Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Stie cineva ce e acest aparat?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
The Stressmaker

The Stressmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 25.10.2005
Pare sa fie, asa cum au intuit si colegii, un "stand" de prezentare cu mp4 player numai ca are o mica problema. Standul acesta nu are mai mult de 30-40cm inaltime. Nu de alta dar cred ca ati observat dimensiunea stick-ului de memorie din spate ca sa-l luati ca reper (stick-ul este activ, are ledul rosu aprins). Butoanele par sa fie, de sus in jos, "power", "menu", indescifrabil, "+" si "-" si sunt realizate artizanal si poate fi electronica de la un dvr player adaptata la aceasta carcasa. Sursa de alimentare pare sa fie in partea stanga a ansamblului, unde se vad pe spate acele gauri de ventilatie in partea de sus si de unde iese cablul de alimentare. Sunt prea putine detalii, plus ca pozele sunt realizate cu minimum de informatii prin alegerea unghiului, intentionat sau nu, si modificarea profunzimii micsorand cantitatea de lumina disponibila in fundal, aparatul parand a fi mai mare iar 480x818 este o rezolutie nestandard pe telefoane ceea ce sugereaza ca a fost micsorata intentionat sau a fost decupata din imaginea originala pentru ca este o rezolutie des folosita la pozele redimensionate de pe net (poza de pe un site de vanzari online?).

Am o senzatie ca este o tableta de 7 inch adaptata acolo la care s-au scos comenzile si portul usb in exterior prin modificarea tabletei. Faptul ca stick-ul este activ si imaginea de pe ecran pare sa fie o imagine de standby sugereaza faptul ca ori este o imagine jpg care este afisata ori este interfata de la o aplicatie care ruleaza pe tableta un film de prezentare. Cred ca au mers pe conceptul in care jos afiseaza o poza a produsului pe suport rigid, sugerata de existenta acelei decupari/canal in partea de jos care ar putea contine leduri pentru iluminare laterala iar sus se prezinta filmuletul de prezentare. Cel mai probabil reclama la tigari pe un suport de plexiglass sau o reproducere 3D a acelui pachet pentru ca firma face si "vacuum forming". Tinand cont ca in trecut au lucrat cu Philip Morris se subintelege la ce s-a facut reclama.

Pare ca sa fie asezat pe un banc de lucru de lemn si undeva in partea dreapta a aparatului se observa un suport la ceva ce pare sa fie o menghina modificata sau o constructie din profil de metal probabil pentru indreptat table sau altceva cu ciocanul. Senzatia anilor '50-'60 comunisti este acolo, la acel banc de lucru si ar sugera un atelier de lacatuserie vechi.

Se mai pot afla detalii din aceste poze, chiar si postarea acestora originala, daca informatia mai exista pe net, dar este o pierdere de timp pentru mine  in continuare, cel putin asta este senzatia mea.

Si inca ceva, site-ul firmei mentionate are cifrele si literele din adresa inversate pentru ca link-ul trimite catre un vechi site de muzica hip-hop(acum inactiv). In portofoliul firmei apar multe constructii mici iar in trecut erau axati pe constructii pentru baruri ceea ce sugereaza ca acest aparat a stat pe tejgheaua unuia (meniu la produsele vandute de o anumita firma?).

Daca initiatorul a aflat ce este sa scrie informatia altfel, din punctul meu de vedere, este o situatie de ... "trololo". Fara sa-l demontati sau sa aveti acces la fisiere (daca este tableta) sau locatia originala nu aflati ce este.
PS: google power by internet archive.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate