Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

"Merita vazut"

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Louisy

Louisy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 24.02.2014
Ce poate sa fie in capul celor care pun expresia "merita vazut/a" intr-un anunt de mica publicitate?
  • Merita doar vazut, nu si cumparat
  • Vinde bilete la intrare
  • Nu vinde bilete, dar vrea sa faca placere necunoscutilor si societatii in general cu ceva frumos.


#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Hehe, merge treaba, stai tu linistit.
Asa-mi zice si sotia: "doar ne uitam" (la bijuterii online, in special, dar si la alte produse online/offline).
Si in 90% din cazuri, cumparam ;)

#3
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

View PostLouisy, on 06 noiembrie 2018 - 12:05, said:

Ce poate sa fie in capul celor care pun expresia "merita vazut/a" intr-un anunt de mica publicitate?[list]

Penumbra.
La fel ca in capul celor care pun un anunt de vanzare si nu pun pretul, apoi scriu cu majuscule: pentru mai multe relatii  sunati la nr de tel. 0749898989
Am mai gasit anunturi de vanzare auto fara poze sau cu poze la motor, cu capota deschisa. De parca s-ar vedea in poza ca-i bat tachetii.

#4
Louisy

Louisy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 24.02.2014
Cei care nu pun aceasta expresie in anunt pesemne ca fac urmatorul rationament:

"Mai, trebuie sa recunosc ca ce am eu de vanzare e un rahat. Nu pot sa am tupeul de a scrie merita vazut. Ah, cata invidie am pe cei care au de vanzare ceva frumos si sunt cu totul indreptatiti sa foloseasca expresia magica."

#5
invest20042001

invest20042001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 04.02.2008
Eu insa, caut de ceva timp, o masina cu km dati inapoi si nu gasesc. Toate au km absolut reali.......... Ghinion..........

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Aia e o nimia toata, inseamna ca nu ai vazu anunturile cu:

Vand X, pentru mai multe detalii sunati la telefon

Si cam ala e tot anuntul. Chiar sunt curios daca o fi sunat vreodata cineva la un asa anunt.

Edited by gumball3000, 06 November 2018 - 12:50.


#7
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostLouisy, on 06 noiembrie 2018 - 12:22, said:

Cei care nu pun aceasta expresie in anunt pesemne ca fac urmatorul rationament:

"Mai, trebuie sa recunosc ca ce am eu de vanzare e un rahat. Nu pot sa am tupeul de a scrie merita vazut. Ah, cata invidie am pe cei care au de vanzare ceva frumos si sunt cu totul indreptatiti sa foloseasca expresia magica."
Sau urmatorul rationament: daca dobitocii astia dau click pe un titlu de forma "a murit iliescu" doar pentru a afla ca iliescu ala era ingrijitor de papagali la gradina zoo din sudul Angliei, de ce n-ar pune botu´  la orice tampenie am publica? Si culmea e ca au dreptate. Si se umfla de bani de pe urma dobitocilor. Uitati-va la cei care urmaresc a3, Romania tv,......

#8
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

View PostLouisy, on 06 noiembrie 2018 - 12:05, said:

Ce poate sa fie in capul celor care pun expresia "merita vazut/a" intr-un anunt de mica publicitate?
  • Merita doar vazut, nu si cumparat
  • Vinde bilete la intrare
  • Nu vinde bilete, dar vrea sa faca placere necunoscutilor si societatii in general cu ceva frumos.

Probabil, vreunul mai istet, s-a folosit candva de informatia conform careia :"... organele de vaz contribuie la acumularea a 80% din cunostintele noastre .."
Fiind vorba de un anunt de mica publicitate, probabil, se axeaza pe combatearea indeciziei unui potential cumparator, care, nevazand produsul in cauza,
nu dispune de cunostintele necesare, pentru o evaluare, asa ca poate suna ca o invitatie pentru cel interesat !
...zic si eu !

#9
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,210
  • Înscris: 24.05.2006
In Uk au o alta tehnica, scriu ''first to see will buy''. Csf, sunt tehnici de marketing, la fel ca si preturile alea cu .99 la urma, sau 50% gratis, sau N rahaturi din astea. La fel cum scriu coardele, ''poze reale'' :D

#10
Louisy

Louisy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 24.02.2014
E o tehnica de marketing care raspundea la limitarile presei scrise din secolul trecut: aveai la dispozitie 200 de caractere intr-o mica casuta din pagina de ziar, langa alte 500 de mici casute.

Azi insa e o tehnica "de marketing" pe care o aplica cei carora le e lene sa descrie obiectul vanzarii. In ziua de azi un anunt presupune fotografii si chiar clipuri video, asa ca e usor sa ma faci sa vad daca merita sau nu. De regula e un semn ca afirmatia trebuie interpretata pe dos: oferta care are "merita vazut" in general e mai proasta decat ofertele concurente.

View Postgumball3000, on 06 noiembrie 2018 - 12:49, said:

Aia e o nimia toata, inseamna ca nu ai vazu anunturile cu:Vand X, pentru mai multe detalii sunati la telefon. Si cam ala e tot anuntul. Chiar sunt curios daca o fi sunat vreodata cineva la un asa anunt.
Le-am vazut prea des. Le e lene sau nu-i duce capul sa descrie ce au de vandut.

#11
antoneea

antoneea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.11.2018

View PostLouisy, on 06 noiembrie 2018 - 12:05, said:

Ce poate sa fie in capul celor care pun expresia "merita vazut/a" intr-un anunt de mica publicitate?
  • Merita doar vazut, nu si cumparat
  • Vinde bilete la intrare
  • Nu vinde bilete, dar vrea sa faca placere necunoscutilor si societatii in general cu ceva frumos.

mai degraba ma descurajeaza astfel de mesaje. de parca gusturile altuia trebuie sa'mi placa si mie...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate