Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Interface not found-care este cauza ?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
paznicmare

paznicmare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 01.02.2010
Mai bine ia un Autocom, Delphi, ceva multimarca mai de seama(dintre clone)
Desi pe Polo tot cea dedicata VCDS e mai ok

#20
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014
Revin iar cu o intrebare,ca parca ceva nu ma face sa renunt...
Am reinstalat VCDS 10.6 de pe cd pe Win 7. Dupa ce pare mesajul ca s-a instalat si am bifa pusa la 'Install USB Driver Now"dau instalarea driverelor ,imi apare mesajul ca driverele s-au instalat cu succes si ca pot conecta interfata la computer.Ross-Tech USB Driver este gata pt folosinta,dar nu am driverele....pt ca daca verific in device manager cu interfata conectata la calculator mi se spune ca nu am drivere instalate pt acest device.. Care-i cauza sau unde le gasesc ?

Attached Files



#21
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Ai conectat scula la USB ?

#22
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,348
  • Înscris: 22.10.2007

View Postsoftaipan, on 08 noiembrie 2018 - 09:07, said:

As cumpara alta interfata ! Ce stiti despre aste gen Elm327(am vazut  la 35 lei) OBDII ? O pot folosi pt an fabr 1999,ca vad ca este compatibila cu VW. Ma gandesc la varianta asta (sa iau alta interfata) pt ca am discutat cu un sef de service azi dimineata si binenteles ca mi-a zis ca o diagnoza ma costa 85 lei(deci mai mult decat interfata +transport) si ca nu-mi garanteaza ca bla...bla...bla... Garantat insa este ca dau banii ca sa vad niste erori pe care le pot vedea si eu. Plus ca imi raane interfata  si vad ca o pot folosi(din descriere) si pe Renault.
elm327 nu merge pe 6n1, nu merge pe toata generatia aia pt ca foloseste un limbaj de comunicare proprietar, nu cele standard obd2.
been there, done that.

#23
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014

View PostPaz, on 08 noiembrie 2018 - 20:54, said:

Ai conectat scula la USB ?
Da,dar nu merge..

View Post_-livio-_, on 10 noiembrie 2018 - 14:39, said:

elm327 nu merge pe 6n1, nu merge pe toata generatia aia pt ca foloseste un limbaj de comunicare proprietar, nu cele standard obd2.
been there, done that.
Da am trimis un mail cu aceasta intrebare la cei care au dezvoltat o aplicatie ,disponibila in google play si mi-au confirmat ca nu este compatibila cu VW polo 6n1.

#24
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Eu am avut una si i-am facut-o cadou unui prieten, i-am zis sa nu o conecteze la vreun computer cu internet. El a incercat totusi, nu stiu exact ce a facut, dar a trebuit s-o arunce. Tipul era electronist bun.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate