Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Ce sa cumpar? OP6 vs Mi8 vs S9 vs P20

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

View Postferibalint, on 05 noiembrie 2018 - 19:00, said:

Nu stiu ce model de OnePlus ai avut, dar sigur nu OnePlus 6 pt ca abia are 5 luni de cand este pe piata Posted Image
Mai ai o luna si bateria ta o sa tina la jumatate !

#38
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

View Postcoricom, on 05 noiembrie 2018 - 12:03, said:

+1 pentru Mi8.
Oneplus au avut si au probleme cu Volte/Vowifi in Romania.
Problema este la operatori, telefonul are optiunile pt VoLTE si VoWIFI Posted Image

Attached Files



#39
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Eu nu am spus ca telefonul nu stie Volte. Initiatorul trebuie sa afle de neajunsurile OP, chiar daca sunt din vina operatorilor de telefonie.

#40
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010
Ori e neajuns OP ori e vina operatorului.

Intr-adevar trebuie sa stie de punctele forte si neajunsurile fiecarui telefon pe care il ia in calcul. Lista cu aceste lucruri e bine sa fie facuta de catre oameni obiectivi, si de cei care detin device-urile

Edited by R10, 05 November 2018 - 23:24.


#41
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007

View Postferibalint, on 05 noiembrie 2018 - 19:00, said:


De recomandat nu stiu ce sa recomand deoarece nu ai spus la ce vei folosi telefonul. Daca vrei camera atunci....deocamdata mergi pe S9 sau ceva bani in plus S9+
Am vazut ceva imbunatatiri si pe camera la OnePlus 6T, dar nu ma pot pronunta. OnePlus 6 are o camera ok, exista si GCam pt el. Daca vrei un soft curat, foarte fluid/rapid cu suport ok, atunci mergi pe OnePlus. Inca nu am prins telefon cu Android asa SO fluent ca la OnePlus.
Pai cum ziceam, vreau un telefon cu baterie buna, sa fie peste P9 la foto, sa pot folosi Android Auto fara probleme si aici include si un GPS cu semnal si precizie buna. Nu sunt vreun power user, nu ma joc jocuri, nu folosesc Volte Vowifi, nici nu stiu daca astia au implementat asa ceva pe aici (nu traiesc in RO). Si mi-as dori sa raman sub 500 euro dat fiind ca nu vreau creme de la creme ca sa zic asa :)
Bineinteles ca doresc un OS cat mai stabil. De P9 am fost multumit pana in ultima vreme cand vad ca incepe sa se miste mai incet, sa-i scada simtitor viata bateriei.
Deja diagonalele lui OP6 sau Mi8 mi se par maximul acceptabil desi un pic mai mici ar fi si mai o ptr mine.

#42
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Incearca sa-i schimbi si bateria lui P9, daca vrei sa-l mai tii p-aproape.
E un telefon foarte frumos ... cu greu l-am pasat nevestei cand mi-am luat Mate10Pro.
Daca ai posibilitatea, butoneaza si la Mate10Pro, tot esti obisnuit cu sistemul de pe P9 ...
Nu sunt prea multe telefoane care sa bata Huawei la semnal.

Edited by shymano, 06 November 2018 - 10:58.


#43
moldo_bv

moldo_bv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 11.02.2010
Eu iti recomand Huawei P20 (sau pro). Personal am trecut de la Oneplus si nu regret.

#44
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Ai recomandat cam tarziu (o saptamana)!
Intre timp si-a luat altceva (sau asteapta black friday de Romania (cu reduceri la ce au scumpit), adevaratul este pe 23 nov.(https://www.giga.de/...s/black-friday/, https://www.black-friday.de/telekom, etc. ).

Edited by breitner, 13 November 2018 - 17:01.


#45
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

View Postmoldo_bv, on 13 noiembrie 2018 - 16:47, said:

Eu iti recomand Huawei P20 (sau pro). Personal am trecut de la Oneplus si nu regret.
Ai avut OnePlus 6?
Că de la Oneplus 3 până la OnePlus 6 este o diferență....

Edited by feribalint, 13 November 2018 - 22:23.


#46
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007

View Postshymano, on 06 noiembrie 2018 - 10:56, said:

Incearca sa-i schimbi si bateria lui P9, daca vrei sa-l mai tii p-aproape.
E un telefon foarte frumos ... cu greu l-am pasat nevestei cand mi-am luat Mate10Pro.
Daca ai posibilitatea, butoneaza si la Mate10Pro, tot esti obisnuit cu sistemul de pe P9 ...
Nu sunt prea multe telefoane care sa bata Huawei la semnal.

View Postbreitner, on 13 noiembrie 2018 - 16:52, said:

Ai recomandat cam tarziu (o saptamana)!
Intre timp si-a luat altceva (sau asteapta black friday de Romania (cu reduceri la ce au scumpit), adevaratul este pe 23 nov.(https://www.giga.de/...s/black-friday/, https://www.black-friday.de/telekom, etc. ).
Cum scriam si pe threadul de P9, am fost ieri pe la service ul Huawei sa pun o intrebare si mi-au facut supriza de a-mi inlocui aproape tot telefonul (placa, baterie, display) ca urmare am telefon "nou" si mai aman o noua achizitie.
@breitner-daca de mine era vorba, asteptam intradevar un BlackFriday dar nu din Ro. Acum asta e, pot trai inca 1 an cu P9-le asta la ce nevoi am eu de la un telefon.
Multumesc tuturor ptr sfaturi!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate