Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PINNED Black Friday 2018

PINNED Este Black Friday țeapa? Dis...

Synology DS218Play

Securom-Conflict with Emulation S...
 Sursa buna?

Joburi de acasa si Joburi in timp...

Tutorial - instalare LINUX pe lap...

Camera marsarier Passat b7
 Emisiunea lui Cabral de la Pro TV...

concediul medical - schimbul 3

Rezolvare legala

Caut un topic
 RHEL8

4k convertit in 1080p sau BluRay ...

Problema leduri.

manechin de antrenament pentru sp...

procedura infiintare pfa pt arbitri minori

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

marcelsim

marcelsim

Junior

• Grup: Junior Members
Buna seara.Sant tatal unui arbitru in varsta de 16 ani,deci minor ,iar de la ajf-ul nostru i s-a cerut sa isi infiinteze un pfa ptr a putea fi inregistrat ca platitor de impozit la anaf.am fost acolo si mi-au spus ca nu poate fi pfa pt ca este minor.pot face ceva?

DaculScoril0

DaculScoril0

Active Member

• Grup: Senior Members

View Postmarcelsim, on 08 noiembrie 2018 - 20:40, said:

Buna seara.Sant tatal unui arbitru in varsta de 16 ani,deci minor ,iar de la ajf-ul nostru i s-a cerut sa isi infiinteze un pfa ptr a putea fi inregistrat ca platitor de impozit la anaf.am fost acolo si mi-au spus ca nu poate fi pfa pt ca este minor.pot face ceva?
da, făceți PFA în nume propriu, în calitate de părinte/tutore/reprezentant legal al minorului. Un notar sau avocat ar putea lămuri dilema.

SmurfK

SmurfK

Active Member

• Grup: Members
Se poate înființa o Întreprindere Familială de către părinți, iar membrii acesteia pot avea 16 ani.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală. Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate