Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

Plata decizie impunere anaf prin ghiseul.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Biggie_mac

Biggie_mac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 14.06.2004
Am cautat inainte sa postez intrebarea dar nu am vazut sa se mai fi lovit cineva de problema asta. Am o decizie de impunere anuala primita de la anaf, prin care trebuie sa platesc vreo 50 lei (impozit pe niste bani castigati la pariuri). Pe decizia respectiva scrie ca se poate plati suma si prin ghiseul.ro. Evident, insa, fara nici un alt detaliu. Acelasi lucru si pe site-ul anaf, in brosura lor cu posibilitatile de plata la fel scrie ca se poate plati prin ghiseul dar fara alte detalii.

Pe ghiseul.ro, in contul meu la sectiunea Anaf evident ca apare "Nu existã obligații de platã" (desi mi-a venit impunerea de vreo 7 zile). As vrea sa stiu totusi daca s-ar putea plati prin ghiseul.ro ca orice alta plata, la sectiunea "alte taxe"? Desi, din ce am vazut, niciuna din categoriile de plata (si nici ibanul) nu bate cu cea din decizie.

Daca nu merge prin ghiseul, mai exista vreo alta modalitate online? gen homebank sau orice alta alternativa care sa nu implice sa ma invoiesc de la servici sa ma duc sa le dau bani?

#2
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005
Dacă țin bine minte se poate și prin transfer bancar.

#3
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
daca se beneficiaza de reducere de 10% pana la 15.12.2018 cum se plateste suma impusa?scad cei 10% direct cand fac plata online?

Edited by leonktp, 07 November 2018 - 10:11.


#4
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005
Io așa voi face. După care următorii cinci ani o să sper că nu primesc decizie pentru cei 10% plus penalizări...

#5
antic

antic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 04.12.2004
Dacă faci o plată online să treci datele cu atenție și să păstrezi un extras de cont în care să apară numărul tranzacției în acord cu specificația plății.
Să se vadă pt ce s-a plătit.



#6
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,150
  • Înscris: 15.05.2008
indiferent cum platesti ai grija de chitanta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate