Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Campanie/Petitie - noua lege acce...

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 

Disney+.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
1952 replies to this topic

#55
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005

View PostHansolo, on 09 aprilie 2020 - 11:35, said:

Posibil sa fie si o situatie conjuncturala la numarul de abonati insa si eu cred ca e adevaratul concurent al Netflix ca si continut/pret si foarte probabil cand va aparea in Romania ma voi abona la el.
Va ramane de vazut situatia cu subtitrarile cum va evolua. Ce nu vor avea (se spune) e continut neadecvat copiilor (oarecum ciudat sa nu aiba parental guide) si ce calitate va avea. Indiferent de bitstream Mandalorian mi s-a parut destul de naspa calitativ/vizual.

Si eu si cam atat. Nu ma mai intereseaza altceva gen Apple +, hbo max si ce o sa mai fie. Combinatia de netflix, disney+ si hbo go, cred ca este cea mai eficienta

#56
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,828
  • Înscris: 07.07.2009

View PostGhibos, on 09 aprilie 2020 - 10:09, said:

Disney + este marele concurent al lui Netfix, si s-ar putea sa-l ingroape in viitor.
In doar 5 luni, cu lansari partiale, Disney + a ajuns deja sa aiba o treime din numarul de abonati, comparativ cu Netflix.
Va fi lupta mare intre ei.
sursa
Cei mai mulți sunt care l-au testat numai. Sigur nu au 50 de milioane de abonați care și rămân fideli. Și ce au adus de anul trecut ca noutate? Câte producții noi au? Aproape nimic. Nu e nici o concurență, cel puțin eu nu îi văd mari rivali. Poate fi un serviciu complementar dacă ai deja Netflix. Ce va oferi Disney nu îl găsești pe NF și invers. NF va investi peste 17 miliarde în viitor pentru producțiile proprii.

E tradus probabil de aici https://www.theverge...e-india-netflix

Edited by _-KALMAN-_, 09 April 2020 - 12:56.


#57
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,477
  • Înscris: 17.09.2007

View PostIon_de_la_Raion, on 09 aprilie 2020 - 12:16, said:

Nu stiu ce nu ti-a placut la Mandalorian din punct de vedere calitativ, eu zic ca e ok.
Si altii au aceeasi parere
https://www.reddit.c...icture_quality/
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zMenB5dbvn8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#58
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,828
  • Înscris: 07.07.2009
On February 4th, Disney+ announced that it had earned 28.6 million subscribers, which means that the company has added a staggering 21.4 million new paying customers in just over two months. During their initial launch, 20 percent of their 26.5 million subscribers came as a result of their partnership with Verizon—which offered free 12-month subscriptions

https://observer.com...lu-competition/

Așa vor ajunge lejer la 100 de milioane. Se pot adăuga încă 8 milioane din India care au fost adăugați tot printr-un parteneriat.

#59
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Sa speram ca in toamna ajung si in Romania. :D

#60
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

View Post_-KALMAN-_, on 23 mai 2020 - 17:13, said:

On February 4th, Disney+ announced that it had earned 28.6 million subscribers, which means that the company has added a staggering 21.4 million new paying customers in just over two months. During their initial launch, 20 percent of their 26.5 million subscribers came as a result of their partnership with Verizon—which offered free 12-month subscriptions

https://observer.com...lu-competition/

Așa vor ajunge lejer la 100 de milioane. Se pot adăuga Ă®ncă 8 milioane din India care au fost adăugați tot printr-un parteneriat.
As fi curios câți o să-și prelungească subscripția, dacă era disponibil și eu mi-aș fi făcut, să văd cum e ..

#61
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005

View Posteminemscu, on 29 martie 2020 - 19:26, said:

Pai prin DNS imi da routerul net in toata casa prin wifi. Problema e ca nu reusesc sa pun aplicatiile pe tv. La LG am reusit sa pun pe Olanda si Italia dar nici urma de Disney+ in Store.
Probabil voi renunta dupa perioada trial.

Stiu ca la Samsung, TV-ul trebuie sa fie produs dupa 2016, altfel nu merge.

Conditia primordiala este ca modelul tau de LG sa se regaseasca in lista Disney+. Apoi problema la tine este adresa IP care este in Romania. Unele aplicatii sunt localizate si sunt disponibile numai in anumite regiuni, care sunt identificate prin intermediul IP-lui cu care ies in Internet. Vezi cazul aplicatiei Hulu care nu este disponibila pe SmartTV-urile Samsung decat daca esti in US.

Solutia este conectarea router-ului din casa la un VPN ce te poate loga la nivel logic intr-o regiune anume. Nu orice router SOHO din comert are aceasta posibilitate. Iti trebuie unul cel putin semi-profesional. Reversul medaliei este ca atat timp cat router-ul propiu este contectat la VPN, unele servicii din Romania sa nu-ti mearga.

Eu detin un router profesional de la un producator consacrat si am creat VLAN-uri pe anumite port-uri astfel incat numai anumite device-uri sunt tunelate in exterior neafectandu-mi serviciile din Romania pentru celelalte.

Edited by fabian23, 12 June 2020 - 07:29.


#62
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
  • Android TV Devices such as  Sony Bravia.
  • LG WebOS Smart TVs from 2016 or later with WebOS 3.0.
  • Roku TV, including Hisense, Hitachi, JVC, Philips, Sanyo and Sharp models. ...
  • Samsung Tizen Smart TVs (Disney+ doesn't support Samsung TVs using the Orsay OS


#63
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 10.05.2005
Disney a anunţat planurile pentru următorul val de extindere în Europa. Acesta va avea loc pe 15 septembrie şi va viza 8 ţări europene.
Astfel de la jumătatea lunii septembrie, Disney+ va putea fi accesat în Portugalia, Norvegia, Danemarca, Suedia, Finlanda, Islanda, Belgia şi Luxemburg.
Pentru ţările membre ale Uniunii Europene un abonament va costa 7 euro pe lună. Pentru celelalte, va fi perceput corespondentul în moneda locală.

https://www.news.ro/...020060719400633

#64
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,828
  • Înscris: 07.07.2009
Nu mai există perioadă de testare https://www.business...plus-free-trial

#65
jytouip

jytouip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 18.07.2019
Perfect...

#66
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 18.11.2005

View PostKLM2009, on 20 iulie 2020 - 14:30, said:

Nu mai există perioadă de testare https://www.business...plus-free-trial
Au fost smecheri ca au scos perioada de testare. Mi-am facut contul in Belgia unde a fost introdus Disney+ de curand si pot sa spun ca nu merita sa te abonezi decat daca ai copii ....pentru adulti serialele si filmele sunt putine. Aplicatia prin Chromecast merge destul de prost dar ai avantajul ca poti sa descarci filmele si serialale. Netflix, Amazon si HBO Go sunt departe de Disney ca biblioteca deocamdata. Pentru copii e super ok si fanii Marvel, Star Wars.Posted Image

#67
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,828
  • Înscris: 07.07.2009
O să fie lansat și la cehi/slovaci în a 2-a jumătate a anului 2021 iar conținutul Disney dispare de pe HBO GO. E clar că în estul Europei nu o să fie prea curând. https://www.broadban...for-cee-launch/

#68
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
2021 si nu exista aplicatie pe TV sau pe telefon.
Am inceput sa vizionez seriile Marvel. Bine ca e ieftin, cred ca mai tin o luna si gata.

#69
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 10.05.2005
am aplicatie pe tv lg 6,99 euro luna abonament

#70
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Cu VPN ma gandesc.

#71
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
Mai aveti informatii despre disney+ in RO?

#72
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Astia sunt plini de continut pentru copii, supereroi si StarWars nu mi se pare o alternativa serioasa la Netflix, mai degraba HBO Max.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate