sa-l dea in judecata dupa cativa ani?

Edited by programmer08, 10 November 2018 - 18:26.


#26
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostMembruAnonim, on 10 noiembrie 2018 - 18:19, said:

Am crescut în București, în Dristor. Printre golani. Dar nu am văzut ce zici tu pe acolo. Golanii respectau fetele cuminți, gen. Nu știu, ăla e comportament de psihopat, nu neapărat de golan.
in dristor din cate stiu eu sunt destui golani ...
pe aici mai putin cu respectatul fetelor cuminti ....pe sistemul "lasa domne ca nici ele nu sunt cuminti si vor dastea"....ceea ce mi se  pare nitel o tampenie , adica femeile vor barbati care sa asigure supravietuirea dar nici de genul gata tte-am vazut te-am si bagat in boscheti !!!

#27
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

View Postprogrammer08, on 10 noiembrie 2018 - 18:05, said:

Se vede clar ca au avut relatii consensuale cu "hartuitorii", dar tot il reclama ca sa-i ia banii.
Au profitat de banii lui
De unde se vede clar consimtamantul (sper ca asta ai vrut sa spui) ? Inventezi... nu poti sa stii ce santajuri exista pe acolo sa nu vorbeasca etc...

Edited by andreic, 10 November 2018 - 18:28.


#28
programmer08

programmer08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.10.2018

View Postiulian_k, on 10 noiembrie 2018 - 18:23, said:

La sfarsitul  anilor 90 erau toate grupurile alea de hip-hop BUG Mafia La Familia care cantau despre violuri din perspetiva golanilor care se lauda cu ele. Desigur azi ca trupele astea s-au dat pe  o muzica cu mesaj social pot invoca ca de fapt impersonau niste personaje negative. Daca un artist poate aduce acest argument, am dubii ca majoritatea fanilor de atunci le-au receptat ca pe o critica.
Inclusiv manelistii promovau tipul asta de comportament de a-ti permite sa faci ce vrei cu femeia.

View PostMembruAnonim, on 10 noiembrie 2018 - 18:19, said:

Am crescut în București, în Dristor. Printre golani. Dar nu am văzut ce zici tu pe acolo. Golanii respectau fetele cuminți, gen. Nu știu, ăla e comportament de psihopat, nu neapărat de golan.
La mine erau golani mai de la tara.
Inclusiv colegi de la profilul sportiv din liceul meu faceau cam ce voiau cu colegele lor, aratandu-si puterea si valoarea daca le sarutau si le luau pe fete in brate cu forta.

Edited by programmer08, 10 November 2018 - 18:29.


#29
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postprogrammer08, on 10 noiembrie 2018 - 18:22, said:

Da, am uitat si de asta.


Cate mizerii din astea se practicau prin firmele private in anii 1990-2000!
Erau multe fete constranse si de parinti si de mentalitate ca la interviu sa-si demonstreze mai mult aptitudinile sexuale decat competentele profesionale.


Pai specimenul ala  e respectat de multi daca are ceva tata ofiter si are pile la judecatorie.  
Existau multi din astia inainte care isi permiteau sa faca ce vor.
cine a inceput nu se stie...poate o femeie care a refuzat un barbat si ala era nitel fustrat...poate o femeie care a cerut prea multi bani...nimeni nu stie de cand se trage pacatul asta ....mai era si o poezie ceva de genul "te iert , e vechi pacatul , nu esti nici prima nici ultima..."
pana una alta da exista si femei smechere cum exista si barbati violenti , insa unui barbat nu ii sta bine prin forta sa pedepseasca o femeie smechera...de obicei o pedepsesti cel mai bine gasindu-ti pe alta ...sau punandu-ti proprii tai bani deoparte....cum si tu daca esti prea  violent si nesimtit uiti ca barbati se mai gasesc pe lumea asta.... deci cum zice o vorba tot un bou si o belea .... cam asta sunt femeile si barbatii, boi si belele...chestiile de genul asta sunt vechi si deja plicticoase sa vorbesti mereu de ele.... cine inca se mai cramponeaza de chestiid egenul traieste in trecut si nu vede si alte argumente...

Edited by karax, 10 November 2018 - 18:31.


#30
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
In 99 la 17 am rupt orice legatura cu niste golani cu care care copilarisem in momentul in care i-am auzit laudandu-se cu un viol. Am avut multi ani mustrari de constiinta ca nu m-am dus la politie  sau ca nu am cautat-o pe respectiva pentru  a ma oferi ca martor. Ma ajutat sa-mi spun ca pana la urma legislatia ii apara dreptul ei la intimitate.

Si azi cand ma mai intalnesc pe strada in Oradea cu unul dintre ei, ii rspund la salut  din buuze  dar ot un violator ramane chiar daca acum are familie si cpil si ar boci in fata instantei ca trebuie sa aiba grija de copil ca sa nu pateasca ca victima lui.

Edited by iulian_k, 10 November 2018 - 18:36.


#31
programmer08

programmer08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.10.2018

View Postandreic, on 10 noiembrie 2018 - 18:26, said:

De unde se vede clar consimtamantul (sper ca asta ai vrut sa spui) ? Inventezi... nu poti sa stii ce santajuri exista pe acolo sa nu vorbeasca etc...
Posibil sa le si filmat si sa le fi amenintat,   cine stie.

Dar unele dintre reclamante sunt niste curve de-a dreptul scarboase si ipocrite. Gen actritele a caror fotografii nud expuse aiurea si imprudent prin Cloud le-au fost furate ca dupa cateva luni sa faca poze nud  platite.
Unele sunt de-a dreptul ipocrite si profitoare.


Daca erau la casting si li s-a cerut sa se dezbrace si sa se culce cu recrutorul ca sa primeasca rolul in filmul ala tare , de ce actrita respectiva nu s-a ridicat si a plecat, eventual sa reclame firma respectiva de casting prin 2007?
De ce anunta abia in 2017  ?

Chiar nu exista scuze!
Daca la casting avea posibilitatea sa refuze, sa plece  si sa reclame, dar pana la urma si-a dat costumul si lenjeria jos si s-a dus sa se culce cu producatorul, pana la urma actrita e de vina ca a fost partasa la o asemenea infractiune , nu doar  producatorul.  
Amandoi ar trebui judecati   pentru ca au compromis un procedeu de recrutare si   pentru ca multe alte actrite talentate ce voiau sa-si demonstreze competentele  au fost respinse pentru ca una a stiut sa-si foloseasca talentul sexual, primind nemeritat rolul in film.  


La casting parca iti demonstrezi talentul de actrita, nu de prostituata.
Repet: de ce nu a refuzat si nu a plecat  "victima" respectiva?

Sa recunoastem, victimele respective sunt niste curve ipocrite.  
Nicaieri nu te obliga sa stai la casting daca te obliga sa te dezbraci.

Edited by programmer08, 10 November 2018 - 18:39.


#32
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

View Postprogrammer08, on 10 noiembrie 2018 - 18:35, said:

Daca erau la casting si li s-a cerut sa se dezbrace si sa se culce cu recrutorul ca sa primeasca rolul in filmul ala tare , de ce actrita respectiva nu s-a ridicat si a plecat, eventual sa reclame firma respectiva de casting prin 2007?
De ce anunta abia in 2017  ?
.

E posibil sa fi fost presiunea familiei: "Cum sa-ti faci tatal de rusine ca nu a fost in stare sa te apere de viol ?" Si a depus plangere dupa ce tatal a murit sau s-a imbolnavit de Alzeimer si nu-l mai afecteaza

E posibil ca si la acceptarea jobului in conditiile date sa fi fost  tot familia "Nu te mai primim acasa neangajata"

Edited by iulian_k, 10 November 2018 - 18:51.


#33
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postiulian_k, on 10 noiembrie 2018 - 18:33, said:

In 99 la 17 am rupt orice legatura cu niste golani cu care care copilarisem in momentul in care i-am auzit laudandu-se cu un viol. Am avut multi ani mustrari de constiinta ca nu m-am dus la politie  sau ca nu am cautat-o pe respectiva pentru  a ma oferi ca martor. Ma ajutat sa-mi spun ca pana la urma legislatia ii apara dreptul ei la intimitate.

Si azi cand ma mai intalnesc pe strada in Oradea cu unul dintre ei, ii rspund la salut  din buuze  dar ot un violator ramane chiar daca acum are familie si cpil si ar boci in fata instantei ca trebuie sa aiba grija de copil ca sa nu pateasca ca victima lui.
Poate ti-era naspa ca bagi omul la puscarie sau iti faci dusmani ....astea sunt ganduri obisnuite care trec pri n capul oricui are o dilema de genul...mai ales frica sa nu iti faci dusmani...sau daca sunt prieteni de familie ori rude, e  si mai greu pentru ca vei avea  si familia importiva ta , pe sistemul "tocmai pe x , fratele nostru si varul nostru te gasisi sa il torni? las ca e baiat cuminte ce te legi tu de el ?"

View Postiulian_k, on 10 noiembrie 2018 - 18:46, said:

E posibil sa fi fost presiunea familiei: "Cum sa-ti faci tatal de rusine ca nu a fost in stare sa te apere de viol ?" Si a depus plangere dupa ce tatal a murit sau s-a imbolnavit de Alzeimer si nu-l mai afecteaza

E posibil ca si la acceptarea jobului in conditiile date sa fi fost  tot familia "Nu te mai primim acasa neangajata"
imi aduci aminte de o manea oribila in care unul zbiera de zor " siiii am curaj...sa ies cu fiemea in oras"...adevarul e pe undeva ca un copil trebuie sa te priveasca aiurea daca tu ca  tata nu poti sa il aperi, pentru ca orice copil mai ales fata simte nevoia de protectie , si de  obicei familia e adapostul la care te intorci mereu

Edited by karax, 10 November 2018 - 18:57.


#34
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018
@initiator, faci o chestie extrem de parsiva, dar fix pe placul feministelor extremiste: amesteci lucruri naturale la varsta adolescentei(precum pipaitul, sarutatul) cu chestii care-s viol in toata regula, ca si cum ar fi unul si acelasi lucru. Iar toate tampeniile insirate sunt strict din imagina ta si ai pretentia sa le discuti ca si cum ar fi realitatea.

De unde apucaturile astea? Cu ce scop?

#35
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Spoiler
asta cu curvele e lamurita insa doar partial...as vrea sa lamuresc cu tine un aspect...sa zicem ca una se culca pentru bani cu unul,iar altul o violeaza dupa aia....cine e de vina? ea ca e o curva care se vinde pe bani sau violatorul pentru ca chiar si curva nu conteaza...e dreptul ei sa faca sex cu  cine vrea?

#36
programmer08

programmer08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.10.2018

View PostTruthHurts, on 10 noiembrie 2018 - 18:57, said:

@initiator, faci o chestie extrem de parsiva, dar fix pe placul feministelor extremiste: amesteci lucruri naturale la varsta adolescentei(precum pipaitul, sarutatul) cu chestii care-s viol in toata regula


In Romania e considerat gest normal sa saruti fetele cand vrei tu.

Dar in America e considerata hartuire.  Inclusiv sa dai flori si cadouri  ca sa astepti sa fii pupat de toate colegele de scoala sau de serviciu este mega- hartuire, americanii neavand sarbatori primitive ca Martisorul ,ci doar Valentine's Day , o sarbatoare dedicata doar cuplurilor.
Martisorul e o sarbatoare ce comemoreaza hartuirea colectiva a femeii si folosirea ei ca obiect sexual ce-si ofera atractia in schimbul cadourilor.
Asta considera feministele.  

Mai nou, si in universitatile romanesti  nu e considerat ok sa pupi o fata pe obraz asa ca salut daca nu exista consens. Si probabil ca nici in licee nu se mai intampla ce se intampla pe vremea mea.  

View Postkarax, on 10 noiembrie 2018 - 19:00, said:

Spoiler
asta cu curvele e lamurita insa doar partial...as vrea sa lamuresc cu tine un aspect...sa zicem ca una se culca pentru bani cu unul,iar altul o violeaza dupa aia....cine e de vina? ea ca e o curva care se vinde pe bani sau violatorul pentru ca chiar si curva nu conteaza...e dreptul ei sa faca sex cu  cine vrea?
eu vorbesc de altceva...de ce se apuca sa faca sex cu recrutorul de la casting , primind bani si rolul in film, ca dupa 10 ani sa-l toarne si sa-l acuze de hartuire sexuala?

Edited by programmer08, 10 November 2018 - 19:04.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate