Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Dificultăți respiratorii

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
AlexxMihai741

AlexxMihai741

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.11.2018
In urma cu o luna de zile am avut simptomele unei răceli.Am luat câteva zile la rand mai multe pastile la un interval de timp.Mi s-a întâmplat într-o zi să iau una   și să îmi rămână blocată în gât .Am băut lichide multe am mâncat ceva pâine supe etc in speranța că o să alunece în jos sau sa se dizolve.Am făcut febra in acea seara ,am vomat,am avut parte de dificultăți respiratorii pastila inca o simțeam în gât.Am fost la doctor am primit diagnosticul de virozia respiratorie am făcut o radiografie plămânul stâng părea umpic afectat.Am primit tratament a trecut febra nu am mai vărsat.A apărut însă o salivație abundentă și a rămas jena in gat +dificultăți respiratorii și dificultăți la înghițirea alimentelor mai solide după masă greata și eructații.Am fost la alt doctor care mi-a pus diagnosticul de reflux gastro esofagian A trecut atâta timp ce poate fi de nu trec simptomele astea pastila să fi provocat refluxul si totul sa fie inca sa nu se fi dizolvat sa o fi luat pe căile respiratorii de acolo stările astea?sau sa fi inflamat zona esofagului ea dizolvănduse?

#2
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018
Poate ti-ai iritat trahea si ai acolo o rana deschisa.

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,829
  • Înscris: 13.07.2011
mai era unu' acum cateva saptamani pe forum care avea probleme cam la fel, banuiesc ca tot tu esti. Noi ce sa iti facem, sa iti oferim un diagnostic scurt sau o vizita medicala, sau poate un tratament ceva? Ca sa stiu pe ce sa ma pregatesc.

Dar dupa descrierea ta cred ca este o boala grava care nu se mai vindeca decat cu matanii de 3 ori pe zi in directia soarelui. Sper sa te faci bine....

#4
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View Postbusiness11, on 05 noiembrie 2018 - 17:51, said:

mai era unu' acum cateva saptamani pe forum care avea probleme cam la fel, banuiesc ca tot tu esti. Noi ce sa iti facem, sa iti oferim un diagnostic scurt sau o vizita medicala, sau poate un tratament ceva? Ca sa stiu pe ce sa ma pregatesc.

Dar dupa descrierea ta cred ca este o boala grava care nu se mai vindeca decat cu matanii de 3 ori pe zi in directia soarelui. Sper sa te faci bine....

O fi rudă cu ăla.

Îmi aduc și eu aminte de el

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,829
  • Înscris: 13.07.2011
Au mancat amandoi pastile intr-o seara ca nu mai aveau seminte si le-au ramas in gat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate