Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Invadarea spatiului privat.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
BBogdan29

BBogdan29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.11.2014
Salutare,

Ce se poate intampla, din punct de vedere legal, daca esti prins pe un spatiu privat - fara sa fi distrus sau vandalizat locul in vreun mod, si firma de paza cheama politia? Sau, macar o sa cheme politia?

De ex. daca cineva intra intr-o fosta fabrica, abandonata, nefolosita in prezent, dar care este pazita si este, bineinteles, spatiu privat, ce se poate intampla daca paza de observa?

Mersi,
zi faina! Posted Image

#2
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Tu de ce crezi ca aia au paza ?

#3
BebePanda

BebePanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 09.10.2018

View PostBBogdan29, on 09 noiembrie 2018 - 18:38, said:

ce se poate intampla daca paza de observa?

Mersi,
zi faina! Posted Image

Daca as fi paza , ti-as da suturi in coor. Pentru ca sigur, daca ar fi pazita, ar avea si placute de avertizare.

#4
internet_max

internet_max

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2018
Vezi ca bataia si f... nu se pot lua inapoi. Abia apoi fa-ti probleme ce poti pati din punct de vedere legal.

#5
BBogdan29

BBogdan29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.11.2014

View PostBebePanda, on 09 noiembrie 2018 - 18:48, said:


Daca as fi paza , ti-as da suturi in coor. Pentru ca sigur, daca ar fi pazita, ar avea si placute de avertizare.

Deci, sa inteleg ca prin postari de genul ai ajuns la un nr. de 500 intr-o luna.


View PostBBogdan29, on 09 noiembrie 2018 - 18:38, said:

Salutare,

Ce se poate intampla, din punct de vedere legal, daca esti prins pe un spatiu privat - fara sa fi distrus sau vandalizat locul in vreun mod, si firma de paza cheama politia? Sau, macar o sa cheme politia?

De ex. daca cineva intra intr-o fosta fabrica, abandonata, nefolosita in prezent, dar care este pazita si este, bineinteles, spatiu privat, ce se poate intampla daca paza de observa?

Mersi,
zi faina! Posted Image
Poate pentru ca e obligatoriu, nu stiu.

Eu eram doar curios care-s sanctiunile in cazul in care patrunzi intr-un spatiu pe care scrie: 'proprietate privata. accesul interzis'. Si de aceea am intrebat daca paza cheama, de obicei, politia in cazuri de genul; pentru ca paza nu poate da amenda.

#6
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,979
  • Înscris: 14.03.2013

View PostBBogdan29, on 09 noiembrie 2018 - 18:56, said:

Deci, sa inteleg ca prin postari de genul ai ajuns la un nr. de 500 intr-o luna.



Poate pentru ca e obligatoriu, nu stiu.

Eu eram doar curios care-s sanctiunile in cazul in care patrunzi intr-un spatiu pe care scrie: 'proprietate privata. accesul interzis'. Si de aceea am intrebat daca paza cheama, de obicei, politia in cazuri de genul; pentru ca paza nu poate da amenda.
Pai cred ca depinde de cei de la paza. Dar o bataie asa, fara martori tot vei lua. Parerea mea.

#7
BBogdan29

BBogdan29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.11.2014

View Postjm2010, on 09 noiembrie 2018 - 18:57, said:

Pai cred ca depinde de cei de la paza. Dar o bataie asa, fara martori tot vei lua. Parerea mea.

Bine, mersi fain.
Atunci ma voi asigura ca paznicii sunt batrani cu ochelari (adica acea proportie de 70%).

Edited by BBogdan29, 09 November 2018 - 19:01.


#8
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Daca au arme in dotare......iti asumi riscul de a incasa un glont sau sa fii gazat.....din greseala! Posted Image

*Dupa aceea vei deschide un topic (daca vei mai fi in stare) cum ca ai fost abuzat?Posted Image

Edited by xmanyacs77, 09 November 2018 - 19:05.


#9
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,979
  • Înscris: 14.03.2013

View PostBBogdan29, on 09 noiembrie 2018 - 19:01, said:

Bine, mersi fain.
Atunci ma voi asigura ca paznicii sunt batrani cu ochelari (adica acea proportie de 70%).
Vezi ca aia, din motive de batranete, s-ar putea sa nu nimereasca acolo unde nu se vede si iesi mai sifonat. Stii cum e, ii mai tremura mana mai tare, nu vede bine unde loveste etc. :)

#10
BebePanda

BebePanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 09.10.2018

View PostBBogdan29, on 09 noiembrie 2018 - 18:56, said:

Deci, sa inteleg ca prin postari de genul ai ajuns la un nr. de 500 intr-o luna.
Intelegi ce poti, sunt pe forum din 2009.
Am reusit si 1000 intr-o luna.

Edited by BebePanda, 09 November 2018 - 19:08.


#11
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011

View PostBBogdan29, on 09 noiembrie 2018 - 18:56, said:

Deci, sa inteleg ca prin postari de genul ai ajuns la un nr. de 500 intr-o luna.



Poate pentru ca e obligatoriu, nu stiu.

Eu eram doar curios care-s sanctiunile in cazul in care patrunzi intr-un spatiu pe care scrie: 'proprietate privata. accesul interzis'. Si de aceea am intrebat daca paza cheama, de obicei, politia in cazuri de genul; pentru ca paza nu poate da amenda.
Prtobabil ca se cheama politia si se incadreaza ca atare. probabil cateva luni de inchisoare cu suspendare...

#12
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostBBogdan29, on 09 noiembrie 2018 - 18:56, said:

Deci, sa inteleg ca prin postari de genul ai ajuns la un nr. de 500 intr-o luna.



Poate pentru ca e obligatoriu, nu stiu.

Eu eram doar curios care-s sanctiunile in cazul in care patrunzi intr-un spatiu pe care scrie: 'proprietate privata. accesul interzis'. Si de aceea am intrebat daca paza cheama, de obicei, politia in cazuri de genul; pentru ca paza nu poate da amenda.
Ai dreptate, nu poate da amenda, dar nici tu nu te poti plange ca ai fost agresat cand iti revii din coma indusa,dupa ce esti gasit inconstient undeva in apropiere.
Asta este un exemplu clasic de dobitoc care moare din curiozitate.

Edited by myshyk, 09 November 2018 - 19:18.


#13
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Sa ai neaparat la tine un sac, un ciocan, o dalta, niste surubelnite si ceva chei in asa fel incat sa nu cumva sa te suspecteze ca voiai sa te masturbezi.

#14
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Vrei sa faci o sedinta foto acolo? :)

#15
BBogdan29

BBogdan29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.11.2014

View Postxmanyacs77, on 09 noiembrie 2018 - 19:02, said:

Daca au arme in dotare......iti asumi riscul de a incasa un glont sau sa fii gazat.....din greseala! Posted Image

*Dupa aceea vei deschide un topic (daca vei mai fi in stare) cum ca ai fost abuzat?Posted Image
Good point. Posted Image

View Postjm2010, on 09 noiembrie 2018 - 19:03, said:

Vezi ca aia, din motive de batranete, s-ar putea sa nu nimereasca acolo unde nu se vede si iesi mai sifonat. Stii cum e, ii mai tremura mana mai tare, nu vede bine unde loveste etc. Posted Image
Hahah, nu neg.

Anyway, mersi tuturor de reply.

P.S. softpedia tot comunitatea trollilor batrani a ramas.

#16
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
Din start te incadrezi la Art. 224 Violarea de domiciliu.

Ca in practica proprietarul nu sta sa se complice sa depuna plangere, e alta treaba.

#17
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
ce dragut :)....ce misto e sa vizitam o fabrica noaptea, buhuhuhuh,  :))..mda, :)))

#18
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
violare de proprietate, intrare prin efractie, tentativa de furt, distrugere... sunt multe variabile.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate