Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Navigatie auto

  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Cosmyn_87

Cosmyn_87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 10.07.2007
Salutare,

Nu stiu daca am postat bine in topic,dar nu am gasit alt loc.Daca nu e ok,rog un administrator sa mute postul unde trebuie.
Am cumparat o navigatie auto isudar 2Din de curand dar a venit fara manual de utilizare.Daca are cineva acest model de navigatie,poate sa scaneze manualul de utilizare sau niste poze la pagini?Eventual un link de unde as putea descarca manualul de utilizare.Modelul e ca in poza de mai jos:

[ https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1j6Epn3vD8KJjy0Flq6ygBFXav.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Multumesc.

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Ma indoies cca exista manual de utilizare.
Pana la urma este un android cu o alta fata.

Daca ai reusit sa il montezi, ai trecut de 90% din probleme.

#3
Cosmyn_87

Cosmyn_87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 10.07.2007
Pe alliexpress apar niste poze si cu manualul.Ar trebui sa existe.Ma intereseaza in mod special diagrama de conexiuni.l-am montat dar mai vreau sa montez o camera de marsarier si nu stiu exact conexiunile.Etichetele de pe cable nu sunt prea relevante.Uite una dintre pozele de la un cumparator:

[ https://ae01.alicdn.com/kf/UTB8cjegjSbIXKJkSaefq6yasXXaf.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am zis ca poate are cineva ceva de genu :)

Multumesc.

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ăia de la care ai cumpărat-o ar trebui să răspundă la un mail în care îi rogi să-ți dea un pdf cu manualul.

Zic bine ?

#5
Cosmyn_87

Cosmyn_87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 10.07.2007
Da dar nu mi-a raspuns.A zis doar sa ii trimit eu niste poze in caz de nu stiu ce sa conectez si cum.As fi preferat sa fie manualul.

#6
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Din cate stiu eu, chestiile astea sunt facute pe marca auto specifica. Conexiunile sunt in functie de cum se potrivesc mufele. La tine ar trebui sa se potriveasca o camera pt VW.

#7
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010
Daca ai cumparat de pe ali, ameninta vinzatorul ca ii dai feedback negativ. O sa vezi ca reactioneaza pozitiv

#8
Cosmyn_87

Cosmyn_87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 10.07.2007
Nu am comandat de pe ali.De pe OLX.Navigatia era noua,cu tipla pe ea,doar manualul lipsea din cutie.Per ansamblu e plug'n play.Ce e interesant e ca,cand bag in marsarier,aparatul vede si comuta pe camera(neexistenta) de marsarier.Evident apare ecranul negru.Am comandat si o camera dedicata VW,dar stiu ca vine cu un cablu video la care e atasat niste bucati de cablu de alimentare de o paret si de alta a cablului video.In acest caz,mai conectez acele capete de cablu sau alimentez doar camera de pe firul de marsarier?

Restul cablurilor eram mai mult curios sa vad ce as putea sa mai conectez la ea.

#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu aș merge cu mașina la un electrician auto.
Cum ce mai poți conecta la ea ?

Un player separat / telefon pe aux, poate pe bluetooth.

USB/SD
Support extended TF card, MAX 32GB
3 Routes USB port
Support Mobile hard disk, MAX 1TB(Need external power)
Input/Output
Premium TDA 7851 Amplifier
Audio Output Power: 4*48W
Support Rear View Camera input and reverse trigger Control
1 Route Video input
2 Routes Audio input
2 Routes Video output(Only support DVD video)
4 Routes Audio output
1 Route Subwoofer output
CANBUS Decorder
With CANBUS BOX
For high version of Autos, Support Steering Wheel Control, Air conditional displaying, car information displaying. (Note:If your original   CD can't display car information, our DVD also can't display it)
Others
With Button lamp, red and green colors can be chose
Support USB DVR camera, just connect with a USB Camera to use Car Record function. (If you need, please click here)
Support DVB-T T2/MPEG2/MPEG4/ISDB-T Box input (TV box isn't included) (If you need, please click here)
Support OBD2 Turque Function. you can connect OBD Dongle. Combined with vehicle detection software that can read car each sensor date, real-time detection auto state, providing real-time valid reference data for traffic safety. (If you need, please click here)
Support Europe Digital Audio Broadcasting(DAB), you have to buy a USB receiver and antenna from us. Only work with Europe area.(If you need the DAB+ adapter, please click here)
Support TPMS(Tire Pressure Monitoring System) Displaying, you can connect the TPMS kits to DVD TPMS port, the DVD will display the Tires Pressure. (If you need the TPMS kits, please click here)

#10
Cosmyn_87

Cosmyn_87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 10.07.2007
Aia stiu,ma interesa si in ce mod,conexiuni si care cum vin firele.

#11
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,726
  • Înscris: 06.07.2005

 Cosmyn_87, on 05 noiembrie 2018 - 10:50, said:

Pe alliexpress apar niste poze si cu manualul.
Da un mesaj chinezului si spune ca esti interesat de produs, dar vrei sa vezi manualul inainte. Sigur iti va trimite pdf-ul.

#12
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,891
  • Înscris: 03.12.2001
nu contează, orice electrician auto ți-o monteaza fie cu cablurile lui, fie cu ale tale.
mai ales dacă și detectează camera automat...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate