Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Nu mai sunt tanar, si nu mai am rabdare.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Aici ai mai multe optiuni: https://www.betit.ro...ai-bun-hosting/

#20
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,999
  • Înscris: 14.03.2013
Din ce ai pus mie imi pare ca nu avut mai nimic trafic/load acolo ca sa se justifice ce au zis. Au un hosting jenant. De curiozitate, cat e abonamentul lunar? Care e firma de hosting?

Edited by jm2010, 09 November 2018 - 20:13.


#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Viata incepe de la 50 de ani, atunci cand constientizezi ca e limitata...

#22
godzil

godzil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.08.2005

View Postjm2010, on 09 noiembrie 2018 - 20:11, said:

Din ce ai pus mie imi pare ca nu avut mai nimic trafic/load acolo ca sa se justifice ce au zis. Au un hosting jenant. De curiozitate, cat e abonamentul lunar? Care e firma de hosting?
130 de lei pe 6 luni a platit, tot o data la 6 luni. Nu stiu cat e pe luna. Acu nu va ganditi ca se zgarceste cu orzul la gaste, el a luat cat i-a zis baiatul care i-a facut situl inainte, un site flash simplu. Nu dau inca nume, luni o sa vorbeasca el cu ei sa isi recupereze cele 5 luni ramase, ca tocmai a platit iara pe 6 luni, si eu maine dupa ce mai citesc forumul asta ii iau un hosting ca lumea, sper. Ca poate ii iau ceva avion.

EDIT: Lasand nervii la o parte, nu exista hosting in lumea asta care sa iti crape cand tu construiesti situl, ca nu faceam situl la NSA sau NASA. Ala nu e serviciu de hosting, ala e un chinez mic ascuns intr-o pivnita care pe un calculator cumparat din piata vinde 500 de conturi de hosting pe dial up.

Edited by godzil, 09 November 2018 - 20:27.


#23
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,999
  • Înscris: 14.03.2013
Asta vine cam 4,5 euro pe luna. Acum ma uitam unde am eu, pe personal pachetul maxim e la 3,5 euro. Eu am varianta business care are alte resurse intr-adevar dar ma uit la ce ofera pe personal si sunt foarte ok. Ceva e in neregula cu hostingul ala al tau.

#24
godzil

godzil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.08.2005
E foarte in neregula. Clientul meu din pacate nu se pricepe deloc, si el a facut ce i-a spus lumea sa faca. E normal, ca nu faci medicina ca sa stii ce hosting cumperi.

#25
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006
Mxhost

#26
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014
@initiator
nu am avut răbdare să citesc un sfert din ce ai scris și ce s-a scris, dar, pentru un site bazat în special pe fotografii recomand www smugmug com. Eu folosesc platforma asta de vreo zece ani, am mai mult de doi tera de fotografii încărcate pe site. Este bazat pe infrastructura de la Amazon, chiar și din România se mișcă bine. Mai bine decât un site bazat pe Wordpress găzduit undeva în București. Pentru amândouă plătesc vreo 60€ pe an dar nu se compară calitatea serviciilor.

#27
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View Postgodzil, on 09 noiembrie 2018 - 20:20, said:

130 de lei pe 6 luni a platit, tot o data la 6 luni.  Nu dau inca nume, luni o sa vorbeasca el cu ei sa isi recupereze cele 5 luni ramase

Mama...o sa vuiasca toata presa internationala dupa dezvaluire.
Sper din tot sufletul sa recupereze suma aia pe 5 luni. Ca nu e de ici de colo 1 milion...de lei.....vechi...

#28
godzil

godzil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.08.2005

View Postmariovrs, on 09 noiembrie 2018 - 20:57, said:


Mama...o sa vuiasca toata presa internationala dupa dezvaluire.
Sper din tot sufletul sa recupereze suma aia pe 5 luni. Ca nu e de ici de colo 1 milion...de lei.....vechi...
Mersi, esti de mare ajutor. Posted Image El a luat ce i s-a spus, ce trebuia sa zica, Ba, nu!., degeaba zici tu ca ajunge hostingu asta, eu sunt smecher si vreau sa dau 100 de euro pe luna? Posted Image

#29
godzil

godzil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.08.2005

View PostDaculScoril0, on 09 noiembrie 2018 - 20:50, said:

@initiator
nu am avut răbdare să citesc un sfert din ce ai scris și ce s-a scris, dar, pentru un site bazat în special pe fotografii recomand www smugmug com. Eu folosesc platforma asta de vreo zece ani, am mai mult de doi tera de fotografii încărcate pe site. Este bazat pe infrastructura de la Amazon, chiar și din România se mișcă bine. Mai bine decât un site bazat pe Wordpress găzduit undeva în București. Pentru amândouă plătesc vreo 60€ pe an dar nu se compară calitatea serviciilor.
Doar 60 de euro pe an???? Pfuai, maine o sa vuiasca presa internationala :D Ca sa parafrazez comentariul colegului. Lasand gluma la o parte, fiind site de clinica unde clientii si pacientii o sa fie in majoritate din zona, vreau neaparat hosting romanesc. In principiu vreau sa pun si servicii de second opinion, consultare online, si tot felul de smecherii, si o sa trebuiasca viteza mai ales daca o sa pun optiune de incarcare a rmnurilor, ctului, etc, direct pe site. Dar mai e pana acolo, atunci o sa se treaca pe un dedicat.

#30
hw_guy

hw_guy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.11.2018
daca te descurci cu management , vezi vds cloud pe dedicatserver.ro (ei au suport doar pe hardware si network )

#31
godzil

godzil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.08.2005
Case closed, am luat mx.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate