Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Camera fata fara dvr

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Cosmyn_87

Cosmyn_87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 10.07.2007
Salutare,

Exista vreun model de camera care se monteaza pe parbriz si trimite video la navigatia masinii prin rca care are functie de dvr?Adica o camera care sa filmeze dar sa nu inregistreze,inregistrarea sa o faca navigatia masinii.Stiu ca sunt camere frontale dar eu as vrea sa o montez pe parbriz ca orice camera dvr.Am tot cautat pe net dar nu am gasit si nu stiu vreun model.Iesirea video ar trebui sa fie pe rca pentru ca navigatia are intrare speciala pe rca pentru camera frontala.

Multumesc.

#2
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Navigatia masinii stie sa inregistreze ? Daca stie atunci este posibil sa gasesti. Are vreun conector cu video IN ?

Edited by keta, 08 November 2018 - 01:41.


#3
Cosmyn_87

Cosmyn_87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 10.07.2007
Da are functie DVR.Are si o intrare speciala pentru camera,dar e pe RCA.Ma gandeam ca daca nu exista ceva "dedicat"(gen camera de marsarier dar care sa se monteze in parbriz) macar o varianta de camera normala DVR care sa aiba iesire video,sa o conectez la navigatia masinii.

#4
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018
Vezi ca sunt niste camere care au doar iesire video [foarte ieftine pe alibaba] insa nu stiu ce calitate vor avea filmarile... Nu stiu de ce te complici... Iei una cu inregistrare pe card +wifi pe telefon si ai rezolvat problema.

Uite ceva de genul.... https://www.alibaba....75820Phh8EP&s=p

#5
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Calitatea va fi proasta pe analogic. Nici macar 720p.

#6
Cosmyn_87

Cosmyn_87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 10.07.2007
Am gasit altceva,nu stiu insa cum va fi rezolutia de iesire dar se pare ca are si iesire AVOUT. Viofo A118C2.Merita oare?

#7
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Tot mica. AV out-un ala e pt vizualizare pe un ecran mai mare decat al camerei, nu pt inregistrare. In plus, pe langa rez mica mai ai si interferente. Altfel, camera e buna.

Ca sa nu ramana nefolosita intrarea HU, poti monta o camera si in spate, in bara sau la luneta. A 2a camera poate fi una miniaturala, de rezolutie mai mica montata de obicei pt mersul cu spatele. Se intampla destule lucruri si in spate. Te poate lovi unul si sa zica ca stationa si ai dat tu cu spatele sau diverse sicane.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate