Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Doar teatru

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 28.04.2003
Fiindca m-am saturat numai de filme, seriale, jocuri si alte chestii dinastea, ma gandeam sa deschid un topic si despre teatru.
Nu am mai fost din vara la un teatru si ma gandeam sa imi scot nevasta iar la o piesa. Posted Image
La cinema ies cel putin de 2 ori pe luna dar vreau sa mai vad si ceva "cultura."

Va rog postati piese deosebite care v-au placut, ce v-au incantat la ele. Eventual din ce se joaca in momentul/anul asta. Si orice discutie sa fie doar de teatru.
Ma uitam zilele astea sa iau ceva la teatrul Metropolis, dar pana la sf lui decembrie e sold out. Eram curios totusi ce se intampla, deobicei mai prindeam un bilet sau 2.
In ultimii ani am fost la urmatoarele teatre, TNB, Bulandra, Metropolis, Elisabeta, Comedie si la Odeon.
Ce alte teatre interesanta mai stiti?

In ce piese frumoase am vazut, pot sa recomand.
CUM SE CUCERESC FEMEILE la Metropolis
Doua Liniute - tot la Metropolis
O scrisoare Pierduta - tot aici
EFECTUL RAZELOR GAMMA ASUPRA CRĂIȚELOR LUNATICE - tot metropolis, cu Oana Pelea, ceva deosebit dar nu e genul comedie.
Obiceiuri Necurate - Bulandra - e mai comedie si placut.
Pe lacul Auriu - Tot Bulandra - Mi-a placut mult, Ambii Ogasanu au facut un spectacol frumos, si nu numai ei.

Edited by unpuisor, 09 November 2018 - 17:55.


#2
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Faust, Lulu, Printesa indaratnica, Metamorfoze sunt doar cateva piese pentru care merita sa faci si cateva sute de km pana la Sibiu

#3
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Vrei sa-ti etalezi nivelul de cultura aici? N-ai nimerit unde trebuie. Baga niste titluri de manele noi si vei deveni monstru sacru.

#4
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
The shape of things :)

#5
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Vrei sa-ti etalezi nivelul de cultura aici? N-ai nimerit unde trebuie. Baga niste titluri de manele noi si vei deveni monstru sacru.
Nu tin sa etalez nimic, Pur si simplu vreau sa merg eu la teatru si sa incurajez lumea sa faca acest lucru.
Si pt ca nu toate piesele sunt de mine, recunosc asta, incerc sa aflu ce mai e nou ca sa merg sa le vad.
As vrea sa mai vad ceva de Caragiale, in ultimul timp numai chestii straine...

Edited by unpuisor, 10 November 2018 - 12:35.


#6
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 28.04.2003
Mah, a inebunit lupul? Ce se intampla, la Metropolis biletele sunt sold out pana in decembrie, la Teatrul de comedie, abia peste o luna mai prinzi ceva liber. Ce au baut astia de s-au dat asa repede?

#7
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 28.04.2003
a mai fost cineva la teatru dupa pandemie? adica dupa ce s-a dat drumul? cum merg lucrurile ?

#8
ARG1985

ARG1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 08.07.2018
Eu  iubesc mult teatrul dar la Focsani este greu tare! Se joaca, dar oferta e mega limitata! Iar norocosii din marile orase nu sunt constienti ce sansa au...

#9
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 28.04.2003
poti sa te uiti online, au fost o groaza de piese misto in pandemie care s-au vazut online. Daca ai un tv bun si boxe decente e chiar ok. Plus ca poti sa stai cum ai tu chef, daca te taie ceva, poti vedea ce ai pierdut dupa aia, etc.
E adevarat ca nu e acelasi feeling dar decat nimic.
poti incerca aici:
https://piciordeplay.ro/
iti mai zic daca mai gasesc ceva, dar a venit vara si s-au cam imprastiat actorii, cred ca la toamna incep piesele

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate