Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Disney+.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
1950 replies to this topic

#1153
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009

View PostAlexFCSB4, on 25 august 2022 - 07:51, said:

Vă deranjează, dar abțineți-vă de la comentarii absurde. (...)
Ceea ce pentru tine pare absurd, poate pentru alții e logic și de înțeles! La asta te-ai gîndit?

View PostAlexFCSB4, on 25 august 2022 - 07:51, said:

Dezabonați-vă de pe streaming (...)
Nu-mi aduc aminte să-mi fi băgat mîna în portofelul lu' matale, așa că fii bun și lasă-l pe al meu în pace!

View Post-TINO-, on 24 august 2022 - 23:18, said:

Fiindcă comentații în continuu același lucru.
Păi, cum să-ți zic, nu s-a schimbat nimic, deci....?!:)

#1154
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 02.06.2020

View Postcrislacor, on 25 august 2022 - 10:02, said:


Ceea ce pentru tine pare absurd, poate pentru alții e logic și de înțeles! La asta te-ai gîndit?


E absurd pentru că vă dați cu părerea înainte să apară filmul. Să apară filmul și mai apoi vă expuneți părerile, nu când vedeți doar un amărât de trailer de 2 minute și urgent vă hazardați că face propagandă. Și suntem în 2022, se scrie “gândit”, nu “gîndit”, e clar că v-ați născut înainte de 1980.

#1155
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
E trist sa vezi ca in lipsa de argumente se trece la atac la persoana. :)

#1156
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Am vazut deja din trailer, zana buna este neagra si cheala. Posted Image

#1157
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009

View PostAlexFCSB4, on 25 august 2022 - 10:16, said:

(...) se scrie “gândit”, nu “gîndit”, e clar că v-ați născut înainte de 1980.
Așa, și? Mai trebuie să spui c-ar fi cazul să dau colțu'...:)

P.S. Pentru info, regulile învățate de mine erau și logice și mult mai simple! Dar na, unii „academicieni” n-au fost de acord... culmea, foarte bătrîni (și nostalgici) și ăia...Posted Image

#1158
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 02.06.2020

View Postcrislacor, on 25 august 2022 - 11:30, said:


Așa, și? Mai trebuie să spui c-ar fi cazul să dau colțu'...:)

P.S. Pentru info, regulile învățate de mine erau și logice și mult mai simple! Dar na, unii „academicieni” n-au fost de acord... culmea, foarte bătrîni (și nostalgici) și ăia.Posted Image

Lipsă de respect, n-am ce să zic. Dacă aveți impresia că vă doresc răul, v-ați înșelat amarnic.

Edited by AlexFCSB4, 25 August 2022 - 11:38.


#1159
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 13.03.2016
Am putea sa trecem mai departe,incepe sa devina ridicol,suntem in 2022,iar la orice trailer comentati ca in film introduce personaje LGBT,desi inca nu s-a lansat filmul ca sa puteti comenta,daca nu va convine,aici e usa de iesire de pe Internet si vedeti-va de ale voastre,incepe sa devina obositor,serios acum

#1160
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013
Hey, cearta asta este inutila. LGBTDJDUDU etc o sa vedem in orice. Ăsta e adevarul. Degeaba va certati si va plângeti, asta e viitorul. Si nu vedem doar in filme acest lucru. Nu avem ce face. Doar nu ne mai uitam la acel lucru si cam asta e tot ce poti face daca nu esti mare fan la chestia asta. Eu cred ca daca filmul/serialul are o poveste buna, nu mai contează ca sunt cateva chestii LGBTBDJDJA. Mie, de exemplu, mi-a placut She-hulk. She hulk acum primește un val imens de hate. Cel mai recent film Thor la fel. Tot Marvel primeste hate pt ca e * woke * si are mai multe femei eroine decat barbati, dar toti omit un lucru. Din 2018 s-a spus acest lucru. Kevin a spus ca vrea sa faca un univers cu mai multe eroine. Asta vedem acum. Nu ne place lgbtvhskd sau ideea ca vedem multe femei eroine in filme ? E simplu ce trebuie sa facem. Nu ne mai uitam. Asta pentru cine nu e fan. Pe mine, nu ma deranjeaza asa rau nici lgbtv nici chestia cu femeile eroine, nici faptul ca Marvel/Disney devine woke si etc. It is what it is

#1161
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 13.03.2016

View PostLAURENTIUMAR, on 25 august 2022 - 13:03, said:

Hey, cearta asta este inutila. LGBTDJDUDU etc o sa vedem in orice. Ăsta e adevarul. Degeaba va certati si va plângeti, asta e viitorul. Si nu vedem doar in filme acest lucru. Nu avem ce face. Doar nu ne mai uitam la acel lucru si cam asta e tot ce poti face daca nu esti mare fan la chestia asta. Eu cred ca daca filmul/serialul are o poveste buna, nu mai contează ca sunt cateva chestii LGBTBDJDJA. Mie, de exemplu, mi-a placut She-hulk. She hulk acum primește un val imens de hate. Cel mai recent film Thor la fel. Tot Marvel primeste hate pt ca e * woke * si are mai multe femei eroine decat barbati, dar toti omit un lucru. Din 2018 s-a spus acest lucru. Kevin a spus ca vrea sa faca un univers cu mai multe eroine. Asta vedem acum. Nu ne place lgbtvhskd sau ideea ca vedem multe femei eroine in filme ? E simplu ce trebuie sa facem. Nu ne mai uitam. Asta pentru cine nu e fan. Pe mine, nu ma deranjeaza asa rau nici lgbtv nici chestia cu femeile eroine, nici faptul ca Marvel/Disney devine woke si etc. It is what it is
De acord cu tine

#1162
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 06.01.2010
Nu e ceva nou, presupun ca astia de-s ofensati de lgbt de-aia nu au citit Dialogurile lui Platon, pentru ca Socrate e prezentat putin cam prea homosexual si ei stiu ca era dac ortodox neaos cu familie traditionala, nevasta lui, Xantipa, fiind obedienta si necuvantatoare in fata lui.

Edited by parabellum, 25 August 2022 - 15:44.


#1163
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 08.08.2018
Cred ca multi dintre noi nu suntem neaparat ofensati de lgbt, pur si simplu am crescut intr-o lume in care o relatie romantica avea loc intre un barbat si o femeie, iar abundenta de lgbt nu reflecta lumea in care traim, la fel ca abundenta de persoane de culoare in roluri care nu au de-a face cu ei, dintr-o perspectiva istorica ori regionala. Daca productiile ar introduce proportii mai apropiate de realitate ale acestor personaje, nimeni nu ar fi nemultumit. Pe bune, cate persoane lgbt cunoasteti/aveti in anturaj? E normal sa reprezinte 50% din tot ce misca in productiile recente? Cu alte cuvinte, apreciez partile bune ale noilor productii, dar mi-as dori sa fie mai aproape de starea actuala a societatii. Pe de alta parte, poate societatea in care traiesc eu este foarte diferita de societatea celor care produc aceste filme? Hm..

#1164
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Deja se duce naibii si sectiunea Disney+ ( Dupa Netflix) din cauza dezbaterii cu lgbt, etc. Astea sunt vremurile in care traim. Trebuie sa ne adaptam. Cand aprindeti o cearta si poluati o sectiune degeaba, aveti chestia aia care se numeste mesaj privat. In rest, noi sa fim sanatosi.

#1165
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013
Apare film nou Hellraiser in Octombrie pe Hulu de Halloween! Cred ca o sa apara si la noi pe Star!
+ avem acum disponibil serial nou * Culisele fotbalului feminin australian *
+ se face serial nou King Kong realizat de James Wan!
+ se face serial nou spin off la The Good Doctor numit * The Good Lawyer *
Nu stiu cand vom vedea The Good Doctor pe Disney desi au drepturi pe el Disney, dar este detinut si de Sony!
+ cateva seriale coreene vin pe Disney+ UK! Nu stiu daca vor ajunge si aici, dar vedem!


#1166
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009

View PostShock-G, on 25 august 2022 - 21:11, said:

(...) Trebuie sa ne adaptam. (...)
Cu tot respectul, de ce TREBUIE să ne adaptăm? De ce TREBUIE să tăcem? De ce nu avem voie să comentăm? De ce nu putem să ne apărăm principiile în care credem? Chiar TREBUIE să luăm de bun orice ni se bagă pe gît? Dacă vine guvernu' acuma și spune că TREBUIE ca de mîine să mîncați pe rînd în familie, că s-au schimbat vremurile și TREBUIE să ne adaptăm, vei înghiți fără să comentezi? Da' sincer...

P.S. Știu, e un exemplu tîmpit și utopic, dar exact de-asta l-am scris, ca să înțelegeți absurdul situației!

#1167
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,295
  • Înscris: 11.08.2019
E ultima mea postare pe subiectul ăsta. Da, știu că sunt promovați la greu în toate producțiile cei din comunitatea LGBT+. De cele mai multe ori complet fără rost, corect.

Ceea ce nu înțelegeți e că ne-am săturat de cei câțiva de pe forum care la orice știre, trailer, lansare de film/serial începeți mereu să vă plângeți de chestia asta. Știm, nu suportați, dar lăsați-ne să discutăm și despre altceva, că vă mutați dintr-un topic în altul după cum bate vântul. Ați poluat toate topicele de pe streamign cu subiectul ăsta. Una, două, zice unu de LGTB și se duce dracu orice subiect. Era unu de zicea recent că trebuia să se aștepte la multe scene LGBT în nu știu ce serial, că pe producătorul îl chema Gaiman.  WTF!!! Unii sunteți disperați.

#1168
ro_dexter_ro

ro_dexter_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.10.2005

View Postcrislacor, on 25 august 2022 - 21:32, said:

(...) e un exemplu tîmpit și utopic (...)

Fix așa, avînd în vedere că nu te obligă nimeni să te uiți la ceva ce nu-ți place. Absurd (și un pic masochist) e să continui s-o faci de bună voie. Iar dreptul la entertainment nu prea face parte din drepturile omului (ironic, drepturile persoanelor LGBT+ cam fac parte).

#1169
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Dragilor, recunosc că uneori întind coarda și devin enervant, dar cînd Dumnezeu veți înțelege și voi că nu am (avem) nimic împotriva acestor oameni, ci ne deranjează doar felul în care sînt băgați în față "de multe ori complet fără rost", așa cum scria un coleg mai sus?! Da, sînt oameni la fel ca voi sau ca mine, tot sînge roșu le curge prin vene, au visuri la fel ca oricare dintre noi, de ce i-am da la o parte? Drepturile alea sînt absolut corecte, nu trebuie să mi le arunce cineva în față, sînt absolut drepturile de care îmi place și mie să mă bucur! Dar oare pot să mă bucur, atunci cînd voi îmi spuneți că drepturile lor sînt mai importante? DE CE?

#1170
ro_dexter_ro

ro_dexter_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.10.2005

View Postcrislacor, on 25 august 2022 - 22:20, said:

Dragilor, recunosc că uneori întind coarda și devin enervant, dar cînd Dumnezeu veți înțelege și voi că nu am (avem) nimic împotriva acestor oameni, ci ne deranjează doar felul în care sînt băgați în față "de multe ori complet fără rost", așa cum scria un coleg mai sus?! Da, sînt oameni la fel ca voi sau ca mine, tot sînge roșu le curge prin vene, au visuri la fel ca oricare dintre noi, de ce i-am da la o parte? Drepturile alea sînt absolut corecte, nu trebuie să mi le arunce cineva în față, sînt absolut drepturile de care îmi place și mie să mă bucur! Dar oare pot să mă bucur, atunci cînd voi îmi spuneți că drepturile lor sînt mai importante? DE CE?

Doar din curiozitate, care sînt drepturile lor care sînt mai importante, în filme/seriale dar și în general. Și cum propunea cineva mai sus, poți să-mi răspunzi într-un PM, că discuția asta e foarte offtopic.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate